Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przeprowadzić rozwód w Wielkiej Brytanii?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672193 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 07:02

Pierwszym krokiem do uzyskania rozwodu w Wielkiej Brytanii jest wypełnienie pozwu o rozwód (petition for divorce). Podstawą do uzyskania rozwodu jest trwały rozkład pożycia małżeńskiego.

Powrót do artykułu: Jak przeprowadzić rozwód w Wielkiej Brytanii?

#2 Guest_Danny

Guest_Danny
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 08:17

Witam. Jednym z powodow jest zdrada malzenska. Trzeba podac dane osoby z ktora to bylo tak? Ale jesli to byl jednorazowy wyskok gdzies na imprezie i nie zna sie tej osoby co w takim wypadku zrobic?!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 11:06

Witam. Jednym z powodow jest zdrada malzenska. Trzeba podac dane osoby z ktora to bylo tak? Ale jesli to byl jednorazowy wyskok gdzies na imprezie i nie zna sie tej osoby co w takim wypadku zrobic?!

Po jednorazowym wyskoku męża, to raczej żaden sąd nie udzieli rozwodu. Musi zaistnieć trwały rozpad małżeństwa trwający chociaż rok.

#4 Guest_blankanadia

Guest_blankanadia
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:19

A jakie sa koszta rozwodowe i czy mozna rozlozyc sume ta na rate? Z mezem nie jestesmy juz 4 lata mieszkamy w jednej miescowosci niestety ani dzieci nie odwiedza(2corki) ani przez okres 4 lat nie placi na dzieci do tego nie ma adresu zamieszkania Bo pomieszkuje na melinach ja ulozylam swoje zycie mam partnera i z nim 18 miesieczna corke mam problem z jego adresem czy moge uzyskac rozwod?

#5 Guest_Ania1031

Guest_Ania1031
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 11:57

Chciałabym zapytać, jak wygląda sama rozprawa w sądzie. Do momentu wydania wstępnego orzeczenia o rozwodzie wszystko było zalatwiane drogą korespondencyjna. Natomiast ostateczny wyrok nie przyszedł pocztą, tylko jest wyznaczona data rozprawy. Jest zgodność pomiędzy mną a ex więc bardzo mnie to dziwi. Czy będą wszystko rozpatrywać od nowa czy może będzie to tylko oficjalne wydanie wyroku?? Czego można się spodziewać?? Pozdrawiam

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2015 - 23:00

czy wszystkie 3 formy musze wyslac do sadu??

#7 Guest_j.

Guest_j.
  • Goście

Napisano 16 luty 2016 - 16:37

moj parter sie rozwodzil w uk...oplata to okolo 420 funtow ponosi osoba wnoszaca o pozew..wszystko odbywa sie tak jak jest napisane powyzej,droga korespondencyjna.Nie trzeba wstawiac sie na zadne rozprawy.okres calego rozwodu to jakis 5 miesiecy,wspomne ze parner ma 17 letniego syna wiec sprawa byla ulatwiona..nie ma wiecej dzieci maloletnich.ps.oprocz kosztow za pozew placillismy za przetlumaczenie aktu slubu z jezyka polskiego na angielski u tlumacza jakies 30 funtow.powodzenia

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 16:22

jakie sa całkowite koszty rozwodu w UK?

#9 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 21:13

Witam mieszkam w UK mój mąż w Polsce chce wnieść o rozwód tutaj jak i gdzie proszę o jakieś informacje z góry dziekuje

#10 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 21 maj 2017 - 19:21

jestem w separacji 4 lata . maz zdradzil mnie z moja byla pszyjaciulkom kiedy bylam w 8 miesiacu ciazy . oczywiscie dowiedzialam sie o tym troche puzniej . ponizal mnie nie pomagal z pieniedzmi ani przy dziecku . chciala bym wniesc o rozwod ale nie za bardzo mnie stac pracuje 20 godzin tygodniowo jestem samotna matka. a na dodatek dowiedzialam sie pszez pszypadek ze moj maz siedzi w wiezieniu we francji . zupelnie nie mam pojecia jak moge sie za to zabrac poniewaz nie mam tyle pieniedzy na prawnika . jestem w kropce ..... czy wie ktos jak mozna mi pomuc ? g dzie szukac pomocy ? z kim porozmawiac . nawed nie wiem czy on na pewno jest w tym wiezieniu .... czuje sie z tym zle mam 21 lat i nie wiele wiem o rozwodach .

#11 Guest_moniq

Guest_moniq
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 11:40

jestem w separacji 4 lata . maz zdradzil mnie z moja byla pszyjaciulkom kiedy bylam w 8 miesiacu ciazy . oczywiscie dowiedzialam sie o tym troche puzniej . ponizal mnie nie pomagal z pieniedzmi ani przy dziecku . chciala bym wniesc o rozwod ale nie za bardzo mnie stac pracuje 20 godzin tygodniowo jestem samotna matka. a na dodatek dowiedzialam sie pszez pszypadek ze moj maz siedzi w wiezieniu we francji . zupelnie nie mam pojecia jak moge sie za to zabrac poniewaz nie mam tyle pieniedzy na prawnika . jestem w kropce ..... czy wie ktos jak mozna mi pomuc ? g dzie szukac pomocy ? z kim porozmawiac . nawed nie wiem czy on na pewno jest w tym wiezieniu .... czuje sie z tym zle mam 21 lat i nie wiele wiem o rozwodach .

Udaj sie do lokalnego Citizens Advice Bureau, mozesz poprosic o tłumacza, udzielaja bezplatnej porady prawnej. Jezeli jestes samotna matka i na zasilku koszty rozwodu beda mniejsze lub umorzone. 

#12 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 23:11

Trzeba nastawić się na długą drogę po wybojach. Myślę też, że warto skorzystać w tym czasie z pomocy psychologa, żeby się nie załamać. Tutaj https://psychomedic.online sobie zerknijcie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wideokonsultacje z psychologiem z Kliniki Psychomedic. W ten sposób można sobie pomóc. 

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 00:35

jestem z jeszcze tzw zona, nigdy nie zdradzilem, ale niewiele mi brakuje do tego, caly czaas od 17 lat zapierdzielam, nadgodziny itp, czuje sie oszukany

#14 Guest_Dzidzi

Guest_Dzidzi
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 08:29

Mąż pije nie chce się leczyć, jest agresywnyou nie bije ale demoluje dom czy uzyskam rozwody?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 10:02

Mąż pije nie chce się leczyć, jest agresywnyou nie bije ale demoluje dom czy uzyskam rozwody?

Pytanie do wróżki.Skąd my internauci mamy to wiedzieć? Na rozprawie rozwodowej sąd weźmie pod uwagę wszystkie czynniki, również te, o których tu nie napisałaś.I nie tylko Ciebie wysłucha, ale także samego męża i ewentualnych jego świadków.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych