Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie szkolenie pedagogiczne do szkoleń okresowych

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 12:15

Jakie kurs pedagogiczny musi przejść inspektor BHP aby mógł przeprowadzać szkolenia okresowe ? Jak ono się dokładnie nazywa, bo jak patrzyłem w ofertę szkoleń to jest ich kilka. Czy np. taki : KURS PEDAGOGICZNY DLA WYKŁADOWCÓW POZASZKOLNYCH FORM KSZTAŁCENIA ?

#2 Guest_Mła

Guest_Mła
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 12:57

Żadne kursy pedagogiczne nie są potrzebne. Inspektor, w ogóle służba bhp nie ma w swoich obowiązkach szkoleń okresowych.

#3 kadrowiec

kadrowiec

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:23

No ok, ale jeśli jednak by chciał takie szkolenie okresowe przeprowadzić, a jak widać przeprowadzają je pomimo tzw. konfliktu interesów, to jaki to ma być kurs ?

#4 Guest_Mła

Guest_Mła
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:29

żaden.

§ 5. Pracodawca organizujący i prowadzący szkolenie oraz jednostka organizacyjna, o której mowa w § 4 ust. 1,
zwani dalej "organizatorami szkolenia", zapewniają:

...wykładowców i instruktorów posiadających zasób wiedzy, doświadczenie zawodowe i przygotowanie
dydaktyczne zapewniające właściwą realizację programów szkolenia;

tak stoi w rozporzadzeniu.

http://www.atest.com...php?id=aa0712_1

tu jest szeroko opisane zagadnienie szkoleń.

Pozdrawiam

#5 Guest_Mła

Guest_Mła
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:31

Już jasne wszystko?

#6 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2014 - 08:30

Żadne kursy pedagogiczne nie są potrzebne. Ramowy program szkolenia okresowego pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osób wykonujących zadania tej służby  pod Lp.9 zawiera zapis: Nowoczesne metody szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy - 3 godziny (w tym 2 ćwiczeń). I to jest wystarczające bo zasób wiadomości, które trzeba przekazać podczas szkolenia każdy wykładowca ze swojej dziedziny powinien posiadać. Zresztą życie zweryfikuje takiego niedouczonego wykładowcę bo słuchacze bardzo często lubią zadawać pytania, czasami mądre, czasami nie w temacie i z tego też trzeba umieć wybrnąć albo zrezygnować z pracy w służbie bhpsmile.pngwink.pngcool.pngph34r.png

#7 kadrowiec

kadrowiec

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 19:56

Czyli wystarcza szkolenie okresowe dla BHP, dzięki.

#8 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 13:56

Moim zdaniem każdy pedagog powinien się rozwijać. Nie tylko wykonywać szkolenia okresowe ale rownież na własną rękę się kształcić. Ja w listopadzie zapisałam się na kurs "Metoda globalna - nauka czytania dla małych dzieci" w Centrum Szkoleń Soyer. To już będzie moje piąte szkolenie w tym roku!

#9 ksyndia

ksyndia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 15:23

Dla pedagoga aktualizacja wiedzy jest podstawą

#10 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 22:08

Tak zgodzę się z tym jak najbardziej. Instruktor bhp to oczywiście inna kwestia, ale jeśli mówimy o pracownikach poradni pedagogicznych czy szkół wówczas kursy związane z pracą z młodzieżą są jak najbardziej wskazane. Ja miałem okazję jakiś czas temu brać udział dotyczący zachowań agresywnych u młodzieży w Centrum CBT w Warszawie i z tego co widzę zbliża się kolejna edycja 6-tego grudnia. Osobiście polecam, ponieważ szkolenie jest wyczerpujące, w zasadzie większość to warsztaty z elementem wykładu. Dużo zajęć praktycznych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych