Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenia NFZ dla osób zatrudnionych na umowę zlecenia

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196601 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 07:42

Pracodawca zatrudniający osobę na umowę zlecenia powinien pobrać od niej oświadczenie, na podstawie którego będzie w stanie stwierdzić, jakie będą wynikać zobowiązania względem ZUS w przypadku zawierania konkretnej umowy. Kiedy ubezpieczenie zdrowotne w przypadku umowy zlecenia jest obowiązkowe?

Powrót do artykułu: Ubezpieczenia NFZ dla osób zatrudnionych na umowę zlecenia

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2017 - 23:15

No to d*pa... jesteś studentem i pracujesz na umowę zlecenie- pracodawca nie musi odprowadzać za ciebie składek, a z ubezpieczenia z tytułu członka rodziny czy tego na uniwersytecie jesteś wyrejestrowany- i jesteś nieubezpieczony... i rób, co chcesz.

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:05

No i to d*pa! Już nigdy nie zawrę umowy zlecenia! JUż dwa razy taka umowa namieszała mi z kartą NFZ i jej blokadą! Jestem ubezpieczona przy mężu, składki był regularnie pobierane przy nim. W chwili zawarcia umowy zlecenia od styczna dałam oświadczenie księgowej, że chcę pozostać ubezpieczona przy mężu. A jdenak składka poszła podwójna! I od stycznia do teraz czyli do lipca (!) nie wiedziałam nawet, że mam zablokowaną kartę! Skręciłam nogę - zajechałam do szpitala i SZOK! Przez tyle miesięcy ryzykowałam życiem by dojeżdżać do pracodawcy autostradą! Co ja mam teraz zrobić? Noga boli, jutro mam wyjazd na wczasy! Mąż jedynie wyciągnął RMUA z ZUSu. Nie mam ani wypowiedzenia, ani nic! jedynie umowa zlecenie na czas nieokreślony. Szefowa dała mi niby urlop, mam wrócić we wrześniu(klub fitness) a okazuje się, że zaprzestała płacić składki od czerwca. Pomóżcie mi doradźcie! Ponoć dokumenty idą pocztą od niej, zanim dojdą ja już będę na wczasach! A boję się 700 km! Nie daj boże jak cos sie stanie, co wtedy ze mną? Czy pogotowie zabiera na podstawie dokumentu RMUA?

#4 Kelmoti

Kelmoti

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano wczoraj, 15:24

Całkiem fajne porady w tym zakresie są na tej stronie :) Warto tam moim zdaniem zajrzeć :)

Dopóki tylko moje serce będzie bić, ty nie przestaniesz w nim żyć

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy