Skocz do zawartości

równoważny czas pracy

czas pracy równoważny czas pracy przerwa bezpłatny posiłek

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 10:57

W moim zakładzie pracy (sektor gastronomiczny) obowiązuje równoważny czas pracy. Jak w takim systemie wyglądają uprawnienia pracowników w zakresie przerwy w pracy oraz posiłku?

#2 Guest_damian

Guest_damian
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:57

w moim zakładzie pracy pracuje sie po 24 h i pużniej ma sie 48 godzin wolnego czy jest to zgodne z prawem dugie moje pytanie jeśli mam umowe o prace naczas nie określony ale pracuje tylko 4 miesiace czy moge ta umowe wypowiedziec i czy jest jakis czas wypowiedzenia

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 09:23

W moim zakładzie pracy (sektor gastronomiczny) obowiązuje równoważny czas pracy. Jak w takim systemie wyglądają uprawnienia pracowników w zakresie przerwy w pracy oraz posiłku?

Przepisy Kodeksu pracy dają pracownikowi, którego dobowy wymiar czasu pracy wynosi co najmniej 6 godzin, prawo do przerwy w pracy trwającej 15 minut

Czytaj więcej na Infor.pl: http://kadry.infor.p...l#ixzz34PYtKKJd

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 09:29

w moim zakładzie pracy pracuje sie po 24 h i pużniej ma sie 48 godzin wolnego czy jest to zgodne z prawem dugie moje pytanie jeśli mam umowe o prace naczas nie określony ale pracuje tylko 4 miesiace czy moge ta umowe wypowiedziec i czy jest jakis czas wypowiedzenia

moze byc taki system czasu pracy;

umowa moze zostac rozwiązana za porozumieniem stron w każdym czasie lub za wypowiedzeniem;

okres wypowiedzenia zalezy  od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy, wynosi :

2 tygodnie przy przepracowaniu okresu krótszego niż 6 miesięcy
    1 miesiąc przy przepracowaniu okresu co najmniej 6 miesięcy
    3 miesiące przy przeprowadzeniu co najmniej 3 lat

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czas pracy, równoważny czas pracy, przerwa, bezpłatny posiłek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych