Kategorie
Skocz do zawartości

Pawello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymarzyliśmy sobie z żoną taras idealny - z drewna. Chciałbym, aby ktoś z forumowiczowów uświadomił mi prosto różnicę, między drewnem egzotycznym a modrzewiem np. syberyjskim. Sprzedawcy w Taras Studio mówią, że na taras - egzotyk, oczywiście droższy, ale ja wyczytałem, że modrzew jest równie trwały. Czy jest tu może ktoś, kto ma w tej materii jakieś doświadczenie? Dziękuję z góry za wszelkie okazane zainteresowanie. 

• 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

• 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Egzotyk to właściwie wysoka półka, zwłaszcza cenowa. modrzew - trwały i polecany na tarasy jest tańszy. Jeżeli koszt nie jest do końca istotny, to firma, o której wspominasz, Taras Studio, prowadzi sprzedaż deski kompozytowej i thrmodrewna. Zwłaszcza to drugie łączy w sobie zalety prawdziwego drewna z doskonałym zabezpieczeniem przed wilgocią i robactwem za pomocą obróbki thermo. Z tak przygotowanego drewna budowane są tarasy w Finlandii i Skandynawii.

• 4 miesiące temu...

No i mamy, wymarzony taras, jest piękny, mamy listopad, jak na zamówienie ciepły i przyjemnie posiedzieć na zewnątrz, i pocieszyć się domem i działką. Teraz kolej na meble ogrodowe. Uznaliśmy, że teraz jest dobry czas na zakup, bo wsklepach z meblami ogrodowymi są świetne promocje i przeceny.

Chcemy na początek taki zestaw, stolik i cztery krzesła, do zjedzenia czegoś lub wypicia porannej kawy. Myslimy nad technorattanem albo metalem. Jest równica w cenie, ale nie wiem, jak w trwałości? Podpowiecie coś?

http://ogrodolandia.pl/98-324-home_default/komplet-ogrodowy-arnica-technorattan.jpg

http://ogrodolandia.pl/110-370-home_default/komplet-ogrodowy-rosa-stal.jpg

• 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Faktycznie to bardzo fajne rozwiązanie, razem z mężem zdecydowaliśmy się jednak, że na tarasie wyłożymy kostkę brukową. Wygląda bardzo fajnie, nie brudzi się zbyt mocno i jest trwała ;) http://empart-ogrody.pl/oferta/brukarstwo to dobra alternatywa dla drewna i jest przeze mnie zdecydowanie polecana. Jednak każdy musi wybrać indywidualnie :)

• 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Slyszeliscie moze cos o firmie designoff.com.pl? Chcialabym wlasnie zaprojektowac ogrod z tarasem i robie maly research, szukam kogos doswiadczonego i pomyslowego, ogrod musi byc oryginalny, a slyszalam o Nich dobre opinie..

• 2 miesiące temu...

Tarasy drewniane są fantastyczne. Bardzo ładnie wyglądają, są bardzo naturalne i świetnie się po nich chodzi. Wcale nie są też drogie, ale trzeba pamiętać, żeby dbać o takie deski. Trzeba je regularnie malować lakierem zabezpieczającym do drewna. Jak się to robi to deski wyglądają bardzo ładnie przez wiele lat. 

Modrzew syberyjski jest nie tylko trwały, ale do tego bardzo ładny, my planujemy właśnie takie deski położyć na tarasie http://www.parkietymarzen.com.pl/p/95/1440/-deska-tarasowa-modrzew-syberyjski-kd-24x140mmx1000mm-deski-tarasowe-drewniane-deski-tarasowe.html Również rozważaliśmy deski egzotyczne, ale z uwagi właśnie na to, że jaśniejsza deska się nam po prostu bardziej podoba, wybór padł na modrzewia ;)

faktycznie, empart jest wg mnie jedna z najlepszych firm jesli chodzi o ogrodnictwo- wrocław i okolice na pewno smile.png tez wybralismy kostke brukowa na tarasie, bo mniej zachodu, łatwiej sie czyści smile.png a w yglada tak samo dobrze. Chociaz wiem ze niektorzy kochaja drewno i malo co ich przekona do wyboru czegos innego smile.png

• 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Drewniany taras może i wygląda ładnie, ale niestety wymaga dużo pracy, na co nie każdy ma czas i chęci. Dlatego lepsze moim zdaniem są deski imitujące drewno - trwałe i nie wymagają konserwacji. A obecnie można naprawdę wybrać takie deski, że wyglądają bardzo ładnie. Ja mam z www.petrabet.pl deski stary młyn i nie zmieniłbym ich na żadne inne.

• 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

cenna uwaga, impregnacja jest bardzo ważna. Im lepiej wykonana, tym dłużej możemy się cieszyć dobrym wyglądem podłogi. Z drugiej zaś strony teraz można wykonać odnawianie tarasów , więc zawsze jest opcja, aby przywrócić staremu drewnu dawną świetność :) Sprawdź ofertę Kliniki Parkietu w tym zakresie :)

• 4 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...