Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Porada prawna dla firmy - Wasze opinie

28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_hela

Guest_hela
  • Goście

Napisano 26 maj 2020 - 13:40

Mi pomogli w kancelarii adwokackiej Cejrowski. Duże doświadczenie, wiem, że specjalizują się w wielu gałęziach prawa, tym bardziej wiedziałam, że mi pomogą i się nie myliłam. 

#22 Mirosław_Ochojski

Mirosław_Ochojski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 maj 2020 - 15:19

Witam,

korzystacie Państwo z usług prawniczych dla firm? Pytam, bo zdania znajomych przedsiębiorców są mocno podzielone. Niektórzy mają stałe umowy z kancelariami, inni tylko ad hoc chodzą po porady albo mają na 1/4 etatu radcę u siebie. Co bardziej się opłaca? Przyznam, że sama nie wiem - tylko tyle, że przydałaby się mi pomoc eksperta czasami, ale nie ma opcji zeby teraz tworzyć nowe stanowisko pracy dla radcy...

Utrzymywanie etatu radcy prawnego to praktyka właściwa dla urzędów i korporacji. Ciężko powiedzieć, czy ma ona jakiś sens. Z jednej strony wygodne jest mieć prawnika w sąsiednim pokoju, ale z drugiej będzie on prawnikiem "od wszystkiego" a nie wąskim specjalistą. Zawieranie umów o ryczałt, to tym bardziej anachronizm. W jednym miesiącu się przepłaca za niewykorzystane godziny, w innym dopłaca do tych ponad ryczałt, które są potrzebne. Niektóre korporacyjne kancelarie stosują mikro ryczałty za 200-400 złotych miesięcznie. W tym przypadku kancelaria zarabia na tym, że klient nie korzysta z usług, więc po zawarciu umowy utrudnia kontakt, przydziela tanich niekompetentnych prawników itd. 

W mojej ocenie optymalnym rozwiązaniem jest zlecanie bieżących spraw kancelarii, która ma prawników o różnych specjalizacjach i są dla klienta dostępni wtedy, kiedy są potrzebni. 

Pozdrawiam,

Mirosław Ochojski 

https://www.inlegis.pl/

#23 Guest_enea

Guest_enea
  • Goście

Napisano 29 październik 2020 - 11:47

W Gdańsku na Latarnianej jest dobra kancelaria, która zajmuje się prawna obsługą naszej firmy. Profesjonalni, wszystko zawsze na tip top. 

#24 marmur87

marmur87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 05 grudzień 2020 - 14:48

Obecnie można takie sprawy załatwić online. Bardzo dużą popularnością w dobie pandemii cieszą się porady przez internet.  Kilka cennych informacji znajdziecie na stronie 

https://hej.mielec.p...dy-prawnej.html

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2021 - 09:41

Może poradyonline.lexcarta.pl?

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2021 - 11:05

od siebie mogę polecić piotrbanczyk.pl

#27 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1299 postów

Napisano 10 maj 2021 - 06:30

Jak ma się firmę, to porada prawna od spraw biznesowych się przydaje, a kancelarii, które się tym zajmują tez nie brakuje.

#28 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2021 - 16:26

Polecam konsultację z dobrym radcą prawnym. Osobiście zawsze w takich sytuacjach korzystam z usług Kancelarii Radcy Prawnego Adam Grzyb. To kompetentny specjalista o szerokiej wiedzy i znajomości prawa. Polecam jego usługi!

#29 Guest_Franiciszek

Guest_Franiciszek
  • Goście

Napisano 12 październik 2021 - 09:55

W Bydgoszczy świetnym adwokatem, który na pewno zajmie sie sprawami waszej firmy, czy tez udzieli wam porady prawnej w tym zakresie jest mecenas Karol Bryś. Jego kancelaria zapewnia każdemu klientowi indywidualne i profesjonalne podejście do sprawy oraz pełną dyskrecję. Działa szybko, efektywnie i z pełnym zaangażowaniem. Do zadań kancelarii należą między innymi – porady prawne, sporządzanie pism procesowych czy zastępstwa procesowe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych