Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty na dziecko pracujące i uczące się

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671594 postów

Napisano 22 maj 2014 - 16:30

Alimenty na dziecko pracujące i uczące się wynikają bezpośrednio z art. 133 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Pełnoletnie dziecko (pracujące i uczące się) ma bowiem prawo do alimentów ze strony rodziców, gdy nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie.

Powrót do artykułu: Alimenty na dziecko pracujące i uczące się

#2 Guest_Roman70

Guest_Roman70
  • Goście

Napisano 28 maj 2016 - 08:42

Dobrze a jeśli dziecko pracuje, uczy się co kilka lat w innej szkole po licealnej zaocznej, dwa razy w tygodniu sobota niedziela. I żyje wspólnie z konkubentem. Konkubent tak samo? Dziecko ma już prawie 25 lat Robi to tylko po to aby otrzymywać pieniądze za kontynuowanie nauki? A my z żoną dalej płacimy alimenty?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2016 - 09:47

Dobrze a jeśli dziecko pracuje, uczy się co kilka lat w innej szkole po licealnej zaocznej, dwa razy w tygodniu sobota niedziela. I żyje wspólnie z konkubentem. Konkubent tak samo? Dziecko ma już prawie 25 lat Robi to tylko po to aby otrzymywać pieniądze za kontynuowanie nauki? A my z żoną dalej płacimy alimenty?

Musicie wystąpić do sądu z wnioskiem o zaprzestanie alimentacji i wykazać, że dziecko z powodzeniem może utrzymać się samo.

#4 Guest_p

Guest_p
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 00:30

Jeśli podejmę pracę na umowę zlecenie na okres wakacji, czyli podczas przerwy w nauce przed studiami, czy to może skutkować cofnięciem zaliczki alimentacyjnej? Podkreślę, że moj tato na pewno nie wniółsłby sprawy do sądu, chodzi mi tu tylko wyłącznie o komornika i zaliczkę.

#5 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:28

Mam 20 lat, studiuję w trybie dziennym, ojciec wypłaca na mnie alimenty w wysokości 350 złotych miesięcznie. Po tych wakacjach zamierzam wyprowadzić się z domu i podjąć, równocześnie z dalszym studiowaniem, pracę na pół etatu, tak żeby mieć z czego opłacić czynsz i mieć za co żyć. Czy podjęcie przeze mnie tej pracy (zarobek wynosiłby około 800 złotych miesięcznie) zwolniłoby mojego ojca z obowiązku wypłacania mi alimentów? Dodam, że zajęcia na uczelni uniemożliwiają mi podjęcie pracy na cały etat i zarobienie większej kwoty, a za 800 złotych miesięcznie trudno w naszych czasach żyć. Z góry dziękuję za odpowiedź

#6 Guest_qwerty

Guest_qwerty
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 12:00

podziekuj matce że ojca nie szanowała i rodzinę rozpie...rzyła

#7 Guest_Seba

Guest_Seba
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2018 - 11:45

Wiecie dlaczego zadajecie mnóstwo pytań Bo Polska to burdel prawny dotyczący alimentów ..a prawa są z czasów ciemnej komuny .Alimenty w Polsce są do 25 Roku życia i tyle w temacie.

#8 Guest_Wiktoria

Guest_Wiktoria
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 23:20

Rodzic ma obowiązek łożyć alimenty na dziecko uczące się, jeśli te nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Niestety nie jestem zorientowana na to, jaki dochód może mieć pełnoletnie dziecko, by starać się o alimenty, ale zawsze pozostaje możliwość doinformowania się w MOPR.

#9 Guest_Spalony

Guest_Spalony
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 14:00

A co jeśli ojciec nie może znaleźć pracy, pomimo starań i wykształcenia? Żadnej pracy umysłowej, bo nie może podjąć fizycznej, gdyż ma już swoje lata i jest chory na serce?

Chłopiec, którego kocha i oddałby mu wszystko ma już 24 lata, a ten nie garnie się do pilnego studiowania? Każdy przypadek jest szczególny, a prawo jedno. 

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:05

A co jeśli ojciec nie może znaleźć pracy, pomimo starań i wykształcenia? Żadnej pracy umysłowej, bo nie może podjąć fizycznej, gdyż ma już swoje lata i jest chory na serce?

Chłopiec, którego kocha i oddałby mu wszystko ma już 24 lata, a ten nie garnie się do pilnego studiowania? Każdy przypadek jest szczególny, a prawo jedno. 

Prawo jest jedno, ale w sądzie każdy taki przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych