Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studnia na działce – budowa i formalności

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102462 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:19

Budowa własnej studni na działce ma wiele zalet. Studnia na działce to nie tylko wygoda, lecz także duża oszczędność. Zobacz jakich formalności należy dopełnić, żeby wybudować studnię na działce oraz jak wygląda jej budowa.

Powrót do artykułu: Studnia na działce – budowa i formalności

#2 aqua-ziem.pl

aqua-ziem.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 luty 2015 - 19:41

Polecam serdecznie własne żródło wody. Najszybciej koszt zwróci się w średnich i dużych gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych ( NAWADNIANIE ) czy firmach również w gospodarstwach domowych. Profesjonalne usługi wiercenia studni głębinowych AQUA-ZIEM

aqua-ziem-logo.png

#3 Guest_mickiey

Guest_mickiey
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 13:34

Witam, buduję studnię i wskazówki są cenne. Praca szła powoli, ale teraz się ostro za to wziąłem i jest dobrze. chcę żeby wszystko było zgodnie z prawem i najlepszej jakości. polecam ogółem żwiry filtracyjne z sandmix, fajnie mi podpowiedzieli jak ruszyć z budową pozdrawiam

#4 Guest_studnie-instalacje

Guest_studnie-instalacje
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 08:36

Nasza firma wykonuje odwierty pod pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Głównym przedmiotem działalności naszej firmy jest wiercenie studni głębinowych do użytku domowego jak i przemysłowego, wykonywanie odwiertów pionowych dla dolnych źródeł pomp ciepła. www.studnie-instalacje.pl

#5 Guest_cez

Guest_cez
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 10:42

tak sobie czytam ten tekst i zastanawiam się,skąd autor wziął treść cytowanego przepisu - art. 29 ust. 2 pkt 10 pr. bud., bo w roku 2013 i tak jest nadal w roku 2018 przepis mówi tylko o "wykonaniu OBUDOWY ujęć wód podziemnych". Studnie wiercone czy to do zwykłego korzystania czy też nie wymagają pozwolenia na budowę.

#6 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 18:30

No i to jest prawda, jeżeli studnia jest na własne potrzeby a zużycie nie przekracza z tego co pamiętam 5m3 na osobę/mc (proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, bo mogłem nie zapamiętać dokładnie) to nie ma potrzeby nigdzie tego zgłaszać. I sam temu nie dowierzałem, bo jak mi fachowcy przywieźli te wiertnice na działkę to zacząłem mieć możliwości, no ale jak pokazałem urzędnikowi, który się ze mnie zaczął śmiać kiedy do niego przyszedłem te maszyny na http://staltechnika.pl/pl/ potwierdził, że można ich używać bez pozwoleń to nie mam już żadnych wątpliwości. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych