Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obowiązek naprawienia szkody (art. 46)

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671849 postów

Napisano 26 maj 2014 - 15:00

W razie skazania sąd może orzec, a na wniosek pokrzywdzonego lub innej osoby uprawnionej orzeka, obowiązek naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody w całości albo w części lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; przepisów prawa cywilnego o przedawnieniu roszczenia oraz możliwości zasądzenia renty nie stosuje się.

Powrót do artykułu: Obowiązek naprawienia szkody (art. 46)

#2 Guest_danuta

Guest_danuta
  • Goście

Napisano 26 maj 2014 - 15:04

Witam

Jestem poszkodowana i sąd miedzy innymi orzekł naprawienie szkody z art.46kk &1 bez podania daty.Czego moge oczekiwac?

#3 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 14:37

WITAM , jeśli sad w procesie karnym zasądził mi zadośćuczynienie to czy mogę starać się o odszkodowanie od sprawców na rozprawie cywilnej?

#4 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 26 sierpień 2014 - 20:05

Jest taka możliwość. Trzeba pamiętać, że odszkodowanie dotyczy szkody majątkowej, a zadośćuczynienie dotyczy szkody niemajątkowej (krzywdy).

Zgodnie z treścią art. 415 § 6 kpk jeżeli zasądzone odszkodowanie, obowiązek naprawienia szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę albo nawiązka orzeczona na rzecz pokrzywdzonego nie pokrywają całej szkody lub nie stanowią pełnego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, pokrzywdzony może dochodzić dodatkowych roszczeń w postępowaniu cywilnym.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat

mateusz@uldynowicz.eu

www.szczecinskiadwokat.pl

Blog: WypowiedzenieUmowy.pro

#5 Guest_Archi

Guest_Archi
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2015 - 18:46

Witam

Jestem poszkodowana i sąd miedzy innymi orzekł naprawienie szkody z art.46kk &1 bez podania daty.Czego moge oczekiwac?

Złożyć wniosek do Sądu o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi w punkcie dot. naprawienia szkody i wydanie tytułu wykonawczego. Opłata 6 zł za strone. Z tym tytułem do komornika.

#6 Guest_Boa

Guest_Boa
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 12:17

Bzdurki. Szkoda podlegająca naprawieniu w wyniku orzeczenia środka z art. 46 par. 1. KK obejmuje zarówno damnum emergens (szkoda rzeczywista), jak i lucrum cessans (utracone korzyści).

#7 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2016 - 10:30

Jakie konsekwencje groza sprawcy ,jesli mimo uplywu 8 lat nie naprawil szkody

#8 Guest_Mrs jovital

Guest_Mrs jovital
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2018 - 07:31

Potrzebujesz finansów? Szukasz finansów? Szukasz pieniędzy, aby powiększyć swój biznes? Pomagamy osobom i firmom w uzyskaniu kredytu na działalność gospodarczą 5000 USD USD do 20 000 000 USD maksymalnej kwoty kredytu dla Czy potrzebujesz finansowania w wysokości 3%, aby opłacić rachunki lub założyć firmę? ROZWIĄZANIE FIRMA FINANSOWA POŻYCZKA FORMULARZA APLIKACYJNEGO 1) Pełna nazwa: 2) Płeć: 3) Wymagana kwota pożyczki:. 4) Czas trwania pożyczki: 5) Kraj: 6) Adres domowy: 7) Numer telefonu komórkowego: 8) Miesięczny dochód: 9) Zawód: 10) Co tu o nas wiesz? jovitalloanhome555@gmail.com Whatsapp: +16106342968 Z pozdrowieniami,

#9 Guest_Anna16

Guest_Anna16
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 13:59

Jestem poszkodowana ,sąd wydał wyrok i nałożył karę 1rok i 3 miesiace więzienia na oszusta i nakazał naprawienie szkody w całości art 46.Mam klauzulę wykonalności i co dalej ,bo on siedzi w więzieniu ,a cały majątek jest przepisany na żonę (są w separacji) i teścia.jak odzyskać pieniądze.

#10 Marcin1974

Marcin1974

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 październik 2019 - 10:36

Witam

Zostałem skazany prawomocnie na naprawienie szkody w znacznej kwocie. Szkoda z tytułu uszczuplenia akcyzy powstała w 2007 roku. Są prawomocnie zasądził naprawienie szkody w 2017 roku i dał  mi na to 3 lata (termin paź. 2020).

1. Czy urząd będzie dochodził odsetek w przypadku jeśli spłacę całą kwotę zasądzoną przez sąd do dnia wymagalności?

2. Jesli tak to czy od dnia uszczuplenia (2007) do dnia spłaty 10/2020) ?

3. Czy inne terminy?

4. Co jesli nie spłacę w terminie (10/2020) i coś mi zostanie. Czy wtedy odsetki od dnia wymagalności 10/2020 od kwoty pozostałej ?

Proszę o informację

\

Dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy