Skocz do zawartości

koniec umowy na czas określony a zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 598 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_dark

Guest_dark
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 20:59

witam ...mam problem umowa na czas okreslony wygasa 30.12.2009 a ja zaczełam chorować w sierpniu 2009 czy jesli bede chorować po ustaniu umowy bede miała wypłacane chorobowe czy pracodawca mi zapłaci i przez jaki okres po ustaniu umowy..dziekuje..i prosze o odpowiedź..

#42 Guest_tess

Guest_tess
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 21:08

Po ustaniu umowy chorobowe dalej wypłaca ZUS.

#43 Guest_kala

Guest_kala
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 13:51

witam, byłam zatrudniona na czas określony do 31 maja, od 25 maja mam zwolnienie lekarskie- ciąża zagrożona.zakład zapłacił mi do końca maja, a od 1 czerwca zasiłek chorobowy dostaję od zusu.czyli mam zachowaną ciągłośc zwolnienia.termin porodu wyznaczono na 2 października.książeczkę mam podbitą ostatni raz 26 maja czyli dokładnie 3 miesiące temu. do porodu został jeszcze ponad miesiąc- czyli będą to 4 miesiące od piezątki.w szpitalu wymagają pieczątki sprzed dwóch miesięcy. moje pytanie kto powinien podbic mi książeczkę i czy ona faktycznie musi byc podbita 2 miesiące wcześniej (w książeczce mam adnotację, że jest ona ważna przez 6 miesięcy!)

#44 Guest_hi

Guest_hi
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 14:08

ZUS niech wyda Ci zaświadczenie, że wypłaca zasiłek chorobowy

#45 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 14:19

a umowa nie zsostała przedłużona do dnia porodu??

#46 Guest_ossa

Guest_ossa
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 15:02

też mnie to dziwi, bo skoro termin na początek października , to w maju już było ponad 3 mies. ciąży, chyba.że kala miała umowę na zastępstwo,albo krótką próbną, do 1 mies.,oczywiście tak jak pisze hi, potwierdzenia prawa do świadczeń z ubezp. zdrowotnego powinien dokonać zus wypłacający zasiłek chorobowy, wpis do legitymacji ubezpieczeniowej jest ważny 1 miesiąc

#47 Guest_kala

Guest_kala
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 19:19

miałam umowę jako pracownik tymczasowy, dlatego nie została ona przedłużona do dnia porodu(firma nie miała obowiązku a ja przywileju)

#48 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 20:11

witam.Padło już na forum to pytanie,ale nie znalazłam na nie odpowiedzi.Umowę mam na czas określony do 30.09.Od 7 .08. jestem na L4(złamałam nogę)Ja długo ZUS będzie wypłacał świadczenie chorobowe w przypadku jeśli praocowadca nie przełuży mi umowy o pracę.Drugie pytanie, czy bedę musiała zarejestrować się w PUP,mimo,że będe na L4 i ZUS bedzie mi płacił świadczenie? I ostatnie pytanie, jeśli uda mi się wyzdrowieć,wrócę do pracy ,powiedzmy 28 września, a potem pracowdawca nie przedłuży ze mną umowy o pracę to czy będzie mi się należał zasiłaek dla bezrobotnych(umowę o pracę zawarłam 1.10.2008r.)Z góry ślicznie dziekuję za odowiedź

#49 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2009 - 00:38

182 dni łącznie , rejestracja po chorobie, zasiłek dla bezrob nalezy się gdy jest 365 dni w zatrudnieniu w przeciągu 1,5 roku

#50 Guest_milcia

Guest_milcia
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2009 - 12:50

Witam, jestem w ciąży zwolnienie lekarskie mam do piątku również w piątek mam wizytę u lekarza, cy następne ma być wystawione od soboty czy dopiero od poniedziałku, u mnie jest sytuacja że obecne zwolnienie miałam już na 30 dni. Proszę o szybką odpoiwiedź

#51 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2009 - 12:58

powinna być ciągłość

#52 Guest_Ane

Guest_Ane
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2009 - 12:58

to lekarz zdecyduje od kiedy wystawić ci kolejne zwol lek, najczęściej wystawiane są w ciągłości

#53 Guest_milcia

Guest_milcia
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2009 - 18:17

Dzięki

#54 Guest_jasia

Guest_jasia
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 13:56

witam i proszę o pomoc w przypadku zaliczenia do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej pracownik po rozwiązaniu umowy o pracę był na zwolnieniu lekarskim płatnym z ZUS i ma zaświadczenie na ten okres. Moje pytanie brzmi czy do stażu pracy zaliczonego do nagrody jubileuszowej powinna zaliczać to zwolnienie po ustaniu zatrudnienia czy nie proszę o pomoc pilne dzięki!!

#55 Guest_mata

Guest_mata
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 14:05

Nie wlicza się, chyba, że Wasze przepisy mówią inaczej.

#56 Guest_Szymonek

Guest_Szymonek
  • Goście

Napisano 17 październik 2009 - 00:22

Jestem rencistą mam rentę na stałe a teraz pracujęi mam ją zawieszoną. Mam umowę na czas okreslony. Jezeli zachoruję przed koncem umowy czy po wygasnięciu umowy na czas okreslony będzie mi płacił ZUS chorobowe. Proszę o odpowiedz!

#57 Guest_kra

Guest_kra
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 12:54

Witam. Mam pytanie, umowa na czas określony wygasła 30-09-2009 jestem na L-4 od 15-09-2009,czy do każdego zwolnienia oddanego w ZUiS mam dostarczyć druk ZUS Z-3 czy tylko do pierwszego, co uczynił za mnie były pracodawca.

#58 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 13:40

tylko do 1- go

#59 Guest_tadek

Guest_tadek
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 00:28

witam.umowa o pracę na czas określony kończy mi się 30 listopada. czy jeśli 1 grudnia pójdę na zwolnienie to czy zus będzie płacił mi średnią krajową za zwolnienie czy już nie. i czy jeśli przed 30 listopada dostanę wypowiedzenie i po dostaniu tego wypowiedzenia pójdę na zwolnienie czy również mogę liczyć na wypłatę pieniędzy przez zus

#60 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 09:31

tak , zasiłęk chorobowy będzie płacił ZUS - średnia brutto z 12 m-cy minus 13,71% i z tego 80%

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych