Kategorie
Skocz do zawartości

Spółka partnerska stomatologia

Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem stomatologiem ze specjalizacją z ortodoncji. Wraz z kolegą, który jest chirurgiem i drugim kolegą, który jest stomatologiem chcielibyśmy założyć spółkę partnerską. Czy możemy i czy konieczne jest, aby każdy z nas miał taką samą specjalizację?

• 1 miesiąc temu...

Możecie Państwo założyć spółkę partnerską. Nie musicie mieć wszyscy jednej specjalizacji.

Zgodnie z art. 88 ksh partnerami w spółce mogą być osoby uprawnione do wykonywania następujących zawodów: adwokata, aptekarza, architekta, inżyniera budownictwa, biegłego rewidenta, brokera ubezpieczeniowego, doradcy podatkowego, maklera papierów wartościowych, doradcy inwestycyjnego, księgowego, lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii, notariusza, pielęgniarki, położnej, radcy prawnego, rzecznika patentowego, rzeczoznawcy majątkowego i tłumacza przysięgłego.

Ważne jest by partnerzy wykonywali jeden z wyżej wskazanych zawodów, a specjalizację nie są już istotne.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

mateusz.uldynowicz@o2.pl

• 7 lat później...
  • 2 miesiące temu...

Akurat na tych sprawach się jeszcze na ten moment nie znam, jednak wiem jak ważnym jest to aby wiedzieć kto może taką spółę partnerską założyć. Uważam, że bardzo dokładnie o tych sprawach napisano w http://www.extor.pl/spolka-partnerska-%e2%88%92-kto-moze-ja-zalozyc/i właśnie dlatego ja również bardzo chętnie się tymi tematami interesuję.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...