Skocz do zawartości

Marketing SMS-owy

SMS Marketing SMS Powiadomienia SMS E-commerce

wróć do serwisu Moja Firma 35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Hiacynta

Guest_Hiacynta
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2015 - 22:13

Wielka szkoda, że takie smsy kojarzą się tylko ze spamem. Swoimi natrętnymi wiadomościami o wygraniu bmw operatorzy popsuli całkiem fajne narzędzie. Ja sama lubię się zapisywać na takie newslettery w sklepach, które sobie cenię. Nie mam czasu na śledzenie wszystkich promocji, a taka szybka wiadomość może mnie o tym poinformować. Pewnie, że przedsiębiorca musi też dobrze takim narzędziem zarządzać. Ale ogółem - ja jestem na tak smile.png Zresztą, przytoczone badania mówią same za siebie.

#22 basiaopole

basiaopole

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 14:31

podbijam temat, bo też zastanawiam się nad zrobieniem takiej kampanii

#23 Łukasz31

Łukasz31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 18:38

podbijam temat, bo też zastanawiam się nad zrobieniem takiej kampanii

Nie ma co się zastanowiać, tylko brać :P A tak serio, to naprawdę polecam, bo koszty są niewielkie, a zyskać można naprawdę sporo. Tylko tak jak już zostało powiedziane - kampanię trzeba prowadzić z głową. Ja na początku sporo szperałem po stronie http://serwersms.pl/ (z którymi na współpracę ostatecznie się zdecydowałem), bo można tam znaleźć sporo informacji "dodatkowych", np. poradnik "Legalny e-marketing", w którym znajdziesz informacje na temat tworzenia własnych baz danych ;)

#24 Guest_Okuniewicz

Guest_Okuniewicz
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 14:46

I warto wybrać odpowiednich ludzi. Akurat SerwerSms jest okey. Czytając branżowe artykuły już kilka razy spotkałem się z ich wypowiedziami. Prowadzą też badania na temat komunikacji, czyli wiedzą co i jak. Bałbym się powierzyć moją bazę pierwszej-lepszej firmie... Bo taki marketing można też łatwo zepsuć. A sama smsy promocyjne mają wielką moc, statystyki to potwierdzają. Ja używam i potwierdzam: szczególnie kobiety lubią dostawać informacje o promocjach - generują 80 procent mojego zysku.

#25 Andrzej Lazarowicz

Andrzej Lazarowicz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 luty 2015 - 12:05

Nękanie smsami może być antyreklamą która będzie działać odstraszająco na potencjalnego klienta. Należy bydować przede wszystkim dobry wizerunek firmy.

#26 Łukasz31

Łukasz31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 21:24

Czasami czytając dyskusje o sms marketingu, mam wrażenie, że mowić do niektórych, to jak grochem o ścianę rolleyes.gif Oczywiście, że nękanie smsami jest niewskazane i nikt tego nie zachwala. Dlatego np. w poście powyżej wspomniałem o poradniku :P Kampania smsowa, jak i każda inna, musi być dobrze przemyślana i konsekwentnie prowadzona. Jeśli będziemy działać rozsądnie, zyski mogą być duże. Ja tam lubię dostawać od ulubionego sklepu wiadomości, że mogę kupić taniej fajny sprzęt ;) I tak się tworzy przy okazji lojalność klienta, coś za coś.

#27 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2015 - 13:46

Kampanie SMS są skuteczne z jednego powodu - docierają bezpośrednio do odbiorcy i ktoś je CZYTA. Ponad 90% ludzi odczytuje SMSy w momencie jego przyjścia. Poza tym, umówmy się, ludzie posiadają max 2 numery telefonów - 1 prywatny i 1 służbowy. Jest to zupełnie odwrotna sytuacja do e-mail marketingu.

U nas w www.bazysms.pl realizujemy głównie kampanie tego typu dla branży handlowej (kupony rabatowe) oraz finansowej/ubezpieczeniowej. Posiadamy w naszych zasobach ponad 8 milionów telefonów komórkowych do ludzi, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie tego typu ionformacji. Dodatkowo, mamy zaawansowane możliwości filtrowania bazy (wiek, płeć, lokalizacja, zainteresowania itd.)

#28 Łukasz31

Łukasz31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 22:30

Zainteresowanych informuję o nowince, do której chyba sam się przymierzę. Aplikacja "OKAZJE SMS": http://serwersms.pl/...me-serwersms-pl Wygląda to bardzo interesująco. Myślę, że sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, których głównym odbiorcą są kobiety :P

#29 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 11:08

Jeśli klient wyraził chęć otrzymywania takich smsów, ewentualnie wynika to z przyjęcia regulaminu, logując czy kupując gdzieś np. w internecie to dlaczego nie? Dostaje z 2 różnych sklepów informacje o promocjach, wyprzedaży i bardzo często wybieram się wtedy do sklepu, na mnie to działa i chcąc nie chcąc odczytuje zawsze smsy, co nie zawsze ma miejsce, gdy dostaje maila reklamowego. Moja znajoma wyszła z podobnego założenia i by utrzymywać kontakt z klientami, wysyła co jakis czas takie reklamowe smsy, są specjalne programy do tego, np. smser czy inne wyżej wymienione. Wiadomo, nie u każdego to się może sprawdzić, ale np. w sklepach odzieżowych czy kosmetycznych, jak najbardziej

#30 Guest_gosss

Guest_gosss
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:29

ktoś tam wyżej napisał - 'nękanie smsami', już o wiele bardziej wolę takie smsy, które dostaję i mogę zignorować, jeśli mnie nie interesują i zwyczajnie skasować. W przeciwieństwie to wydzwaniania przez telemarketerów, którzy potrafią do bólu dzwonić i dzwonić, jak nie odbieram, a jak już odbiorę bo spokoju nie dają to trzeba ich zbywać, to nie jest dla mnie komfortowe. Dlatego wydaje mi się ze wysyłanie takim smserem to nie jest taki zły pomysł

#31 Guest_Piotr10981

Guest_Piotr10981
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 11:18

Zapraszam do przetestowania platformy www.mprofi.pl

System daje wiele możliwości tworzenia kampanii SMS, a dzięki API istnieje możliwość integracji z innymi systemami.

W razie potrzeby służę pomocą

Piotr

tel: 602 764 064

#32 adamgalecki

adamgalecki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 19:32

Są jakieś testy odnośnie "konwersji" takich kampanii smsowych?

#33 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 23:35

Wejdź sobie na stronę http://serwersms.pl tam znajdziesz do pobrania pełny raport z badania "Komunikacja SMS w Polsce 2014".

#34 Guest_maras

Guest_maras
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2016 - 16:26

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, interesują mnie głównie powiadomienia sms, które mogłabym wykorzystać do informowania klientów o zamówieniu. Z tego, co zauważyłam większość sklepów internetowych korzysta z takich usprawnień. Co sądzicie?

#35 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 00:10

W sklepach internetowych takie działania faktycznie się sprawdzają, dużo firm korzysta ze zautomatyzowanej wysyłki takich wiadomości, tylko, że zazwyczaj kierują się je do klientów, którzy choć raz skorzystali z ich usług. Myślę, że to dobra opcja i warto mieć na uwadze takie działania, gdyż jest to najszybszy sposób, aby skontaktować się z klientem. 

#36 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

Napisano 13 luty 2018 - 09:06

Myslę, że to  wszystko zależy od tego, czy przeprowadza się to z głową. Ja marketing smsowy używam jako przypomnienie o wizycie + informacje o ofercie specjalnej,promocjach. Wykorzystuję do tego specjalną platformę playsms.pl, dzieki czemu całość przebiega sprawnie i profesjonalnie, a klienci nie odbierają tego jako spam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SMS, Marketing SMS, Powiadomienia SMS, E-commerce

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy