Skocz do zawartości

koniec umowy na czas określony a zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 598 odpowiedzi w tym temacie

#541 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 03 kwiecień 2012 - 14:56

do swojego ZUSu
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#542 hania

hania

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:15

A czy po zakończeniu umowy dokumenty muszą zostać dostarczone do ZUSu w ciągu 7 dni ?

#543 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 16:05

tak, ZUS musi mieć dokumenty dostarczone w ciągu kilku dni, w przeciwnym razie potrąci część świadczenia
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#544 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 03 kwiecień 2012 - 16:21

Tak, termin to 7 dni.

#545 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 kwiecień 2012 - 20:48

Coś tu mylicie, skoro hania ma zwolnienie od 15 lutego to znaczy, że pracodawca musiał jej wypłacić wynagrodzenie chorobowe za 33 dni /lub 14 dni, zależnie od wieku/, a za następne dni do końca marca należy się jej zasiłek chorobowy z ZUS.Pracodawca miał obowiązek niezwłocznie /a nie w ciągu 7 dni/ przesłać do ZUS jej ZLA oraz druk Z-3.do hani - napisz czy miałaś tylko to jedno zwolnienie czy kilka. Po ustaniu zatrudnienia kolejne zwolnienia musisz sama przekazywać/przesyłać do swojego oddziału ZUS.

#546 hania

hania

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 21:49

Miałam juz 3 zwolnienia- ostatnie mam do 10.04. W czwartek dowiem sie czy wysłali jakieś dokumenty i kiedy.

#547 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 20:35

witam mam pytanko mialam umowe od 27.12.2011r do 26.03.2012r w dniu 29.02.2012r zanioslam pracodawcy zwolnienie od lekarza ginekologa bo jestem w ciazy do 17.04.2012r z dniem 05.04.2012r. dostalam wypowiedzenie czy mogli mnie zwolnic iz jestem w ciazy i ze jestem na zwolnieniu. z gory dziekuje za odpowiedz.

#548 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5555 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 21:54

Jaką miałaś umowę? Nie rozumiem jak miałaś umowę do 26.03 to jak mogłaś dostać wypowiedzenie z dniem 05.04? Jeżeli miałaś umowę na czas określony do 26.03.2012 roku i na ten dzień nie byłaś co najmniej w 3 miesiącu ciąży to umowa z tym dniem powinna ulec rozwiązaniu jak nie zostanie przedłużona.

#549 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 10:38

Aga, nic się tu nie trzyma: umowa do 26 marca, już się więc zakończyła, a ty piszesz, że 5 kwietnia została rozwiązana?? nie mogła być wypowiedziana, a jeśli uległa rozwiązaniu po 12. tyg. ciązy, to pracodawca musi przywrócić cię do pracy. Najpierw zastanów się, gdzie napisałaś nieprawdę w swoim poście

#550 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2012 - 14:49

umowa byla do 26.03 ale ja nie dostalam wypowiedzenia moze zle to sformuowalam dostalam 05.04. tylko swiadectwo pracy i odeslana do domu nie jestem jeszcze w trzecim miesiacu tylko 2miesiace z kawalkiem ale nawet jezeli to jestem na zwolnieniu do 17.04 to czy mogli mnie zwolnic kiedy mam zwolnienie i jest ono lezace nie wychodze z domu to czy mogli mnie wtedy zwolnic? i dopatrzylam sie ze w tym swiadectwie pracy sa 3 bledy wystawione jest z dniem 30.04 a jeszcze takiej daty nie bylo jest wpisane ze jestem na zwolnieniu 33 dni a od 29.02 nie ma 33 dni i nie dostalam zadnego ekwiwalentu za urlop a napisali ze dostalam. wiec niewiem jak mam do tego podchodzic pierwsza ciaza

#551 ewcyk

ewcyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 15:41

Pracodawca nie miał obowiązku przedłużać umowy (nie upłynął 3 miesiac ciąży), rozwiązała się z upływem czasu na jaki ją zawarto i zwolnienie lekarskie nia ma na to wpływu. Zwróć się do pracodawcy jak najszybciej o sprostowanie świadectwa pracy; ekwiwalent może będzie wypłacony z ostatnią wypłatą, jeśli nie, również zwróć się na piśmie o jego wypłatę.

#552 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2012 - 15:47

czyli nie mam szans wygrania sprawy jezeli zloze pozew do sadu? Dołączona grafika

#553 ewcyk

ewcyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 15:55

raczej nie, aby mieć przedłużoną umowę do dnia porodu trzeba być w co najmniej 13 tygodniu ciąży w dniu rozwiązania umowy.

#554 ewcyk

ewcyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 15:56

możesz też kontynuować zwolnienie lekarskie i dostarczać je do ZUS

#555 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:01

i co bede miala jak bede je dostrczac do zus? skoro nie jestem zatrudniona nigdzie juz i z tego co sie dowiedzialam w inspekcji pracy to powiedziala mi ze zwolnienia teraz ida do szuflady. normalnie mozna sie zalamac co to za roznica ktory tydzien w tej firmie zaszlam w ciazy bez sensu ale co zrobic

#556 ewcyk

ewcyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:07

przecież cały ten wątek dotyczy własnie umów na czas okreslony i zwolnien lekarskich po nich następujących. Nie wiem w jakiej inspekcji sie dowiadywałaś ale jeszcze nie spotkałam się z przypadkiem chowania zwolnien do szuflady. Zresztą twoje ostatnie zwolnienie też pracodawca musi przesłać do ZUS. Rób jak uważasz, ale skoro masz możliwość pobierania zasiłku chorobowego z ZUS to nie wiem czemu z niej dobrowolnie rezygnować? Na pieniądze z ZUS czeka się dłużej niż na wypłatę, ale zawsze to coś.

#557 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5555 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:09

No właśnie zaszłaś w ciążę "w tej firmie", a nie "z tą firmą". Taki jest przepis i nic nie poradzisz, tak jak napisała ewcyk. Do dnia rozwiązania umowy za zwolnienie zapłacił pracodawca, a po rozwiązaniu umowy wypłatę przejmie ZUS. To zwolnienie, które jest do 17.04 pracodawca wraz z wypełnionym drukiem Z-3 prześle do ZUS. Ty musisz do ZUS dostarczyć kopię świadectwa pracy i nr konta (jak chcesz pieniądze na konto). Ewentualne następne zwolnienia dostarczasz do ZUS- masz na to 7 dni od dnia wystawienia

#558 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:14

może to dotyczyło umowy na zastępstwo

#559 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:18

no wlasnie mi o to chodzi o pieniadze a nie o prace bo za co mam zyc kupywac potrzebne rzeczy to kit z nimi bede sobie zwolnienia dostarczac do zus dziekuje Panstwu bardzo

#560 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:37

Jeżeli była umowa do 26.03 to świadectwo pracy i tak dostałaś późno. Przebywałaś na zwolnieniu lekarskim i nie mogli wypowiedzieć umowy o prace i powinna się zakończyć 26.03 ( z upływem czasu na który została zawarta) piszesz że nie dostałaś wypowiedzenia wiec umowa się zakończyła. „Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu" niestety Ciebie to nie dotyczy. Wystąp do pracodawcy z wnioskiem o sprostowanie świadectwa pracy i z pismem o wypłatę należnego ekwiwalentu za urlop.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych