Skocz do zawartości


klasyfikacja wynagrodzenia pracownika oddelegowanego do ZNP

wynagrodzenie paragraf klasyfikacja pracownik związkowiec ZNP nauczyciel nota księgowa porozumienie

wróć do serwisu Księgowość 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 08:03

Witam,

mam notę obciążającą ze szkoły, z którą zawarto porozumienie.

W jakim paragrafie ująć wynagrodzenie pracownika związkowca?



#2 Guest_księgowa

Guest_księgowa
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 09:07

od tego roku podobno §4300



#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 czerwiec 2014 - 10:52

Ludzie no przecież to wynagrodzenie, a pracownik jest dalej pracownikiem, przecież to nie usługa.

I co znaczy słowo "podobno"?



#4 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 10:55

napewno 4010 4110 4120



#5 Guest_wioletta

Guest_wioletta
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 16:47

zgadza się 4010  4110 4120



#6 Guest_Luiza

Guest_Luiza
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 18:52

a jeżeli ja wystawiam taką notę wówczas zmniejszam 4010, 4110 i 4120.

Jak również zmniejszam koszty z tytułu wynagrodzenia jak i składek ZUS. (404 i 405) a po przeciwnej stronie powinnam ująć Pozostałe rozrachunki 240 czy 231, 229???



#7 Guest_Luiza

Guest_Luiza
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 07:37

a jeżeli ja wystawiam taką notę wówczas zmniejszam 4010, 4110 i 4120.

Jak również zmniejszam koszty z tytułu wynagrodzenia jak i składek ZUS. (404 i 405) a po przeciwnej stronie powinnam ująć Pozostałe rozrachunki 240 czy 231, 229???

 


???



#8 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 styczeń 2015 - 13:26

Zmniejszać to ty możesz, ale nie na podstawie noty tylko wtedy kiedy wpłyną środki i to pod warunkiem że dotyczą tego samego roku budżetowego i jesteś państwową jednostką budżetową a jeśli samorządową to jeśli masz decyzję zarządu w tej sprawie (zwrotów)



#9 Guest_Luiza

Guest_Luiza
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:16

Naliczenie zmniejszam podczas wystawienia noty, natomiast wydatki dopiero w momencie wpływu na konto.



#10 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 08:29

czy płatność z tytułu refundacji wynagrodzenia wpłacona po terminie płatności jest traktowana jako dochód i należy odprowadzić ją do organu prowadzącego.

pomniejszam koszty

240 / 404

-404 / -404 (ze znakiem minus)

 

czy w momencie upływu terminu płatności robię przypis na należności 221 / 240

 

a w momencie wpływu (po terminie płatności) księguję

130D / 221

Czy powinnam ująć w księgowaniu konto zespołu 7* ???



#11 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 08:43

Karina, napisz proszę czytelniej bo za nic nie rozumiem o czym piszesz

-płatność - kto komu

-refundacja - na jakiej podstawie

-upływ terminu - jakiego terminu

- czy to dotyczy lat budżetowych?



#12 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 10:07

wystawiam noty księgowe na podstawie porozumienia - dotyczą refundacji wynagrodzenia oddelegowanego pracownika do pełnienia funkcji w związkach

upływ terminu płatności dotyczy roku budżetowego

jednostki wpłacają mi należności i księguję je na zwiększenie wydatków, jeśli oczywiście zapłata wpłynie w terminie.

Jeśli taka zapłata wpłynie po terminie płatności określonym w nocie księgowej, wówczas odprowadzam ją do organu prowadzącego jako dochody



#13 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 10:16

Nie na "zwiększenie" wydatków tylko chyba na WZNOWIENIE wydatków jeśli wpłynie w danym roku budżetowym, mam nadzieję że jesteś państwową jednostką budżetową albo JST ale uchwała pozwala na wznawianie wydatków?

 

Jeśli piszesz, że środki wpłynęły po upływie roku budżetowego, którego dotyczyły (a nie tylko po terminie) to stanowią dochód, bez "7"



#14 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 11:26

tutaj właśnie operacja ma miejsce w trakcie roku budżetowego termin płatności minął 28.02.2018 wpłata 18.03.2018

nota wystawiona w lutym - zaksięgowana 240/ 404 oraz 404/404 ze znakiem minus



#15 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 11:31

to dlaczego to jakieś dochody?

to masz zgodę na wznawianie wydatków czy nie?



#16 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 11:33

Jeśli możesz wznawiać wydatki (czytaj wyżej kto może) to wszystkie zwroty w ciągu roku wznawiają wydatki i zmniejszają koszty, jeśli dotyczą roku budżetowego.

Dochodami są zwrócone ale w roku następnym



#17 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 11:34

"jesteś państwową jednostką budżetową albo JST ale uchwała pozwala na wznawianie wydatków"



#18 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 11:35

termin płatności minął 28.02.2018 wpłata 18.03.2018 - no i kto ci takich głupot nagadał, ze to dochód? a jak by płatność do 28.02 to wznowienie?



#19 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 11:47

tak jest uchwała na wznowienie, ale termin płatności jest ważny, gdyż zapis w polityce rachunkowości mówi o uznaniu dochodu



#20 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19848 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 11:55

masz tam zapis, że w terminie płatności to wznowienie, a po terminie to dochód? niezależnie od tego który rok budżetowy?

Niesamowite





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynagrodzenie, paragraf, klasyfikacja, pracownik, związkowiec, ZNP, nauczyciel, nota, księgowa, porozumienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych