Skocz do zawartości

Zdjęcie

Biuro podróży - pozwolenia

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102937 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 15:25

Aby otworzyć biuro podróży, oprócz generalnych wymagań dotyczących podejmowania działalności gospodarczej (w przypadku osób fizycznych - wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz przekazania informacji do ZUS, urzędu skarbowego oraz wojewódzkiego urzędu statystycznego) wymagane jest uzyskanie wpisu w rejestrze organizatorów turystyki i pośredników turystycznych.

Powrót do artykułu: Biuro podróży - pozwolenia

#2 Guest_Gul

Guest_Gul
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 12:33

Kto i w jaki sposób monitoruje czy działajace biura podróży - organizatorzy turystyki posiadaja wymagane zabezpieczenie i koncesję. Jakie są konsekwencje - kary, za nie stosowanie sie do przepisów ustawy dot. organizatorów turystyki. Nigdzie w internecie nie natrafiłem na materiały w których znalazły by się odpowiedzi na powyższe pytania. Czy znany jest chociaz jeden przypadek, pociagniecia do odpowiedzialności organizatorów turystyki, którzy nie spełniaja wymogów ustawy. Setki firm, organziuja wyjazdy na nurkowania, rejsy żeglarskie, wyjazdy-wyprawy w góry itp i maja gdzies te martwe chyba przepisy. Okazuje sie że dookoła prawie wszyscy maja w głebokim poważaniu przepisy ustawy, gdyz nikt tego nie egzekwuje. jaki jest sens stosować sie do tego i ponosić wysokie opłaty, skoro większość ma to gdzieś. Z drugiej strony, te wymogi zostały spowodowane garstka nieuczciwie działających organizatorów turystyki a teraz pozostali sa obligowani do ponoszenia kosztw, pomimo iż są rzetelnymi organizatorami oferowanych przez swoje firmy usług. Czy ktos jest w stanie rzeczowo ustosunkować się do powyższego ? Będę wdzięczny.

#3 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 27 marzec 2020 - 16:34

Byłbym wdzięczny za aktualizację tego artykułu w oparciu o nową ustawę o usługach turystycznych z 2017 roku...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych