Skocz do zawartości

Jaki program księgowy jest najbardziej intuicyjny i przyjazny?

wróć do serwisu Księgowość 86 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_pseudoksięgowy

Guest_pseudoksięgowy
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 12:03

Dzięki za rady ( do postu 18) .Próbowałem z 5 ale tak nam wygląda Lefthand jest dość prosty i spełnia te warunki o których pisałem. Na razie ćwiczymy -zrobilismy sobie własny plan kont , wpisaliśmy kontrahentów, pracowników. 

Trzy  pytania -zadam po cytacie 

W instrukcji pobranej po wejściu do Programu z zakładki Pomoc/Materiały szkoleniowe str.40 z 243 jest tak napisane 

początek cytatu
''Wyróżnić możemy trzy typy kont księgowych (5):
● „Normalne dodawane ręcznie” - jeżeli dane konto posiada taki typ, to jest to informacja, że
samodzielnie możemy kształtować budowę danej gałęzi planu kont. Ten typ jest zazwyczaj
nadawany dla kont grupy 0, 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8
● „Dla kontrahenta” - jeżeli danemu kontu syntetycznemu nadamy taki typ, to informujemy
moduł planu kont o tym, że na tym koncie kończymy rozbudowę planu kont a poniżej będą
mogły  być  tworzone  konta  analityczne  jedynie  w  oparciu  o  kartotekę  kontrahentów.
Zazwyczaj ten typ przeznaczony jest dla kont rozrachunków z kontrahentami, np. 200, 201,
202, 203, 204
● „Dla  reprezentanta”  (pracownika)  –  nadanie  danemu  kontu  syntetycznemu  tego  typu,
powoduje brak możliwości utworzenia poniżej innych kont analitycznych niż bazujących na
kartotece pracowniczej. Ten typ przeznaczony jest głównie dla kont rozrachunkowych z
pracownikami, np. 230, 231, 234 itp.
Ważnym  parametrem  konta  księgowego  jest  znacznik  „Konto  z  możliwością
księgowania” (3). Tylko konta księgowe z włączoną opcję „Konto z możliwością księgowania”
mogą  być  używane  podczas  dekretowania  dokumentów  księgowych.  Uaktywnienie  tej  opcji
powoduje również blokadę rozbudowy danego konta.
Konta rozrachunkowe powinny mieć dodatkowo włączoną opcję „Konto dwu-saldowe” (4).'' koniec cytatu

1.Czy nie można oznaczyć dokładnie wszystkie konta jako ,, księgujące'' nawet jak takimi nie są- tak wydaje mi się prostsze.
2. Jak robi sie schematy- to przykładowo np. do listy płac --- w okienku kwota jest wybó  np.Razem  koszt  dla pracodawcy , Emerytalne., Rentowe....... Czy wybór jednej z opcji to jest tylko dodatek ( ułatwienie) czy właściwy wybór jest konieczny . 
3.Czy można ,, olać '' te wszystkie proponowane nazwy schematów ( np.do listy płac, dla umów...) i zbudować własne tylko i wyłącznie ,, STANDARDOWE''( wcześniej można zgapić jak wyglądają te proponowane) - gdzie jak rozumiem można wpisać  po swojemu jak księguje się w naszej firmie.

#22 Guest_dzisiaj_księgowa

Guest_dzisiaj_księgowa
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:15

Dzięki za rady ( do postu 18) .Próbowałem z 5 ale tak nam wygląda Lefthand jest dość prosty i spełnia te warunki o których pisałem. Na razie ćwiczymy -zrobilismy sobie własny plan kont , wpisaliśmy kontrahentów, pracowników. 

Trzy  pytania -zadam po cytacie 

W instrukcji pobranej po wejściu do Programu z zakładki Pomoc/Materiały szkoleniowe str.40 z 243 jest tak napisane 

początek cytatu
''Wyróżnić możemy trzy typy kont księgowych (5):
● „Normalne dodawane ręcznie” - jeżeli dane konto posiada taki typ, to jest to informacja, że
samodzielnie możemy kształtować budowę danej gałęzi planu kont. Ten typ jest zazwyczaj
nadawany dla kont grupy 0, 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8
● „Dla kontrahenta” - jeżeli danemu kontu syntetycznemu nadamy taki typ, to informujemy
moduł planu kont o tym, że na tym koncie kończymy rozbudowę planu kont a poniżej będą
mogły  być  tworzone  konta  analityczne  jedynie  w  oparciu  o  kartotekę  kontrahentów.
Zazwyczaj ten typ przeznaczony jest dla kont rozrachunków z kontrahentami, np. 200, 201,
202, 203, 204
● „Dla  reprezentanta”  (pracownika)  –  nadanie  danemu  kontu  syntetycznemu  tego  typu,
powoduje brak możliwości utworzenia poniżej innych kont analitycznych niż bazujących na
kartotece pracowniczej. Ten typ przeznaczony jest głównie dla kont rozrachunkowych z
pracownikami, np. 230, 231, 234 itp.
Ważnym  parametrem  konta  księgowego  jest  znacznik  „Konto  z  możliwością
księgowania” (3). Tylko konta księgowe z włączoną opcję „Konto z możliwością księgowania”
mogą  być  używane  podczas  dekretowania  dokumentów  księgowych.  Uaktywnienie  tej  opcji
powoduje również blokadę rozbudowy danego konta.
Konta rozrachunkowe powinny mieć dodatkowo włączoną opcję „Konto dwu-saldowe” (4).'' koniec cytatu

1.Czy nie można oznaczyć dokładnie wszystkie konta jako ,, księgujące'' nawet jak takimi nie są- tak wydaje mi się prostsze.

Niestety nie.
Konta grupy 201, 202 to konta rozrachunkowe i tylko jeżeli będą miały typ "Dla kontrahenta" program będzie automatycznie generował i parował rozrachunki

2. Jak robi sie schematy- to przykładowo np. do listy płac --- w okienku kwota jest wybó  np.Razem  koszt  dla pracodawcy , Emerytalne., Rentowe....... Czy wybór jednej z opcji to jest tylko dodatek ( ułatwienie) czy właściwy wybór jest konieczny . 

Księgowanie składników wynagrodzenia jest sprecyzowane i powinno zawierać w sposób wyodrębniony co najmniej:
- kwotę brutto
- łączną wartość składników społecznych
- łączną kwotę składników zdrowotnych
- łączną kwotę funduszy pracy i FGŚP
- łączną kwotę podatku PIT

Wartości te są konieczne podczas późniejszego rozliczania wypłat do ZUS i US oraz dla pracownika

3.Czy można ,, olać '' te wszystkie proponowane nazwy schematów ( np.do listy płac, dla umów...) i zbudować własne tylko i wyłącznie ,, STANDARDOWE''( wcześniej można zgapić jak wyglądają te proponowane) - gdzie jak rozumiem można wpisać  po swojemu jak księguje się w naszej firmie.

Można oczywiście usunąć predefiniowane schematy księgowe i utworzyć je samodzielnie od nowa.
Należy tylko pamiętać, że:
- schematy "standardowe" działają wyłącznie z poziomu modułów: Rejestracja dokumentów, Faktury VAT, Faktury zakupowe VAT, dokumenty magazynowe
- schematy "dla umów" działają w modułach "Umowy" (dzieło, zlecenie, do 200 zł brutto)
- schematy "Dla list płac" działają tylko w module "Listy płac"

happy.png

#23 Guest_pseudoksiegowy

Guest_pseudoksiegowy
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 09:46

happy.pngKonta grupy 201, 202 to konta rozrachunkowe i tylko jeżeli będą miały typ "Dla kontrahenta" program będzie automatycznie generował i parował rozrachunki

A jak wszystkie konta 200.... zaznaczymy jako ,,dla kontrahenta'' to będzie jakiś problem ?

(Najlepiej jeszcze wszystko oznaczyć ''dwusaldowe '' żeby nie było problemu z wyborem -- czy program nie zgłupieje po takiej akcji )

happy.png

Księgowanie składników wynagrodzenia jest sprecyzowane i powinno zawierać w sposób wyodrębniony co najmniej:
- kwotę brutto
- łączną wartość składników społecznych
- łączną kwotę składników zdrowotnych
- łączną kwotę funduszy pracy i FGŚP
- łączną kwotę podatku PIT

Wartości te są konieczne podczas późniejszego rozliczania wypłat do ZUS i US oraz dla pracownika

Chodzi o te późniejsze deklaracje co generuje program???

Ale z tego co czytam  tutaj (instr str.193)

cytat

''6.2 Wzorce  generowania  deklaracji  podatkowych.  Modyfikacja
wzorców wypełniania deklaracji podatkowych.

W nielicznych przypadkach może wystąpić konieczność samodzielnego zmodyfikowania
automatycznego wzorca wypełniania deklaracji podatkowej l
ub wręcz samodzielne przygotowanie
takiego  wzorca
. '' koniec cytatu

wychodzi na to że te wydruki.formularze  można samodzielnie definiować w sensie wpisywać/wybierać do formularza konta takie jak się nam podoba.

Jakby był ten program to i tak chcielibyśmy potem te opłaty, odprowadzenia do US robić samemu nie automatycznie przez program.

happy.pngNależy tylko pamiętać, że:
- schematy "standardowe" działają wyłącznie z poziomu modułów: Rejestracja dokumentów, Faktury VAT, Faktury zakupowe VAT, dokumenty magazynowe
- schematy "dla umów" działają w modułach "Umowy" (dzieło, zlecenie, do 200 zł brutto)
- schematy "Dla list płac" działają tylko w module "Listy płac"

Nie bardzo rozumiem  - co oznacza na chłopski rozum ''działają wyłącznie z poziomu modułów.''

Na górze po otwarciu programu mamy System/Definicje/Dokumenty i księgi/CRM/Sprzedaż/Magazyn Towary/śr trwałe/Kadry i Płace/Poczta/Poclard/Raport i zestawenia/Pomoc. To są te moduły czy moduł oznacza co innego np. otwieramy sam program Kadry i Płace i na górze mamy całkiem inny widok niż ten który napisałem.

( nie wiem gdzie o tym czytać albo na który film instr. zerknąć)

Jeszcze jedno- czy do księgowania płac/listy płac w Lefthandzie  konieczne jest stworzenie schematu - czy można to na początku  ręcznie robić . Wydawało mi się, że program na wstępie jak wprowadzamy np. pracownika wymaga  żeby podać/wybrać ,,schemat księgowania'' . Nie ma opcji żeby zrobić to ewentualnie później.

#24 Guest_jakśliwkawkompot

Guest_jakśliwkawkompot
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 12:16

A jak wszystkie konta 200.... zaznaczymy jako ,,dla kontrahenta'' to będzie jakiś problem ?

(Najlepiej jeszcze wszystko oznaczyć ''dwusaldowe '' żeby nie było problemu z wyborem -- czy program nie zgłupieje po takiej akcji )

Chodzi o te późniejsze deklaracje co generuje program???

Ale z tego co czytam  tutaj (instr str.193)

cytat

''6.2 Wzorce  generowania  deklaracji  podatkowych.  Modyfikacja
wzorców wypełniania deklaracji podatkowych.

W nielicznych przypadkach może wystąpić konieczność samodzielnego zmodyfikowania
automatycznego wzorca wypełniania deklaracji podatkowej l
ub wręcz samodzielne przygotowanie
takiego  wzorca
. '' koniec cytatu

wychodzi na to że te wydruki.formularze  można samodzielnie definiować w sensie wpisywać/wybierać do formularza konta takie jak się nam podoba.

Jakby był ten program to i tak chcielibyśmy potem te opłaty, odprowadzenia do US robić samemu nie automatycznie przez program.

Nie bardzo rozumiem  - co oznacza na chłopski rozum ''działają wyłącznie z poziomu modułów.''

Na górze po otwarciu programu mamy System/Definicje/Dokumenty i księgi/CRM/Sprzedaż/Magazyn Towary/śr trwałe/Kadry i Płace/Poczta/Poclard/Raport i zestawenia/Pomoc. To są te moduły czy moduł oznacza co innego np. otwieramy sam program Kadry i Płace i na górze mamy całkiem inny widok niż ten który napisałem.

( nie wiem gdzie o tym czytać albo na który film instr. zerknąć)

Jeszcze jedno- czy do księgowania płac/listy płac w Lefthandzie  konieczne jest stworzenie schematu - czy można to na początku  ręcznie robić . Wydawało mi się, że program na wstępie jak wprowadzamy np. pracownika wymaga  żeby podać/wybrać ,,schemat księgowania'' . Nie ma opcji żeby zrobić to ewentualnie później.

Najłatwiej chyba będzie bezpośrednio zadawać pytania do pracowników Lefthand. Mają fajnego technika, który bez problemu rozwieje Pana wątpliwości. Kontakt ze strony: pomoc@lefthand.com.pl lub 22 427 36 90. W okresie testów pomoc jest udzielana każdemu, więc może warto spróbować. 

Sami w firmie korzystamy z Lefthand Pełna Księgowość od 4 lat i program się sprawdza. Nadmienię jeszcze, że przy zakupie programu szkolenie dla jednej osoby jest (a przynajmniej było:)) gratis. 

#25 Guest_pseudoksięgowy

Guest_pseudoksięgowy
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 12:18

Nie chcę na razie łączyć się z technikami , konsultantami bo skończy się  telefonami i próbami umówienia się na ,, wizytę'' na razie chiałbym tego uniknąć i samemu popróbować-nawet jeśli te konsultancje nie kosztują nic.

Ostatnie pytanie może ktos się orientuje gdzie można wpisać stawkę godzinową w Lefthandzie?? Przykładowo u nas pracownicy fizyczni mają różną stawkę godzinową i nie za bardzo wiadomo gdzię tę stawkę wklepać

(W instrukcji ani na filmach konkretów nie widać - jest tylko o jakimś klawiszu F5 i wpisaniu kwoty za 1h * ilość dni .)

Trochę mi to przypomina skróty klawiszowe - w Windowsie które wiem, że są  a używam i to co najwyżej  od czasu do czasu tylko 2 tj. kopiuj =crt+c  wklej ctrl+v. Tylko że w Windowsie kopiuj można zrobić również przez np. naciśnięcie prawego myszy itd. a tutaj nie widać innej możliwości

#26 Guest_jakśliwkawkompot

Guest_jakśliwkawkompot
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:16

Nie chcę na razie łączyć się z technikami , konsultantami bo skończy się  telefonami i próbami umówienia się na ,, wizytę'' na razie chiałbym tego uniknąć i samemu popróbować-nawet jeśli te konsultancje nie kosztują nic.

Ostatnie pytanie może ktos się orientuje gdzie można wpisać stawkę godzinową w Lefthandzie?? Przykładowo u nas pracownicy fizyczni mają różną stawkę godzinową i nie za bardzo wiadomo gdzię tę stawkę wklepać

Z tego co się orientuję w module płace w Pełnej Księgowości nie ma takiej możliwości, bo nie ma harmonogramu czasu pracy. Mają to w oddzielnym programie Lefthand Kadry i Płace. Ten program również mamy u siebie i tam jak najbardziej takie wyliczenia są możliwe. 

(W instrukcji ani na filmach konkretów nie widać - jest tylko o jakimś klawiszu F5 i wpisaniu kwoty za 1h * ilość dni .)

Trochę mi to przypomina skróty klawiszowe - w Windowsie które wiem, że są  a używam i to co najwyżej  od czasu do czasu tylko 2 tj. kopiuj =crt+c  wklej ctrl+v. Tylko że w Windowsie kopiuj można zrobić również przez np. naciśnięcie prawego myszy itd. a tutaj nie widać innej możliwości

Odnośnie samego działu technicznego, to nam w trakcie testów akurat bardzo pomogli i przy kadrach też. Co do wciskania się na spotkania to niczego takiego nie było. Raz zadzwoniła dziewczyna, po ściagnięciu wersji testowej czy wszytsko ok i ze jak będa pytania dzownic do niej albo do pomocy. Potem sami napisalismy po ofertę i poszło. 

#27 Guest_Malik

Guest_Malik
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 15:35

ja od kilku miesiecy testuje bizin - program do wystawiania faktur. musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolony. jest intuicyjny, przejrzysty, ma wszystko co potrzeba no i dziala online, a to duza zaleta smile.png

#28 Guest_OGNIK

Guest_OGNIK
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 12:28

Serdecznie dziękujemy Państwu za pozytywne komentarze dotyczące programu OGNIK. Zauważamy je i mobilizują nas one do dalszej pracy nad OGNIKIEM.
Dziękujemy również za te mniej pochlebne – zwykle dodane przez „mróweczki” wynajęte przez konkurencję. Dzięki nim wiemy, że OGNIK stał się zauważalny na Polskim rynku.
Korzystając z Państwa obecności na tym forum na nowy 2015 rok Życzymy:
Naszym Klientom - zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pełnego nowych ambitnych wyzwań i satysfakcji z ich realizacji.
Naszym Kontrahentom – sukcesu i satysfakcji ze współpracy i realizacji założonych planów.
Naszym Konkurentom – zrównoważonego rozwoju i opartego o zasady fair play współzawodnictwa w dostarczaniu Klientom coraz lepszych narzędzi w ich codziennej pracy.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Życzy Zespół OGNIKA

#29 Guest_Albert

Guest_Albert
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:01

ja od kilku miesiecy testuje bizin - program do wystawiania faktur. musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolony. jest intuicyjny, przejrzysty, ma wszystko co potrzeba no i dziala online, a to duza zaleta smile.png

Do faktur polecałbym R2faktury - faktury + magazyn. Polecam sprawdzić.

#30 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2015 - 18:18

Do faktur polecałbym R2faktury - faktury + magazyn. Polecam sprawdzić.

Potwierdzam. Sprawdź i już nigdy nie zmienisz smile.png

#31 Guest_Katarinn

Guest_Katarinn
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 13:29

Ostatnio znajomi polecali mi Pit Scan, podobno prostu w obsłudze i intuicyjny. Słyszał ktoś o nim? Szukam czegoś sprawdzonego do prowadzenia niewielkiej firmy.

#32 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 10:37

Ostatnio znajomi polecali mi Pit Scan, podobno prostu w obsłudze i intuicyjny. Słyszał ktoś o nim? Szukam czegoś sprawdzonego do prowadzenia niewielkiej firmy.

Raczej nie słyszałem, ale ja mogę polecić połączenie programów R2faktury i R2księga o ile ktoś jest na KPiR. W R2faktury prowadzę całą sprzedaż wraz z magazynem i wszelkie potrzebne dokumenty automatycznie eksportuję do R2księgi. Wszystko działa bardzo szybko i jest ogromnie przyjazne dla użytkownika. Cały pakiet kupiłem za parę stówek, co na rok nie jest jakąś ogromną kwotą.

#33 Guest_Miszas

Guest_Miszas
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:57

Ja obecnie korzystam z programu PitScan i jestem bardzo zadowolona. Szybko i sprawnie się na nim pracuje, mam nadzieję, że okaże się niezawodny bo już duzo programów przetestowałam i póki co na tym najlepiej mi sie pracuje.

#34 Guest_Ludmiła

Guest_Ludmiła
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 18:00

Też korzystam z połączenia R2faktury+R2księga nawet o ile pamiętam to kupiłam to w jakimś pakiecie razem za dobre pieniądze. Sprawdza się to znakomicie i jest bardzo intuicyjne.

#35 Guest_Darmina

Guest_Darmina
  • Goście

Napisano 02 maj 2015 - 15:50

Dla mnie wfirma. Mówię to z perspektywy osoby, która wcześniej nie miała kompletnie nic wspólnego z liczeniem, oprócz drobnych w sklepie wink.png A tak poważnie, to wystarczy czytać, co się klika i tyle.

#36 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 06 maj 2015 - 10:39

Ja zacząłem korzystać z Offigo, do tej pory najlepszy, w poprzednim irytowało mnie to, jak wolno działał i był mało intuicyjny, Offigo jest pod tym względem sto razy lepszy, łatwo się go można nauczyć i szybko zacząć biegle na nim pracować.

#37 Guest_HAlina

Guest_HAlina
  • Goście

Napisano 12 maj 2015 - 10:17

Od 7 lat pracujemy na Lefthand. Pogram jest stabiliny i ciagle rozbudowują go o nowe ułatwienia. U nas się sprawdził dlatego gorąco polecam. 

#38 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 12 maj 2015 - 11:24

Księga express std (wersja 15 od tgsoft.pl) jest rewelacyjna. A do tego cena 99,00.

Można pobrać wersję  testową.

#39 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 10:59

Pseudoksięgowy i jak poszły testy? Zdecydowałeś się ostatecznie na Lefthand? Też się zastanawimy nad nim i jeszcze jednym programem. Zadecydują niuanse dlatego pytam biggrin.png Jak się sprawuje? 

#40 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2015 - 13:26

ten pseudoksięgowy już się raczej nie odezwie wink.png

też testowaliśmy lefthanda i jeszcze parę innych rozwiązań. koniec końców kupiliśmy r2fk i o dziwo bez testów - po prostu trafiliśmy na ciekawą osobę, która zrobiła prezentację programu i od razu wiedzieliśmy, że to jest to czego potrzebujemy.

wydaje mi się że właściwa osoba która pomoże w wyborze programu jest wymagana. człowiek ma wtedy zaufanie bo widzi drugiego człowiek i we że w razie czego właśnie do niego zwróci się o pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych