Skocz do zawartości

Zdjęcie

Taras drewniany

taras z drewnaegzotyk modrzew syberyjski

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 23 maj 2014 - 14:01

Witam, wymarzyliśmy sobie z żoną taras idealny - z drewna. Chciałbym, aby ktoś z forumowiczowów uświadomił mi prosto różnicę, między drewnem egzotycznym a modrzewiem np. syberyjskim. Sprzedawcy w Taras Studio mówią, że na taras - egzotyk, oczywiście droższy, ale ja wyczytałem, że modrzew jest równie trwały. Czy jest tu może ktoś, kto ma w tej materii jakieś doświadczenie? Dziękuję z góry za wszelkie okazane zainteresowanie. 

#2 EweGral

EweGral

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:11

hmmmm z tego co kojarzę modrzew rzeczywiście jest trwałym materiałem 

a i od siebie dodam, jak ktoś chce sam zaprojektowac ogród, to polecam stronę do projektowanie ogrodów

#3 KasiaGł

KasiaGł

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 12:41

Nie wiem jak egzotyk. My mamy dąb. Jest rzeczywiście trawły. Pamiętaj jednak, że drewno wumaga konserwacji. My co 2 lata urządzamy wielkie szliforanie i lakierowanie. Do kosztów dolicz koszszt szlifierki i papieru ściernego np. z narzednik.pl  no i czasu spędzonego na szlifowaniu.

#4 Guest_Jacenty

Guest_Jacenty
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 09:22

Egzotyk to właściwie wysoka półka, zwłaszcza cenowa. modrzew - trwały i polecany na tarasy jest tańszy. Jeżeli koszt nie jest do końca istotny, to firma, o której wspominasz, Taras Studio, prowadzi sprzedaż deski kompozytowej i thrmodrewna. Zwłaszcza to drugie łączy w sobie zalety prawdziwego drewna z doskonałym zabezpieczeniem przed wilgocią i robactwem za pomocą obróbki thermo. Z tak przygotowanego drewna budowane są tarasy w Finlandii i Skandynawii.

#5 gnochi

gnochi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:49

Tak Wam zazdroszczę możliwości posiadania domku z tarasem. To moje marzenie - miałabym przynajmniej miejsce, w którym mogłabym rano pałaszować śniadanie i podziwiać okoliczną przyrodę przy lekturze porannej gazety.

#6 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 11:57

No i mamy, wymarzony taras, jest piękny, mamy listopad, jak na zamówienie ciepły i przyjemnie posiedzieć na zewnątrz, i pocieszyć się domem i działką. Teraz kolej na meble ogrodowe. Uznaliśmy, że teraz jest dobry czas na zakup, bo wsklepach z meblami ogrodowymi są świetne promocje i przeceny.

Chcemy na początek taki zestaw, stolik i cztery krzesła, do zjedzenia czegoś lub wypicia porannej kawy. Myslimy nad technorattanem albo metalem. Jest równica w cenie, ale nie wiem, jak w trwałości? Podpowiecie coś?

komplet-ogrodowy-arnica-technorattan.jpg

komplet-ogrodowy-rosa-stal.jpg

#7 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2015 - 10:20

Myślę, że na tarasie świetnym rozwiązaniem byłby stolik kawowy. Taki stolik nie zajmuje dużo miejsca, więc spokojnie można zaaranżować resztę miejsca na tarasie, a uważam, że jest to bardzo dobra opcja do przyjmowania gości. 

#8 dodrel

dodrel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:21

Taras drewniany to jedno z moich marzeń, ale cena fajnego, egzotycznego drewna jest zabójcza. 

#9 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 743 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 21:17

Uwielbiam wszystko co drewniane, to daje niepowtarzalny charakter.

Always look on the bright side of life!

#10 kingamajewska

kingamajewska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 12:20

Faktycznie to bardzo fajne rozwiązanie, razem z mężem zdecydowaliśmy się jednak, że na tarasie wyłożymy kostkę brukową. Wygląda bardzo fajnie, nie brudzi się zbyt mocno i jest trwała ;) http://empart-ogrody...erta/brukarstwo to dobra alternatywa dla drewna i jest przeze mnie zdecydowanie polecana. Jednak każdy musi wybrać indywidualnie :)

#11 avatarus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 18:55

Drewniany będzie nie trwały. Już lepiej płyty betonowe przypominające drewno

Każda praca – jak piana z pyska wołu – jest rezultatem cierpliwości i znoju.

#12 Juras

Juras

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 19 luty 2016 - 10:07

A myśleliście już o ogrodzeniach? Ja mam u siebie ogrodzenia panelowe i prezentują się bardzo fajnie. Dodatkowo są bardzo proste w eksploatacji i montażu.

#13 Guest_Oliviaa

Guest_Oliviaa
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 15:39

Slyszeliscie moze cos o firmie designoff.com.pl? Chcialabym wlasnie zaprojektowac ogrod z tarasem i robie maly research, szukam kogos doswiadczonego i pomyslowego, ogrod musi byc oryginalny, a slyszalam o Nich dobre opinie..

#14 Miroslaw53

Miroslaw53

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 08:34

Tarasy drewniane są fantastyczne. Bardzo ładnie wyglądają, są bardzo naturalne i świetnie się po nich chodzi. Wcale nie są też drogie, ale trzeba pamiętać, żeby dbać o takie deski. Trzeba je regularnie malować lakierem zabezpieczającym do drewna. Jak się to robi to deski wyglądają bardzo ładnie przez wiele lat. 

#15 allonzo13

allonzo13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 11:12

Modrzew syberyjski jest nie tylko trwały, ale do tego bardzo ładny, my planujemy właśnie takie deski położyć na tarasie http://www.parkietym...i-tarasowe.html Również rozważaliśmy deski egzotyczne, ale z uwagi właśnie na to, że jaśniejsza deska się nam po prostu bardziej podoba, wybór padł na modrzewia ;)

#16 lenartboski

lenartboski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 26 czerwiec 2016 - 16:34

faktycznie, empart jest wg mnie jedna z najlepszych firm jesli chodzi o ogrodnictwo- wrocław i okolice na pewno smile.png tez wybralismy kostke brukowa na tarasie, bo mniej zachodu, łatwiej sie czyści smile.png a w yglada tak samo dobrze. Chociaz wiem ze niektorzy kochaja drewno i malo co ich przekona do wyboru czegos innego smile.png

Pracownik kadrowy firmy, produkującej roboty sprzątające. Maniak nowych technologii i filmografii Tarkowskiego. W wolnych chwilach nadrabiam zaległości w literaturze południowoamerykańskiej, szczególnie w prozie Fuentesa i Vargasa LLosy.

#17 franek89

franek89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 11:09

Myślę, że taras drewniany to świetne rozwiązanie. Nadaje wnętrzu bardzo naturalnego charakteru. Ja wszystkie materiały do jego utworzenia kupiłam w firmie http://www.alumex.biz.pl/taras,24.html i jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego :) 

#18 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 15 listopad 2016 - 11:31

myślę, ża zamiast poraz jak zwykle mamy tu reklamy, ble...

#19 Tomasz2

Tomasz2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 06 maj 2017 - 09:05

Drewniany taras może i wygląda ładnie, ale niestety wymaga dużo pracy, na co nie każdy ma czas i chęci. Dlatego lepsze moim zdaniem są deski imitujące drewno - trwałe i nie wymagają konserwacji. A obecnie można naprawdę wybrać takie deski, że wyglądają bardzo ładnie. Ja mam z www.petrabet.pl deski stary młyn i nie zmieniłbym ich na żadne inne.

#20 forks

forks

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 maj 2017 - 13:17

Wygląda ładnie jak jest nowy - potem nie jest już tak kolorowo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych