Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przeprowadzić rozwód w Wielkiej Brytanii?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671213 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 07:02

Pierwszym krokiem do uzyskania rozwodu w Wielkiej Brytanii jest wypełnienie pozwu o rozwód (petition for divorce). Podstawą do uzyskania rozwodu jest trwały rozkład pożycia małżeńskiego.

Powrót do artykułu: Jak przeprowadzić rozwód w Wielkiej Brytanii?

#2 Guest_Danny

Guest_Danny
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 08:17

Witam. Jednym z powodow jest zdrada malzenska. Trzeba podac dane osoby z ktora to bylo tak? Ale jesli to byl jednorazowy wyskok gdzies na imprezie i nie zna sie tej osoby co w takim wypadku zrobic?!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 11:06

Witam. Jednym z powodow jest zdrada malzenska. Trzeba podac dane osoby z ktora to bylo tak? Ale jesli to byl jednorazowy wyskok gdzies na imprezie i nie zna sie tej osoby co w takim wypadku zrobic?!

Po jednorazowym wyskoku męża, to raczej żaden sąd nie udzieli rozwodu. Musi zaistnieć trwały rozpad małżeństwa trwający chociaż rok.

#4 Guest_blankanadia

Guest_blankanadia
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:19

A jakie sa koszta rozwodowe i czy mozna rozlozyc sume ta na rate? Z mezem nie jestesmy juz 4 lata mieszkamy w jednej miescowosci niestety ani dzieci nie odwiedza(2corki) ani przez okres 4 lat nie placi na dzieci do tego nie ma adresu zamieszkania Bo pomieszkuje na melinach ja ulozylam swoje zycie mam partnera i z nim 18 miesieczna corke mam problem z jego adresem czy moge uzyskac rozwod?

#5 Guest_Ania1031

Guest_Ania1031
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 11:57

Chciałabym zapytać, jak wygląda sama rozprawa w sądzie. Do momentu wydania wstępnego orzeczenia o rozwodzie wszystko było zalatwiane drogą korespondencyjna. Natomiast ostateczny wyrok nie przyszedł pocztą, tylko jest wyznaczona data rozprawy. Jest zgodność pomiędzy mną a ex więc bardzo mnie to dziwi. Czy będą wszystko rozpatrywać od nowa czy może będzie to tylko oficjalne wydanie wyroku?? Czego można się spodziewać?? Pozdrawiam

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2015 - 23:00

czy wszystkie 3 formy musze wyslac do sadu??

#7 Guest_j.

Guest_j.
  • Goście

Napisano 16 luty 2016 - 16:37

moj parter sie rozwodzil w uk...oplata to okolo 420 funtow ponosi osoba wnoszaca o pozew..wszystko odbywa sie tak jak jest napisane powyzej,droga korespondencyjna.Nie trzeba wstawiac sie na zadne rozprawy.okres calego rozwodu to jakis 5 miesiecy,wspomne ze parner ma 17 letniego syna wiec sprawa byla ulatwiona..nie ma wiecej dzieci maloletnich.ps.oprocz kosztow za pozew placillismy za przetlumaczenie aktu slubu z jezyka polskiego na angielski u tlumacza jakies 30 funtow.powodzenia

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 16:22

jakie sa całkowite koszty rozwodu w UK?

#9 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 21:13

Witam mieszkam w UK mój mąż w Polsce chce wnieść o rozwód tutaj jak i gdzie proszę o jakieś informacje z góry dziekuje

#10 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 21 maj 2017 - 19:21

jestem w separacji 4 lata . maz zdradzil mnie z moja byla pszyjaciulkom kiedy bylam w 8 miesiacu ciazy . oczywiscie dowiedzialam sie o tym troche puzniej . ponizal mnie nie pomagal z pieniedzmi ani przy dziecku . chciala bym wniesc o rozwod ale nie za bardzo mnie stac pracuje 20 godzin tygodniowo jestem samotna matka. a na dodatek dowiedzialam sie pszez pszypadek ze moj maz siedzi w wiezieniu we francji . zupelnie nie mam pojecia jak moge sie za to zabrac poniewaz nie mam tyle pieniedzy na prawnika . jestem w kropce ..... czy wie ktos jak mozna mi pomuc ? g dzie szukac pomocy ? z kim porozmawiac . nawed nie wiem czy on na pewno jest w tym wiezieniu .... czuje sie z tym zle mam 21 lat i nie wiele wiem o rozwodach .

#11 Guest_moniq

Guest_moniq
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 11:40

jestem w separacji 4 lata . maz zdradzil mnie z moja byla pszyjaciulkom kiedy bylam w 8 miesiacu ciazy . oczywiscie dowiedzialam sie o tym troche puzniej . ponizal mnie nie pomagal z pieniedzmi ani przy dziecku . chciala bym wniesc o rozwod ale nie za bardzo mnie stac pracuje 20 godzin tygodniowo jestem samotna matka. a na dodatek dowiedzialam sie pszez pszypadek ze moj maz siedzi w wiezieniu we francji . zupelnie nie mam pojecia jak moge sie za to zabrac poniewaz nie mam tyle pieniedzy na prawnika . jestem w kropce ..... czy wie ktos jak mozna mi pomuc ? g dzie szukac pomocy ? z kim porozmawiac . nawed nie wiem czy on na pewno jest w tym wiezieniu .... czuje sie z tym zle mam 21 lat i nie wiele wiem o rozwodach .

Udaj sie do lokalnego Citizens Advice Bureau, mozesz poprosic o tłumacza, udzielaja bezplatnej porady prawnej. Jezeli jestes samotna matka i na zasilku koszty rozwodu beda mniejsze lub umorzone. 

#12 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 541 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 23:11

Trzeba nastawić się na długą drogę po wybojach. Myślę też, że warto skorzystać w tym czasie z pomocy psychologa, żeby się nie załamać. Tutaj https://psychomedic.online sobie zerknijcie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wideokonsultacje z psychologiem z Kliniki Psychomedic. W ten sposób można sobie pomóc. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych