Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaskarżanie uchwał lub zarządzeń wydanych przez organ gminy


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 672191 postów

Napisano 30 maj 2014 - 19:42

Każdy może zaskarżyć uchwały gminy do sądu administracyjnego. Należy jednak spełnić kilka warunków.

Powrót do artykułu: Zaskarżanie uchwał lub zarządzeń wydanych przez organ gminy

#2 Guest_Olan

Guest_Olan
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2016 - 19:33

Czy wójt gminy po podjęciu uchwały o zamiarze likwidacji Zespołu Szkolno -Przedszkolnego powinien poinformować rodziców, czy przed podjęciem uchwały. Czy do pism do rodziców powinno być dołączone uzasadnienie. Czy podejmując uchwałę o rozwiązaniu Zespołu Szkolno- Przedszkolnego powinno być uzasadnienie i czy wczesniej powinna być uchylona uchwała o utworzeniu już istniejącego Zespołu.

#3 Guest_emerytka-właścicielka

Guest_emerytka-właścicielka
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 06:44

Sama skarga napisana przez prawnika to koszt 1000 pl +300= wysokość miesięcznej emerytury ! W ten sposób emeryci ,którzy w większości są w RP włascicielami niezadłużonych nieruchomości ---NIE MOGĄ SIĘ BRONIĆ W ŚĄDACH?? Moze by tak COŚ z tym smutnym faktem zrobić???

#4 Guest_Ciekawy

Guest_Ciekawy
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 10:41

Wezwanie należy skierować do wójta, czy do rady gminy, która decyzję o miejscowym planie zagospodarowania wprowadzała?

#5 Guest_Krzysztof S.

Guest_Krzysztof S.
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2020 - 22:19

W związku ze zmianą art. 101 p.1 t/j usunięciem warunku wezwania do usunięcia naruszenia i uchyleniem p.3 tego art. jak teraz wygląda i procedura skargo do sądu administracyjnego t/j w jakim terminie i od jakiej daty należy liczyć termin na wniesienie skargi ?.Pytam ponieważ sądzę , że wraz ze zmianą art. 101 sądzę , iż zmienił się tryb i termin na wniesienie skarg, a zatem powyższy opis procedury jest nieaktualny .

#6 Guest_Krzysztof S.

Guest_Krzysztof S.
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2020 - 22:24

W związku ze zmianą art. 101 p.1 t/j usunięciem warunku wezwania do usunięcia naruszenia i uchyleniem p.3 tego art. jak teraz wygląda i procedura skargo do sądu administracyjnego t/j w jakim terminie i od jakiej daty należy liczyć termin na wniesienie skargi ?.Pytam ponieważ sądzę , że wraz ze zmianą art. 101 sądzę , iż zmienił się tryb i termin na wniesienie skarg, a zatem powyższy opis procedury jest nieaktualny .



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych