Skocz do zawartości

Jaki program księgowy jest najbardziej intuicyjny i przyjazny?

wróć do serwisu Księgowość 63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Martyna_B.

Guest_Martyna_B.
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2014 - 22:49

Witam,

prowadzę firmę jednoosobową na książce przychodów i rozchodów na skali, nie mam pracowników (ale ich nie wykluczam w przyszłości) i nie jestem (jeszcze) czynnym podatnikiem VAT. Z wykształcenia co prawda jestem finansistą, ale pewnie pamiętacie, że po finansach łatwiej prowadzić pełną księgowość niż KPiR wink.png Dlatego też poszukuję jakiś najbardziej przejrzysty, intuicujny i z przyjaznym interfejsem program do małej księgowości - taki, żebym sobie powprowdzała dokumenty finansowe, składki ZUS, środki trwałe i mi się wszystko powyliczało samo do US. No i jeszcze żeby były aktualizacje, informacje o zmianie w przepisach itp.

Możecie coś polecić? Z góry dziękuję.

Martyna

#2 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 401 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 15 czerwiec 2014 - 20:48

Każdemu co innego podchodzi, proponuje pobrać kilka testowych programów i samemu sprawdzić, bo są programy tradycyjnie instalowane na kompie oraz online,  zależy kto co lubi, 

dla mnie takim instalowanym na kompie to Mała Księgowośc Rzeczpospolitej za 50,00 zł wystarcza,     ale ile opinii tyle programów.

#3 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:59

Podzielam zdanie kolegi. Mała Księgowość RP spoko. Ewentualnie widziałem że Reset2 miał chyba jakąś wyprzedaż R2księgi Mini po 29 zł czyli jeszcze taniej niż MK by wychodziło. Do nie za dużej działalności te programy wystarczą bez kłopotu.

#4 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:03

w 100% przyznaję Wam rację - tyle opinii ile jest programów. W swojej niewielkiej działalności korzystam z programu Księga Pakietu Przedsiębiorcy - polecił mi go znajomy ale chciałam sama przetestować i pobrałam bezpłatną 30 dniową wersję testową. Jak dla mnie program jest idealny, prostota i intuicyjność no i cena też nie jest zaporowa.

Podsyłam link zainteresowanym:

http://pakietprzedsiebiorcy.pl/ksiega

#5 Guest_gouda

Guest_gouda
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 03:23

Najprostszy znany mi program, stworzony ewidentnie z myślą, o początkujących biznesmenach to szybkafaktura.pl. Nie dość, że interfejs jest bardzo przyjazny, to jeszcze dodatkowo masz całą stronę Pomoc, w której wszystko jest dodatkowo wyjaśnione. Jeśli idzie o funkcjonalność, program ma wszystko, co wymieniłaś - fakturowanie, KPiR, deklaracje, środki trwałe, listy płac i wiele innych. Do wypróbowania za darmo przez 45 dni.

#6 Guest_olek

Guest_olek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2014 - 13:04

R2ksiega - popieram wybor. W wersji standard duzo juz robi z automatu. No i duzym plusem jest automatyczne rozksiegowanie kosztow dla osobowek w uzytku mieszanym.

#7 Guest_O'Connor

Guest_O'Connor
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2014 - 23:46

Pytanie jest trudne o tyle, że odczucie "intuicyjności" to kwestia czysto subiektywna. Powiedziałbym, że jaką kto ma intuicję, takie programy wybiera, chociaż fakt, że są takie, które wiele osób uważa za łatwe w obsłudze. Z pewnością należy do nich szybkafaktura.pl. W zależności od wybranego przez użytkownika pakietu, może być tylko i wyłącznie programem do fakturowania, wtedy koszt jej użytkowania to mniej niż 10 zł miesięcznie. Jednak jeśli nie wykluczasz rozrastania się firmy, możesz w razie potrzeb bez problemu rozszerzyć pakiet i wtedy zyskujesz również księgowość internetową i co ważne dla Ciebie (jeśli planujesz w przyszłości zatrudnianie pracowników, a przynajmniej tego nie wykluczasz), również program do generowania wszelkiej maści PIT-ów, a także list płac.

#8 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 11:58

Witam,

prowadzę firmę jednoosobową na książce przychodów i rozchodów na skali, nie mam pracowników (ale ich nie wykluczam w przyszłości) i nie jestem (jeszcze) czynnym podatnikiem VAT. Z wykształcenia co prawda jestem finansistą, ale pewnie pamiętacie, że po finansach łatwiej prowadzić pełną księgowość niż KPiR wink.png Dlatego też poszukuję jakiś najbardziej przejrzysty, intuicujny i z przyjaznym interfejsem program do małej księgowości - taki, żebym sobie powprowdzała dokumenty finansowe, składki ZUS, środki trwałe i mi się wszystko powyliczało samo do US. No i jeszcze żeby były aktualizacje, informacje o zmianie w przepisach itp.

Możecie coś polecić? Z góry dziękuję.

Martyna

Martyna, jęsli nie podjęłaś jeszcze decyzji w sprawie zakupu to polecam Ci Małą Firmę:CBS lefthand. Program jest dobry, aktualizacje jak na poziom zaawansowania w przystępnej cenie. Program ma wszystko to czym jesteś zainteresowana: środki trwałe, dokumenty finansowe, e-deklaracje bezpośrednio wyślesz z programu. Interfejs może nie powala wyglądem, ale jest całkiem intuicyjny. W przypadku jakichkolwiek zmian, od razu aktualizaują program - pojawia się wtedy automatyczna informacja, że masz aktualizacje do pobrania, która z poziomu programu trwa maksymalnie 3 minuty. 

A i przed zakupem zajrzyj na strone z promocjami, chociaż z tego co wiem jak umiesz rozmawiać z ludźmi to i bez promocji możesz dostać rabacik;) ja np. wytargowałam upust na późniejsze aktualizacje DOŻYWOTNIO!

#9 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2014 - 13:20

Martyna, jęsli nie podjęłaś jeszcze decyzji w sprawie zakupu to polecam Ci Małą Firmę:CBS lefthand. Program jest dobry, aktualizacje jak na poziom zaawansowania w przystępnej cenie. Program ma wszystko to czym jesteś zainteresowana: środki trwałe, dokumenty finansowe, e-deklaracje bezpośrednio wyślesz z programu. Interfejs może nie powala wyglądem, ale jest całkiem intuicyjny. W przypadku jakichkolwiek zmian, od razu aktualizaują program - pojawia się wtedy automatyczna informacja, że masz aktualizacje do pobrania, która z poziomu programu trwa maksymalnie 3 minuty. 

A i przed zakupem zajrzyj na strone z promocjami, chociaż z tego co wiem jak umiesz rozmawiać z ludźmi to i bez promocji możesz dostać rabacik;) ja np. wytargowałam upust na późniejsze aktualizacje DOŻYWOTNIO!

Ściągnęłam sobie wersję testową tej małej firmy Lefthand. Wygląda na to, że to całkiem przyjemny program. Plus, że dają od razu wersje na linuxa. Mam tylko szczere pytanie, czy ktoś miał jakiś problem z tym programem, którego nie dało się rozwiązać? Ale gdzie są jakieś ukryte buble? 

#10 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 08:25

Ściągnij sobie też wersje testowe innych programów i wtedy dopiero zyskasz porównanie. Na przykład enova ma wersję testową pobieraną na kompa lub odpalaną w przeglądarce (ten sam program). Z kolei reset2 daje chyba najdłuższy okres testowy bo pełne 60 dni w porównaniu do standardu typu 35 dni, jak w lefthand.

#11 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2014 - 09:41

Apropo Reset2 jeszcze to mają to fajnie rozwiązane a przynajmniej mieli jak ja kupowalem

Po 60 dniach nadal mozna pracowac na programie jeszcze kolejny miesiac, dopoki nie beda potrzebne wydruki bo tylko one sa blokowane. Wiec 3 miesiace mamy program za free i kupujemy go na rok dopiero przy 90 dniach.

#12 Guest_pierogi_z mięsem

Guest_pierogi_z mięsem
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2014 - 13:18

Ściągnęłam Lefthand Mała Firma,   Reset2 i Enovę i szczerze to faworyta tutaj nie ma :/ ostatecznie Lefthand wygrał z ofertą. Myślę, że  żaden nie był zły w fazie testów. No ale jakąś decyzję trzeba podjąć, a wiadomo, że finanse na początku nie każdemu pozwalają na drogi program a jakiś trzeba kupić. 

#13 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2014 - 19:15

Kwestia gustu. Mnie z kolei Reset2 bardziej leży. R2fk jest przy tym bezbłędna w biurze rachunkowym bo umożliwia rozliczanie właścicieli z udziałów we wszystkich firmach. Szukałam tego u konkurencji i bez efektu.

#14 Guest_Milena

Guest_Milena
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 09:33

Również polecam lefthand. po ostatniej aktualizacji program ma juz na prawdę wszytsko czego mozna oczekiwac w tym przedziale cenowym, a nawet wyższym! W cenie jest uniwersalny moduł eksportu danych z programu co umówmy sie jest niesłychanie ważne przy  szybkiej współpracy pomiędzy klientem a biurem rachunkowym. 

#15 Guest_halina

Guest_halina
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 21:32

@Milena: Sprawdź sobie inne programy. Moduł eksportu jest wszędzie. Ja sama pracuję teraz na pół etatu w dwóch firmach i w jednej mam Reset2 a w drugiej LH. Oba są w porządku, ale dużo robi też kwestia przyzwyczajenia, bo już je jednak dobrze znam. Gdybym natomiast miała wybierać, raczej skłaniałabym się ku Reset2 z uwagi na bardzo dobry support telefoniczny (pomoc totalnie zawsze i wszędzie).

#16 kaasia66

kaasia66

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 październik 2014 - 11:37

Dużo jest takich programów najlepiej wpisać w wyszukiwarkę i znajdzie mnóstwo.

np. http://www.dobreprog...indows,125.html

Raczej wszystkie są podobne... nie ma najlepszego :P

Znalazłam świetny salon kosmetyczny katowice sprawdzcie sami.

#17 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 11:37

@Milena: Sprawdź sobie inne programy. Moduł eksportu jest wszędzie. Ja sama pracuję teraz na pół etatu w dwóch firmach i w jednej mam Reset2 a w drugiej LH. Oba są w porządku, ale dużo robi też kwestia przyzwyczajenia, bo już je jednak dobrze znam. Gdybym natomiast miała wybierać, raczej skłaniałabym się ku Reset2 z uwagi na bardzo dobry support telefoniczny (pomoc totalnie zawsze i wszędzie).

Potwierdzam suppoort dobry w R2, na którym pracuje. Mąż ma Lefthand i też mówi, że prężnie rozwiązują problemy. 

#18 Guest_pseudoksiegowy

Guest_pseudoksiegowy
  • Goście

Napisano 22 październik 2014 - 21:34

Chcemy przejść z księgowośći ręcznej na komputerową( mała firma produkcyjna), juz były pierwsze próby z programami min Comarch., Wfakir

Chodzi o to żeby w programie można było:

1.Samodzielnie stworzyć własny plan kont ( żeby akceptował np 139k (jak karta) albo 202k  tez jak karta np w Comarch da radę ale w Wfakir nie bardzo )

2.Można było ksiegować nie tylko schematami . Najlepiej by potrafiłtak: jak jest np. jakaś faktura wprowadzamy na jakie konta ma iść  a potem komp. zapamieta -uczy się tego i nast razem sam takie rozwiązanie zaproponuje

3.Zeby nie trzeba było wzywać informatyka ( i jeszcze za to płacić kiedy płacimy nie małe pieniądze za sam program)- np w Comarch to prawd. konieczne bo te schematy , kategorie ,i inne niejednoznaczne nazwy .Takie najprostsze schematy można sobie samemu wyrzeźbić ale jakieś bardziej skomplikowane , związane z produkcją to nie jest takie proste, za dużo grzebania .

4.Zeby nie było problemów z SQL ---- Dla przykładu z tym Wfakir  to jakaś katastrofa.Na jednym komp działą na drugim nie ( może miesza mu Płatnik bo ten sam ''producent'' ASSECO).Ma być coś takiego ,że pobieramy program , instalujemy i otwieramy --bez żadnych cyrków z SQL.

5.No i żeby był pod windowsa a nie stary dosowski z komendami - ale to oczywiste.

#19 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 28 październik 2014 - 21:36

Teoretycznie wszystkie punkty załatwia Reset2, ale... tak naprawdę musisz sprawdzić sam. Mają chyba wersję testową na 40 lub 50 dni. Sprawdź. Ja generalnie na tym pracuję od 2 lat i sobie chwalę.

#20 Guest_dzisiaj_księgowa

Guest_dzisiaj_księgowa
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 11:58

Sprawdź Lefthand:

Chcemy przejść z księgowośći ręcznej na komputerową( mała firma produkcyjna), juz były pierwsze próby z programami min Comarch., Wfakir

Chodzi o to żeby w programie można było:

1.Samodzielnie stworzyć własny plan kont ( żeby akceptował np 139k (jak karta) albo 202k  tez jak karta np w Comarch da radę ale w Wfakir nie bardzo )

Program pozwala na to.

2.Można było ksiegować nie tylko schematami . Najlepiej by potrafiłtak: jak jest np. jakaś faktura wprowadzamy na jakie konta ma iść  a potem komp. zapamieta -uczy się tego i nast razem sam takie rozwiązanie zaproponuje

Nie znajdziesz żadnego programu, który w 100% spełni ten punkt. Swoją drogą od tego chyba ma się księgowąwink.png  W Lefthand polega to na ustawieniu odpowiednich kont dla pozycji fakturowych (zapominasz o zasadach księgowości) i wystawiasz dokument. 

3.Zeby nie trzeba było wzywać informatyka ( i jeszcze za to płacić kiedy płacimy nie małe pieniądze za sam program)- np w Comarch to prawd. konieczne bo te schematy , kategorie ,i inne niejednoznaczne nazwy .Takie najprostsze schematy można sobie samemu wyrzeźbić ale jakieś bardziej skomplikowane , związane z produkcją to nie jest takie proste, za dużo grzebania .

Jeżeli chociaż trochę ogarniasz sprawy z tym związane to nie będzie potrzeba wzywać informatyka. Jak by naprawdę pojawił się jakiś problem nie do przeskoczenia dzwonisz do ich technika, pomaga od ręki.

4.Zeby nie było problemów z SQL ---- Dla przykładu z tym Wfakir  to jakaś katastrofa.Na jednym komp działą na drugim nie ( może miesza mu Płatnik bo ten sam ''producent'' ASSECO).Ma być coś takiego ,że pobieramy program , instalujemy i otwieramy --bez żadnych cyrków z SQL.

Lefthand - pobierasz,  instalujesz, instaluje Firebirda w 1,5 min, otwierasz program,  pracujesz.

5.No i żeby był pod windowsa a nie stary dosowski z komendami - ale to oczywiste.

Instalator Windows, instalator Linux. 

cool.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych