Skocz do zawartości

Zdjęcie

zakładam firmę-potrzebuję porady

firma firma jednoosobowa biznes porada podatek vat ryczałt zasady rozliczania

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 a.czyzewska

a.czyzewska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 16:53

Witam, we wrześniu mam zamiar otworzyć jednoosobową firmę zajmującą się organizacją imprez dla dzieci- urodziny , małe festyny, 'kinderbale' i wszystko co związane z animacją. Potrzebuję porady eksperta odnośnie sposobu rozliczania podatku :VAT , ryczałt, zasady ogólne ... znaczenie  każdego niby rozumiem, ale mówiąc szczerze nie mam pojęcia jaka droga będzie dla mnie najkorzystniejsza. Rocznie przewiduję "zarobić" ok 50 000 zł .

Jeżeli ktoś z Was jest mi w stanie przybliżyć plusy i minusy każdego ze sposobów byłabym super wdzięczna. Pozdrawiam

niezorientowana -ja . smile.png

#2 Guest_Wiola

Guest_Wiola
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2014 - 11:41

a z jakiego Pani jest miasta ? jeśli z Warszawy to zapraszam na spotkanie do biura rachunkowego pdaję adres mailowy do kontaktu optimum-waw@home.pl

#3 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2245 postów

Napisano 12 luty 2016 - 17:11

Zasady ogólne i VAT. I masz normalnie szanse na kredyt na start działalności, zerknijcie tutaj - https://www.ideabank...lus-rok-bez-zusWszystko w istocie zależy od tego, jakie masz oczekiwania względem banku - chodzi o kwoty. Bo z tego co czytałem, to można dostać nawet całkiem spore sumy w sytuacji, kiedy w grę będzie wchodziło zabezpieczenie de minimis czy jakoś tak. Udało się Wam uzyskać taki kredyt?

#4 boczka

boczka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 09:38

Ja także już od jakiegoś czasu myślę z mężem nas założeniem własnej działalności. Ciągle jednak analizuję czy to wypali, czy da się na tym, zarobić itd. Myślimy nad założeniem sklepu internetowego (nasze pomysły krążą wokół sklepu z artykułami biurowymi, coś w podobie jak tu: www.rajapack.pl/tasmy-samoprzylepne-spinajace/tasma-mocujaca/tasma-dwustronna/tasma-dwustronna-klejaca-pp-standard_PDT01215.html) Biorąc pod uwagę, że coraz więcej społeczeństwa robi zakupy w sieci pomysł może się udać, co sądzicie?

#5 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 16:40

Na pewno każdy rodzaj biznesu ma szansę na powodzenie, pod warunkiem że odpowiednio przygotujemy się do otworzenia firmy. Pierwszą istotną kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę jest opracowanie modelu biznesowego firmy. Świetne informacje na temat tego, jak zrobić to skutecznie, znajdziemy na stronie http://6krokow.pl/pl...odel-biznesowy/ . 6 krokow to świetny poradnik biznesowy, który pomoże bezboleśnie przebrnąć przez proces tworzenia własnej firmy. 

#6 Karol13018

Karol13018

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 17:01

Hej, wydaje mi się, że wątek jest odpowiedni, a więc chciałbym się starać o dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Z dotacji mam zamiar zakupić potrzebny mi do pracy system http://systemtourgui...emy-dla-muzeow/ czy ktoś orientuje się jak napisać poprawny, bardzo dobry merytorycznie biznesplan? Może macie jakiś dobry szablon z sieci? A może wiecie kto pisze biznesplany i moglibyście mi polecić? Bardzo proszę o informację, pozdrawiam

#7 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 18:10

Biznes związany z produktami skierowanymi dla dzieci to dobry kierunek. Dodatkowo pomyśl o zdrowej żywności

http://faar.pl/produ...w-polsce-top-5/. Na dzieciach i zdrowiu nie oszczędza się :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: firma, firma jednoosobowa, biznes, porada, podatek, vat, ryczałt, zasady rozliczania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych