Skocz do zawartości

praca w niedzielę 8.06.2014

dodatkowy dzień wolny zakaz handlu 2014 dzień wony za święto

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 14:04

Witam. Jestem pracownikiem tzw. handlu. Pracuję na podstawie umowy zlecenia. Czy w niedzielę 8 czerwca 2014 roku ( w 2014 roku są to Zielone Świątki) będę mieć z automatu dzień wolny? Termin się zbliża, w pracy nikt o tym nie wspomina?

#2 onekind

onekind

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:44

Z tego co wiem nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Ale niech się ktoś bardziej kompetenty jeszcze wypowie.

#3 Kapeka

Kapeka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 maj 2014 - 16:09

Ten dzień JEST :) ustawowo dniem wolnym od pracy. Jednak w przypadku umowy-zlecenie, jeżeli w grafiku normalnie przypada Twój dzień pracy, to nie przysługuje Ci dzień wolny, chyba że pracodawca sam uzna ten dzień dniem wolnym od pracy. Taka wada pracy w handlu (i nie tylko) - z tymi niedzielami i świętami... zwłaszcza na umowę zlecenie. Wiem, bo sama kiedyś przez to przechodziłam.

#4 Guest_Gość_gosc

Guest_Gość_gosc
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 11:20

Ten dzień JEST smile.png ustawowo dniem wolnym od pracy. Jednak w przypadku umowy-zlecenie, jeżeli w grafiku normalnie przypada Twój dzień pracy, to nie przysługuje Ci dzień wolny, chyba że pracodawca sam uzna ten dzień dniem wolnym od pracy. Taka wada pracy w handlu (i nie tylko) - z tymi niedzielami i świętami... zwłaszcza na umowę zlecenie. Wiem, bo sama kiedyś przez to przechodziłam.

Czyli mimo że to dzień ustawowo wolny od pracy, pracujący w handlu nie muszą mieć 8.06.2014 wolnego od pracy?

#5 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8773 postów

Napisano 29 maj 2014 - 11:23

Kapeka jest w błędzie;

8.06 = święto = zakaz pracy w handlu;

w tym dniu mogą pracowac tylko pracodawcy lub osoby zatrudnione na umowy cywilne

#6 Kapeka

Kapeka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 17:25

Hmm, Witch, dlaczego w błędzie?
1. Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną.

2. Autor tematu pracuje w "tzw. handlu" (pojęcie szeroko rozumiane i może obejmować dozwoloną do pracy w święta "użyteczność społeczną oraz codzienne potrzeby ludności").

Jeżeli przed świętem już miał zawartą umowę-zlecenie (a nie zawarł jej tylko na dzień świąteczny), wg. grafiku jest to dla niego dzień pracujący, a zakład pracy jest tego dnia otwarty - to moim zdaniem idzie do pracy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dodatkowy dzień wolny, zakaz handlu 2014, dzień wony za święto

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych