Skocz do zawartości

koniec umowy na czas określony a zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 598 odpowiedzi w tym temacie

#561 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 21:28

Co do ekwiwalentu, to może przyjść później niż ostatnia wypłata, zależy jak płacowa naliczyła a księgowość wysłała. Dlatego my piszemy na świadectwie: "ekwiwalent naliczono" aby nie było krzty wątpliwości.Świadectwo pracy dostałaś w terminie, bo do 7 dni po zakończeniu pracy, a od 29.03 do 5.04 mija dokładnie 7 dni.Więc nie śpiesz się tak z tym sądem pracy tylko poproś zakład o informację kiedy dostaniesz ten ekwiwalent jeśli Ci się naprawdę należy. Powinnaś mieć 7 dni urlopu albo 9 jeśli masz długi staż pracy.

#562 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 16 kwiecień 2012 - 18:09

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop powinien być wypłacony w ostatnim dniu zatrudnienia, gdyż z tym dniem pracownik nabywa do niego prawo.www.prawo-pra...owy_-p-819.html

#563 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 05:35

Racja, zapomniałem dodać, że naliczamy razem z należnymi odsetkami od dnia rozwiązania umowy.

#564 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 21:59

witam jestem na urlopie wychowawczym i pod koniec miesiąca koczy mi sie umowa o pracę na czas określony czy muszę wystosować pismo o wypłatę ekwiwalentu za urlop (za 2010,2011 i do kwietnia tego roku) i wydanie świadectwa pracy jak to wygląda z terminami ile ja mam dni na złożenie ewentualnego wniosku i ile dni ma pracodawca od dnia zakończenia umowy?

#565 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 21:59

witam jestem na urlopie wychowawczym i pod koniec miesiąca koczy mi sie umowa o pracę na czas określony czy muszę wystosować pismo o wypłatę ekwiwalentu za urlop (za 2010,2011 i do kwietnia tego roku) i wydanie świadectwa pracy jak to wygląda z terminami ile ja mam dni na złożenie ewentualnego wniosku i ile dni ma pracodawca od dnia zakończenia umowy?

#566 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 07:09

Nie, pracodawca wystawi swiadectwo w ostatnim dniu umowy o pracę. Nie później niż w 7 dniu, pracodawca jest obowiązany dostarczyć świadectwo pracy za pośrednictwem poczty. Tak samo z ekwiwalentem, pracodawca w ostatnim dniu wypłaca wszelkie należności z tytułu zakończenia umowy o pracę.

#567 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 08:13

a jesli pracodawca oświadczył mi że ekwiwalent wypłaci w dniu wypłacania wynagrodzeń czyli 10-go maja a umowa kończy mi sie 30 kwietnia ma do tego prawo?

#568 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5555 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 08:49

Ekwiwalent za urlop należy wypłacić w ostatnim dniu pracy. Za okres przebywania na wychowawczym nie nalicza się urlopu wypoczynkowego- art. 155(2) Kodeksu pracy

#569 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 08:57

dzięki za info na szczęście na wychowawczym jestem od miesiąca więc niewiele mi z ekwiwalentu przepadnie Dołączona grafika a ciesze sie ze nie bede musiała do 10-go czekać

#570 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 09:10

witam proszę o odp. co to są wczasy pod gruszą? czy w każdym zakładzie pracy jest cos takiego? jak to wygląda przy umowie na czas okreslony?

#571 Guest_np

Guest_np
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2012 - 06:39

witam szef (już właściwie były) odmówił mi wystawienia drugu z-3 czy jak zawiozę samo świadectwo pracy,zwolnienie i oswiadczenie z-10 to zus sam wyegzekwuje od pracodawcy ten druk.?

#572 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 kwiecień 2012 - 20:57

Myślę, że ZUS wyegzekwuje bo pracodawca będzie musiał sporządzić Z-3 i przesłać go do oddziału ZUS.
Ale czy ty pytasz o sprawę dotyczącą zasiłku opiekuńczego czy chorobowego ?

#573 Guest_np

Guest_np
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2012 - 21:14

o zasiłek chorobowy po wygaśnięciu umowy o pracę

#574 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5555 postów

Napisano 28 kwiecień 2012 - 21:30

ZUS wezwie byłego pracodawcę do wystawienia druku Z-3.

#575 Guest_anika

Guest_anika
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 11:35

czy w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego po rozwiazaniu się stosunku pracy zawartej na czas określony istnieje potrzeba rejestracji w PUP jako osoba bezrobotna bedąca na zwolnieniu czy dopiero po wykorzystaniu zwolnienia?

Dopiero po zwolnieniu możesz zarejestrować się w PUP.

#576 Guest_Domka

Guest_Domka
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 08:38

Mój mąż prowadzi działalność gospodarczą. Jestem osoba współpracującą. Aktualnie jestem na zwolnieniu lekarskim, ponieważ jest to choroba kręgosłupa, więc lekarz powiedział, że z rehabilitacją może potrwać nawet 4-6 miesięcy. Mąż za 2 miesiące zamyka sklep, będzie jednak jeszcze prowadził działalność w innym zakresie, z tym, że dla mnie pracy już nie będzie. Czy jeżeli 'wyrejestruje' mnie z działalności to będę otrzymywała zasiłek z ZUS? Jak załatwić wszystkie sprawy? Już teraz mnie wyrejestrować? Po zamknięciu sklepu, jako powód podac likwidację stanowiska?

#577 Guest_Domka

Guest_Domka
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 08:48

Chyba umieściłam to w złym wątku, przepraszam!

#578 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2012 - 16:18

Witam, mam problem:)Od 1 kwietnia do 30 czerwca miałam umowę na okres próbny. 7 kwietnia uległam wypadkowi. Do jutra czyli 18 lipca mam zwolnienie. Podpowiedzcie mi jeśli dostanę zwolnienie lekarskie kolejne mam je wypisać na dane firmy w której pracowałam czy bezpośrednio na ZUS?? PILNE!

#579 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5555 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 16:29

A jesteś/byłaś pracownikiem ZUS? Zwolnienie lekarskie wystawia się zawsze na obecnego/byłego pracodawcę

#580 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2012 - 16:33

acha to super, dobrze wiedzieć, jakoś nie interesowało mnie to nigdy dopóki nie mam problemu. i to zwolnienie mam zanieść do Zus-u wraz z świadectwem pracy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych