Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie mamy rodzaje instalacji elektrycznych w domu jednorodzinnym?

wróć do serwisu Moja Firma 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102564 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 08:18

Instalacja elektryczna tak samo jak i wodna, kanalizacyjna czy gazowa jest stałym elementem domu jednorodzinnego. Wyróżniamy następujące instalacje elektryczne: wtynkową, podtynkową i nadtynkową.

Powrót do artykułu: Jakie mamy rodzaje instalacji elektrycznych w domu jednorodzinnym?

#2 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2015 - 19:01

Artykuł napisany przez kogoś kto wie że jest instalacja elaktryczna i tyle w sumie. Już dawno nikt nie stosuje puszek łaczeniowych. Obecne wszystkie łączenia wykonuje sie np w puszkach instalacyjnych gniazd czy właczników - metoda tańsza i mniej awaryjna. Także mało kto stosuje montaż na gwożdzie czy drut. Może jakiś pseudoelektryk. Dzisiaj jest normą stosowanie uchwytów plastikowych np US-P itd.

#3 Guest_Wiiklkowski

Guest_Wiiklkowski
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 16:05

Ważne jest też, żeby kupić dobry osprzęt, a nie jakąś chińszczyznę. Dobry osprzęt robi Ospel , jest łatwodostępny, bo można go kupić w każdym większym markecie budowlanym, Ospel solidna marka, a i cenowo spoko.

#4 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 21:24

Zgodzę się z przedmówcą. Mam od nich gniazdka i przedłużacze - trudno powiedzieć o nich jakieś złe słowo bo wszystko działa tak jak należy, a nie przepłaciłem za te zakupy. Ja akurat dzwoniłem do nich z numeru kontaktowego ze strony http://ospel.pl/pl/  zapytać o konkretne produkty i łączniki do podświetlanych schodów, które planowałem zrobić.

#5 Guest_Darecki

Guest_Darecki
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 12:30

Karo to moja ulubiona seria włączniki ospelowski. Ma takich chyba z 5 w domu. Ogolnie dla mnie marka Ospel jest najlepsza, tanie produkty maja, a dobre. 

#6 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 17:02

Skoro mowa już o instalacjach elektrycznych, to asortyment tylko od najlepszych, sprawdzonych producentów znalazłem u http://elektroinstal.poznan.pl/ i jestem zadowolony z wyboru. Firma posiada przeglądy gwarancyjne i okresowe, serwis pogwarancyjny i naprawy agregatów prądotwórczych i zasilaczy UPS. Warto o to dopytać przy zakupie i sprawdzić szczegóły oferty. :)

#7 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 161 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 00:06

Mi z kolei bardzo przypadła do gustu współpraca z firmą http://hochtech.plMają bardzo profesjonalne podejście i cechuje ich duża terminowość. Z czystym sumieniem mogę polecić.

#8 Tomek90

Tomek90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 kwiecień 2019 - 23:23

Przy pracach nad instalacją elektryczną powinna pracować tylko i wyłącznie sprawdzona ekipa, albo elektryk z uprawnieniami. Instalację należy przemyśleć wcześniej i zrobić podtynkową. W swoim domu nie mam ani jednego przedłużacza i absolutnie nie mam takiej potrzeby.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych