Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ogłosić upadłość jednoosobowej firmy?

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102189 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 10:51

Często zdarza się, że firmy prowadzone przez prywatnych przedsiębiorców borykają się z problemami finansowymi w związku z ze sporą konkurencją ze strony dużych korporacji działających w danej branży. Czy jednoosobowa firma może ogłosić upadłość? Jak prawidłowo ją przeprowadzić?

Powrót do artykułu: Jak ogłosić upadłość jednoosobowej firmy?

#2 Guest_minoka33

Guest_minoka33
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 15:18

W ogłoszeniu upadłości mi pomogła dobra obsługa prawna w www.radca-szczecin.pl którą serdecznie polecam, wiele im zawdzięczam, zajęli się moim problemem bardzo profesjonalnie. Od samego początku czułam, że mogę na nich liczyć.

#3 Guest_Renattss

Guest_Renattss
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:57

Dobre mam doświadczenia z ludźmi z biura Protektorzy – protektorzy.pl. Doświadczona ekipa, pomogli już wielu firmom z dużo większymi długami niż mój...Miałem wsparcie radcy prawnego, ale też coacha, negocjatorów, także naprawdę wszechstronne podejście. Głównym składnikiem ich wynagrodzenia jest premia od sukcesu, także pod tym względem jest to sensownie z punktu widzenia klienta rozwiązane.

#4 Guest_marek88

Guest_marek88
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 08:26

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najważniejsze to zachować spokój jeśli ma się problemy finansowe. Ja początkowo chciałem działać na szybko, trochę nerwowo i pewnie nie skończyłoby się to dobrze. Ostatecznie udało się nawiązać współpracę z Protektorami i wychodzę powoli na prostą. Dobrze napisany plan oddłużania, kompleksowa opieka, nie mam się do czego przyczepić. Na pewno fakt, że miałem za sobą specjalistów wprowadził dużo spokoju w moje działania

#5 Guest_jacek566

Guest_jacek566
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:50

Zatrudniałem do konsultacji z wierzycielami przy upadłości układowej specjalistów z wrocławskiej fundacji Quo Vadis. Moja firma upadła przez niezapłacone faktury na ogromne kwoty. Musiałem ogłosić upadłość, a teraz staram się o zwrot należności. Fundacja mi w całej procedurze bardzo pomogła. Negocjacje z wierzycielami dla mnie optymalne. Wygrana na poziomie 70/30 na moją korzyść (subiektywna ocena). Ciężka sprawa, ale da się. Konsumentom też pomagają.

#6 Guest_Hardy

Guest_Hardy
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 11:49

Ogłoszenie upadłości to ciężki kawałek chleba, nie zawsze jest to możliwe i nie zawsze jest to dobre dla przedsiębiorcy. Akurat w mojej sytuacji upadłość konsumencka była chyba najlepszą opcją. Początkowo moja firma radziła sobie całkiem nieźle, ale niestety miałem poważny wypadek na rowerze i sytuacja uległa drastycznej zmianie. Dużym wsparciem okazała się dla mnie kancelaria Lexa (kancelarialexa.pl). W krytycznym momencie moje zadłużenie sięgało jakiś 800 tyś złotych. Gdyby nie kancelaria to pewnie straciłbym też mieszkanie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych