Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Spółka partnerska stomatologia

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 09:57

Witam, jestem stomatologiem ze specjalizacją z ortodoncji. Wraz z kolegą, który jest chirurgiem i drugim kolegą, który jest stomatologiem chcielibyśmy założyć spółkę partnerską. Czy możemy i czy konieczne jest, aby każdy z nas miał taką samą specjalizację?

#2 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:29

Możecie Państwo założyć spółkę partnerską. Nie musicie mieć wszyscy jednej specjalizacji.

Zgodnie z art. 88 ksh partnerami w spółce mogą być osoby uprawnione do wykonywania następujących zawodów: adwokata, aptekarza, architekta, inżyniera budownictwa, biegłego rewidenta, brokera ubezpieczeniowego, doradcy podatkowego, maklera papierów wartościowych, doradcy inwestycyjnego, księgowego, lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii, notariusza, pielęgniarki, położnej, radcy prawnego, rzecznika patentowego, rzeczoznawcy majątkowego i tłumacza przysięgłego.

Ważne jest by partnerzy wykonywali jeden z wyżej wskazanych zawodów, a specjalizację nie są już istotne.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

mateusz.uldynowicz@o2.pl

#3 Kazikdobry

Kazikdobry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 04 luty 2022 - 10:02

Pomocna porada. Przyda się wielu osobom.

warto przeczytać

https://www.polgloss...tolog-szczecin/

#4 fiskimiriski

fiskimiriski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 13 kwiecień 2022 - 16:15

Akurat na tych sprawach się jeszcze na ten moment nie znam, jednak wiem jak ważnym jest to aby wiedzieć kto może taką spółę partnerską założyć. Uważam, że bardzo dokładnie o tych sprawach napisano w http://www.extor.pl/...oze-ja-zalozyc/i właśnie dlatego ja również bardzo chętnie się tymi tematami interesuję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych