Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy pracownik może odmówić pracy po godzinach

29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_ada

Guest_ada
  • Goście

Napisano 13 październik 2018 - 20:16

może najlepiej pracować na umowę zleceie , tam z reguły nie ma nadgodzin

#22 Guest_hght

Guest_hght
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 08:23

może najlepiej zamieszkać w pracy

#23 Guest_Sik

Guest_Sik
  • Goście

Napisano 13 luty 2020 - 08:34

W godzinach nadliczbowych nie można zatrudniać pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez niego 4. roku życia, chyba że wyrazi na to zgodę (art. 178 § 2 k.p.)

#24 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 18 luty 2021 - 18:19

A co z osobami dojeżdżającymi do pracy 70km w jedną stronę?Wychodzę z domu o 3 rano a każą mi zostawać na 12 godz to w domu będę przed 20.Praca ciężka fizyczna.Czy to jest normalne?

#25 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

A co z osobami dojeżdżającymi do pracy 70km w jedną stronę?Wychodzę z domu o 3 rano a każą mi zostawać na 12 godz to w domu będę przed 20.Praca ciężka fizyczna.Czy to jest normalne?

#26 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

#27 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21288 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 luty 2021 - 19:14

Owszem, normalne.
Co to kogo interesuje, że dojeżdżasz?
Ludzie dojeżdżają nawet ponad 100 km dziennie w jedną stronę.

#28 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 18 luty 2021 - 21:01

Pracuję w dużej firmie zatrudniającej setki ludzi. Większość pracowników ma stawkę godzinową 15.38 co nie stanowi nawet najniższej krajowej, która wynosi 17.00 .Brakująca kwota jest dopłacana. I tu pytanie ,jak to się ma do godzin nadliczbowych do których jesteśmy przymuszani?  Czy płacąc za nie zaniżoną stawkę nie łamią tym samym prawa pracownika? 

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2021 - 13:07

Pracuję w dużej firmie zatrudniającej setki ludzi. Większość pracowników ma stawkę godzinową 15.38 co nie stanowi nawet najniższej krajowej, która wynosi 17.00 .Brakująca kwota jest dopłacana. I tu pytanie ,jak to się ma do godzin nadliczbowych do których jesteśmy przymuszani?  Czy płacąc za nie zaniżoną stawkę nie łamią tym samym prawa pracownika? 

Godziny nadliczbowe muszą być wypłacane w takiej samej stawce, jaka jest pensja, z uwzględnieniem czy to nocki, czy soboty, czy niedziele lub święta, czy godziny popołudniowe. Co to znaczy, że brakująca kwota jest dopłacana? Legalnie, na liście płac?  Macie zaniżoną stawkę, wystąpcie do pracodawcy z odpowiednim pismem. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje sąd pracy.

#30 kerryjane72

kerryjane72

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 20 luty 2021 - 18:25

W większych firmach, zakładach, korporacjach pracownicy mają na pewno większe prawa, tak to może i mają prawa, ale wolą czasem z nich nie korzystać, wiem jak to wygląda bo pracowałam w przeróżnych firmach. Mimo wszystko i tak warto wiedzieć jak wygląda sprawa według kodeksu pracy. Wiecie jak wygląda sprawa funduszu zakładowych świadczeń socjalnych? Ostatnio tym się interesowałam i stronka https://www.portalka...zfss-19617.html wszystko mi wyjaśniła.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy