Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy pracownik może odmówić pracy po godzinach

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670966 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 18:50

Zdarzają się sytuację, które zmuszają pracownika do pozostawania dłużej w pracy. Musi skończyć pilny projekt, wykonać duże zlecenie. Pracodawca wydaje mu polecenie pracy po godzinach. Wykonanie takiego polecenia jest obowiązkiem pracownika, choć są sytuacje, kiedy może on nie zgodzić się na dłuższą pracę.

Powrót do artykułu: Kiedy pracownik może odmówić pracy po godzinach

#2 Guest_nick

Guest_nick
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 11:20

W naszej firmie pracodawca wymyślił sobie, że tylko Ci, którzy pracują po godzinach są doceniani,no i oczywiście donosiciele!!!!!!!!!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 08:02

a co jeśli mam dziecko w wieku 5 lat nie mam banki ani dziadka nie ma się nim nikt zająć oprócz rodziców ?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 20:38

a co jeśli mam dziecko w wieku 5 lat nie mam banki ani dziadka nie ma się nim nikt zająć oprócz rodziców ?

Pracodawcy nie muszą obchodzić Twoje sprawy osobiste. Raz na jakiś czas możesz powołać się na to, że nie masz z kim zostawić dziecka, ale za każdym razem, to już może nie być mile widziane w pracy. Pod ochroną jest jedynie rodzic, który ma dziecko w wieku do lat 4

#5 Guest_niewolnik polski

Guest_niewolnik polski
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2015 - 00:34

W firmie eltel networks tam pracuje się 12 do 15 godzinna dobę tak cały rok. Od tych godzin straciłem zdrowie czy mogę skarżyć firmę o zadość uczynienie z powodu tych przymusowych godzin

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2015 - 13:14

W firmie eltel networks tam pracuje się 12 do 15 godzinna dobę tak cały rok. Od tych godzin straciłem zdrowie czy mogę skarżyć firmę o zadość uczynienie z powodu tych przymusowych godzin

Oczywiście, że możesz.

#7 Guest_Jurek walczak

Guest_Jurek walczak
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 20:16

Nagła potrzeba - co przez to rozumiemy? Jeśli w zakładzie pracy mamy oddziały i część pracuje od poniedziałku do piątku od 9 do 17 a jeden oddział pracuje caly tydzień od 9 do 21 a pracodawca ma od ponad pół roku wakaty i non stop zapewnia obsługę ściągając ludzi z innych oddziałów to czy zachodzi nagła potrzeba czy mamy prawo odmówić pracy w godzinach nadliczbowych?

#8 Guest_biały murzyn

Guest_biały murzyn
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 19:40

pracuje na umowe zlecenie 6 dni w tygodniu plus dyżur w niedziele czy należa misie pieniadze za nadgodziny ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 13:49

pracuje na umowe zlecenie 6 dni w tygodniu plus dyżur w niedziele czy należa misie pieniadze za nadgodziny ?

Na umowie zleceniu nie ma nadgodzin, bo to umowa cywilno prawna, a nie umowa o pracę.

#10 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 15:32

jest jakis limit takich nakazow pracy? czy pracodawca moze mi co tydzien wypisywac papier na pracujacy 6 dzien w tygodniu? i czy w jednym tygodniu moge pracowac wiecej niz te 48h? czy byloby to juz niezgodne z prawem?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2017 - 09:18

jest jakis limit takich nakazow pracy? czy pracodawca moze mi co tydzien wypisywac papier na pracujacy 6 dzien w tygodniu? i czy w jednym tygodniu moge pracowac wiecej niz te 48h? czy byloby to juz niezgodne z prawem?

Może, jeśli jest taka pilna potrzeba w pracy.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2017 - 09:18

Może, jeśli jest taka pilna potrzeba w pracy.

#13 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 12:24

Nie do końca może, są limity 

http://www.infor.pl/...ciagu-roku.html

#14 Guest_ddsd

Guest_ddsd
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2017 - 19:51

niech wkoncu się wezmą za zmiane w kodeksie pracy bo z tymi nagodzinami to ostatnio pracodawcy nagminnie łamią prawo zaslaniajac sie smiesznymi potrzebami ,!! to jest chore zeby ktos mi narzucał ile ja mam pracowac

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14524 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 czerwiec 2017 - 20:11

Śmieszne? Nikt ci nie będzie narzucał kiedy będziesz miał swoją firmę, a póki co....

#16 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 13:12

Mam wrażenie, ze kodeks pracy obowiązuje jedynie pracownikow biur i urzędników. Ja pracuje w piekarni, mam umowe o prace ale co z tego? Kodeks pracy w ogole nie jest tu przestrzegany. Czesto jest tak, ze pracuje od 12 do 20 a potem przychodze do pracy od 5 do 13 i gdzie tu zachowanie 11 h przerwy miedzy zzmianam? Albo pracuje od 5 do 13 i tego samego dnia prZychodze na nocke od 19 do 5 rano. Jedyne co pozostaje w takiej sytuacji to donos do PIP. I co dalej? Potem szukam kolejnej pracy gdzie jest dokladnie tak samo. I tak mozna przez cale zycie. Kiedy wreszcie pracodawcy zaczną szanowac pracownikow piekarni, restauracji itp. Mam wrazenie ze gastro rządzi sie innymi nie ludzkimi prawami

#17 Guest_Vintagi

Guest_Vintagi
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 22:06

A jak ktoś pracuje 14 dni pod rząd bez dnia odpoczynku. Pracodawca zmusza do pracy w soboty i niedziele. Gdzie pracownik nie chce przyjść jest zarządzany zwolnieniem. Co nie którzy mają po120 nadgodziny miesięcznie.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:32

A jak ktoś pracuje 14 dni pod rząd bez dnia odpoczynku. Pracodawca zmusza do pracy w soboty i niedziele. Gdzie pracownik nie chce przyjść jest zarządzany zwolnieniem. Co nie którzy mają po120 nadgodziny miesięcznie.

Zawiadom państwową inspekcję pracy.

#19 Guest_Felek

Guest_Felek
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 14:53

W mojej firmie nie wykazuja nadgodzin

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych