Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenia NFZ dla osób zatrudnionych na umowę zlecenia


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 198678 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 07:42

Pracodawca zatrudniający osobę na umowę zlecenia powinien pobrać od niej oświadczenie, na podstawie którego będzie w stanie stwierdzić, jakie będą wynikać zobowiązania względem ZUS w przypadku zawierania konkretnej umowy. Kiedy ubezpieczenie zdrowotne w przypadku umowy zlecenia jest obowiązkowe?

Powrót do artykułu: Ubezpieczenia NFZ dla osób zatrudnionych na umowę zlecenia

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 08 lipiec 2017 - 23:15

No to d*pa... jesteś studentem i pracujesz na umowę zlecenie- pracodawca nie musi odprowadzać za ciebie składek, a z ubezpieczenia z tytułu członka rodziny czy tego na uniwersytecie jesteś wyrejestrowany- i jesteś nieubezpieczony... i rób, co chcesz.

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
 • Goście

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:05

No i to d*pa! Już nigdy nie zawrę umowy zlecenia! JUż dwa razy taka umowa namieszała mi z kartą NFZ i jej blokadą! Jestem ubezpieczona przy mężu, składki był regularnie pobierane przy nim. W chwili zawarcia umowy zlecenia od styczna dałam oświadczenie księgowej, że chcę pozostać ubezpieczona przy mężu. A jdenak składka poszła podwójna! I od stycznia do teraz czyli do lipca (!) nie wiedziałam nawet, że mam zablokowaną kartę! Skręciłam nogę - zajechałam do szpitala i SZOK! Przez tyle miesięcy ryzykowałam życiem by dojeżdżać do pracodawcy autostradą! Co ja mam teraz zrobić? Noga boli, jutro mam wyjazd na wczasy! Mąż jedynie wyciągnął RMUA z ZUSu. Nie mam ani wypowiedzenia, ani nic! jedynie umowa zlecenie na czas nieokreślony. Szefowa dała mi niby urlop, mam wrócić we wrześniu(klub fitness) a okazuje się, że zaprzestała płacić składki od czerwca. Pomóżcie mi doradźcie! Ponoć dokumenty idą pocztą od niej, zanim dojdą ja już będę na wczasach! A boję się 700 km! Nie daj boże jak cos sie stanie, co wtedy ze mną? Czy pogotowie zabiera na podstawie dokumentu RMUA?

#4 Kelmoti

Kelmoti

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 15:24

Całkiem fajne porady w tym zakresie są na tej stronie :) Warto tam moim zdaniem zajrzeć :)


Dopóki tylko moje serce będzie bić, ty nie przestaniesz w nim żyć


#5 Guest_km

Guest_km
 • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 23:41

W tekście jest mowa o zleceniodawcach podlegających ubezpieczeniom społecznym... Czy na pewno chodzi o zleceniodawców???

#6 Guest_asa

Guest_asa
 • Goście

Napisano 01 listopad 2020 - 19:03

Student nie musi absolwent musi ? jawna łamanie konstytucji o równości traktowania. Chory tem kraj kompletnieDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych