Skocz do zawartości

Porada prawna dla firmy - Wasze opinie

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_TildaSwit

Guest_TildaSwit
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 11:52

Witam,

korzystacie Państwo z usług prawniczych dla firm? Pytam, bo zdania znajomych przedsiębiorców są mocno podzielone. Niektórzy mają stałe umowy z kancelariami, inni tylko ad hoc chodzą po porady albo mają na 1/4 etatu radcę u siebie. Co bardziej się opłaca? Przyznam, że sama nie wiem - tylko tyle, że przydałaby się mi pomoc eksperta czasami, ale nie ma opcji zeby teraz tworzyć nowe stanowisko pracy dla radcy...

#2 Guest_Szumik

Guest_Szumik
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 12:07

Witam,

korzystacie Państwo z usług prawniczych dla firm? Pytam, bo zdania znajomych przedsiębiorców są mocno podzielone. Niektórzy mają stałe umowy z kancelariami, inni tylko ad hoc chodzą po porady albo mają na 1/4 etatu radcę u siebie. Co bardziej się opłaca? Przyznam, że sama nie wiem - tylko tyle, że przydałaby się mi pomoc eksperta czasami, ale nie ma opcji zeby teraz tworzyć nowe stanowisko pracy dla radcy...

ja korzystam z porad prawnych mec. syrycy z poz. i mogę polecić. radca na etacie wypadałby za drogo wink.png na razie nie mam stałej współpracy, ale w przyszłosci chyba ją podpisze, bo sie bardziej opłaca.

#3 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 12 październik 2014 - 12:39

W zasadzie większość firm miała potrzebę z korzystania z pomocy prawnej. Tylko teraz jedni z niej korzystają, a inni szukają rozwiązania na forach bo ich na to nie stać. Chociaż się dziwie bo są już dość ciekawe opcje które pojawiły się na rynku. Przykładowo usługa taka jak Koksztys polegająca, że płacicie miesięczny abonament coś koło 100 zł i w cenie macie nieograniczony dostęp do prawnika, bardzo dobre rozwiązanie, dla firm, które mają masę drobnych problemów bo można je rozwiązać naprawdę tanio. Przypominam, że koszt jednorazowej porady nie wynosi mniej niż te 100 zł. Dokładnie opisane jest to tutaj.

#4 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 październik 2014 - 21:37

Wszystko zależy od tego jakich rozmiarów działalność gospodarczą się prowadzi (a co za tym idzie jak często potrzebna jest pomoc prawnika). Jeśli np. w ramach działalności zawieramy wiele umów z różnymi podmiotami albo zatrudniamy wielu pracowników to wskazane jest stała obsługa prawna (wiąże się to z opiniowaniem zawieranych umów, sporządzaniem samych umów czy też sporządzeniem opinii prawnych dotyczących danej działalności), a jeśli pomoc prawnika jest potrzebna raz na jakiś czas to wystarczy współpraca doraźna (rozliczana za kążde zlecenie).

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

www.szczecinskiadwokat.pl

Blog: WypowiedzenieUmowy.pro

#5 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 29 październik 2014 - 15:34

Witamy,

Przedsiębiorcy korzystają z profesjonalnego doradztwa. Forma współpracy z prawnikiem jest w większości sytuacji uzależniona m.in. od rodzaju i wielkości prowadzonej działalności – jest to indywidualna decyzja przedsiębiorcy.

Pozdrawiamy,
Zespół Centrum Pomocy elektronicznego Punktu Kontaktowego

#6 gerber

gerber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 22:54

Zdecydowanie jestem za abonamentami na usługi prawne wykupywane w kancelariach. Powód jest prosty: koszty. Taki abonament kosztuje kilkukrotnie mniej niż każdorazowa porada i wizyta w kancelarii TU dostonały przykład - pakiet99zł)... Oczywiście minus takiego rozwiązania jest taki, że nie każdego miesiąca będzie nam pomoc prawnika potrzebna... Ale coś za coś...

#7 jurek1970

jurek1970

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 15:38

Porad prawnych dla firm udziela kancelaria adwokacka pana Kamila Flatow. Na stronie internetowej kancelarii - http://plock-adwokat.pl/ znajdziesz szczegółowe informacje na temat obszaru i praktyki adwokata. Kancelaria zajmuje się sprawami administracyjnymi dotyczącymi sprawy reprywatyzacyjnych, gospodarczymi, handlowymi oraz prawem pracy i ubezpieczeń społecznych.

#8 Guest_Janko

Guest_Janko
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 17:07

gerber, zależy, czasem np. w firmach budowlanych (gdzie jest sporo zaległych faktur itd..) jest praktycznie co tydzień jakiś problem że ktoś pozywa albo trzeba się odwołać itd.

#9 michal.popczynski

michal.popczynski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 08:06

Ja korzystam, i moim zdaniem najważnieje w tej sprawie jest wybranie kancelarii z uczciwymi pracownnikami. Na szczęście mi sie tak udało od razu. Jakbyś ppotrzebował dobrej kancelarii, to polecam http://www.lubasziws...rketing-reklama

#10 Guest_Marek35

Guest_Marek35
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 14:29

ja mam firmę w Krakowie i korzystam z porad adwokata sieniawskiego, ale nie mam podpisanej umowy na stałą współpracę ponieważ uważam, ze mnie by się to nieopłacało; sam znam się trochę na prawie więc nie biegam z każdą sprawą do prawnika po poradę, ale warto mieć kogoś zaufanego w razie czego

#11 Guest_lana

Guest_lana
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 18:03

Ja korzystam z pakietu dla firm zakupionego w kancelarii adwokackiej www.piotrbanczyk.pl. Według mnie jest to dobry pomysł i polecam wszystkim mającym własne firmy smile.png

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 14:17

Witam,

To korzystaj ze stałej współpracy z kancelarią adwokacką. Ja polegam w tej kwestii na kancelarii mecenas Justyny Migas. Pomaga nam od jakiegoś czasu, mamy umowę i dzięki temu mam lepsze stawki no i ona już nas zna, zna specyfikę firmy i można na niej polegać. Polecam www.migas-adwokat.pl

#13 buzia

buzia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 luty 2017 - 23:11

Znam wielu właścicieli firm, którzy nie wyobrażają sobie prowadzenia firmy bez pomocy prawnej. Jako że są z okolic Katowic to wielu z nich poleca tą kancelarię: http://www.kancelaria-szip.pl/ .  Podobno mają bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę oraz wiele specjalizacji w tym prawo gospodarcze. 

#14 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 21:58

Moim zdaniem warto korzystać z pomocy profesjonalistów. Tutaj http://grzybkowskigu...a-prawna-poznan są namiary na świetną kancelarię z Poznania, która zajmuje się między innymi obsługą prawną firm. Mają szeroki zakres usług.

#15 Joanna53Na

Joanna53Na

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 10:15

Ok. Ale można po prostu sobie wykupić abonament prawny i tyle. My korzystamy z takiego w kancelarii mec. Dariusza Staniszewskiego i muszę przyznać, że jest to dla nas bardzo wygodne.

#16 creditos

creditos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 04:14

Czy masz w planie kredyt? Chce wziąść długoterminową pożyczkę? Musisz skorzystać z porady krakowkredyty.pl. Ta doświadczona firma pozwoli ci rozjaśnić wszystkie niejasności. Kredyt brzmi raźniej z nami! Sprawdź Sprawdź https://krakowkredyty.pl/

#17 JFru2

JFru2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 20:05

Również myślę, że doradca finansowy przed wzięciem kredytu to mus.

#18 Prawnik Kraków

Prawnik Kraków

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 11:47

Najlepiej sprawdzić na pojedynczej poradzie prawnej danego prawnika. Jeśli się sprawdzi i spraw na bieżąco jest trochę, to można zastanowić się nad stałą obsługą prawną. Jeśli nie ma tylu spraw, to wystarczy stały kontakt do dobrego prawnika czy to w Krakowie czy to w Chrzanowie czy to w innej miejscowości, ważne żeby można było otrzymywać na bieżąco odpowiedzi przez internet lub telefonicznie. Przykład kancelarii zajmującej się w Krakowie obsługą prawną firm i spółek: https://prawo-krakow...uga-prawna-firm

#19 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 09 maj 2020 - 08:56

Zdecydowanie obsługa prawna jest dla firmy polecana. Np. kancelaria https://krpj.pl/ ma taką usługę. Zresztą większość kancelarii pomaga i zapewnia obsługę firmom. A taka obsługa może się przydać na każdym etapie prowadzenia działalności. 

#20 mari8

mari8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 12 maj 2020 - 13:49

Warto mieć prawnika, który w sytuacji bardziej złożonej, będzie oddany sprawie, a przede wszystkim przygotowany na różnego rodzaju komplikacje i niespodziewane chwile. W takim wypadku firma https://www.inlegis-gliwice.pl/o-nas/ to odpowiedni parter dla Ciebie i Twojej firmy. Ich doświadczenie oraz wiedza w tematach prawniczych w stricte firmowym sensie na pewno będą przydatne i cenne. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych