Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czynnik chłodniczy- czy rzeczywiście go ubywa?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 49453 postów

Napisano 24 maj 2014 - 11:24

Za spadek wydajności klimatyzacji samochodowej najczęściej obwinia się ubytek czynnika chłodniczego. Zaleca się jego uzupełnianie najrzadziej co 2 lata. Czy rzeczywiście trzeba tak często uzupełniać czynnik chłodniczy?

Powrót do artykułu: Czynnik chłodniczy- czy rzeczywiście go ubywa?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 23 maj 2016 - 15:11

nieszczelność

#3 filipka

filipka

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 12 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 14:45

To prawda, że jak się ma nieszczelny układ, to tego płynu może ubywać. Gdy wszystko jest OK, to raczej ubytki są niewielkie. Uzupełniam raz na 2-3 lata i to niewiele. Ale przeglądy klimy robię dwa razy w roku w www.perfectclima.pl Nie chcę mieć potem problemów w trasie.

#4 Guest_www.serwisklimatyzacjilodz.pl

Guest_www.serwisklimatyzacjilodz.pl
 • Goście

Napisano 26 maj 2019 - 20:43

Klimatyzacje serwisuje się max raz na 2 lata a najlepiej co roku, nie tylko dlatego że ubywa czynnika. Układ zostaje oczyszczony, sprawdzony i ponownie napełniony czynnikiem z olejem. Sytuacja auta które jeździ wiele lat bez serwisu klimy jest możliwa ale ryzykowna. Oleju silnikowego w samochodzie tez nie musimy zmieniać regularnie - auto będzie jeździło. A jednak lepiej zmienić niz później naprawiać. Pamiętajmy też, że wiele zależy od tego jak wykonana jest klimatyzacja, ile czasu jej używamy rocznie, czy włączamy ją zimą, czy kiedykolwiek mieliśmy kolizję mogącą uszkodzić układ, czy dokonywaliśmy napraw przy których elementy klimatyzacji były rozkręcane itd itp. To nie ma tak jak artykule że jak napełni nam klime uczciwy zakład i mamy dobre auto to możemy jeździć latami bez kłopotu. Mało tego wraz z ubytkiem czynnika obniża się sprawność klimatyzacji - będzie ona słabiej chłodziła a bardziej obciążała silnik (i nasz portfel). Każdy może wybrać co mu sie bardziej opłaca.

#5 Guest_leonolo

Guest_leonolo
 • Goście

Napisano 14 lipiec 2019 - 04:10

'obecne auta (…) są gorzej wykonane" a obecni dziennikarze piszą bzdury.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych