Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nagroda jubileuszowa dla pracowników samorządowych

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671277 postów

Napisano 22 maj 2014 - 13:23

Pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe. W razie równoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się jeden z tych okresów.

Powrót do artykułu: Nagroda jubileuszowa dla pracowników samorządowych

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2016 - 17:18

A co w przypadku gdy pracownik przepracował 50 lat w jednym zakładzie pracy?? Nagrody takowej nie brano pod uwagę ??

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2016 - 10:35

A co w przypadku gdy pracownik przepracował 50 lat w jednym zakładzie pracy?? Nagrody takowej nie brano pod uwagę ??

A co to ma do rzeczy, że w jednym zakładzie? Wtedy ten sam pracodawca wypłaca wszystkie należne nagrody.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 13:24

za mało jest lat pracy do nagrody jubileuszowej. Będę miał niedługo 50 lat pracy zanim przejdę na emeryturę/ z uwagi na wiek jaki trzeba uzyskać do emerytury/

#5 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 07 październik 2016 - 13:46

a ile masz łącznie lat pracy?

#6 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 12:17

mam pytanie dot. nagrody jubileuszowej a mianowicie w dniu podjęcia pracy minęło mi 20 lat i 2 miesiące stazu pracy i czy pracodawca ma obowiązek wypłacić tę nagrodę. Proszę o jak najszybszą odpowiedź

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 październik 2016 - 12:25

To nie pogotowie, więc nie poganiaj, odpowiadamy w miarę możliwości.

Nie wiemy gdzie pracujesz, czy nagrody jubileuszowe u twojego pracodawcy przysługują, jakie są zasady ich nabywania i wypłacania, poza tym nie wszystkie okresy stażu są zaliczane do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej (przynajmniej tak jest w tzw. budżetówce)

To że od podjęcia pracy minęło 20 lat wcale nie znaczy, ze przysługuje jubileuszówka, najlepiej zapytać w kadrach.

#8 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 postów

Napisano 11 październik 2016 - 12:41

Zosia, a jakie okresy stażu nie są zaliczane do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej?

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów

Napisano 11 październik 2016 - 12:50

Może źle się wyraziłam, nie "stażu" tylko w ogóle są takie okresy, bo jeśli pytająca okres bezrobocia, urlopu bezpłatnego......liczy jako ciągłość, no bo pracę podjęła np.20 lipca 1990 to 20 lipca 2020 minie jej 30 lat, to nie, bo np. miała przerwę (bezrobocie bez prawa do zasiłku, albo urlop bezpłatny).
Zwróć uwagę jak napisała "...w dniu podjęcia pracy minęło mi 20 lat i 2 miesiące stazu pracy...." ale co było między? nie wiemy.

#10 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 postów

Napisano 11 październik 2016 - 12:52

OK kumamsmile.png  Już mnie zimne poty oblały, że liczę coś czego nie powinnamwink.png

#11 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 12:53

Tak, pracuję w budżetówce. Kadrowa wyliczyła mi staż i taki jej wyszedł w momencie mojego zatrudnienia. więc zapytałam czy należy mi się nagroda ale ona miała wątpliwości i skierowała sprawę do radcy prawnego. Czekam już pół roku na odpowiedź i dlatego pytam bo być może ktoś miał podobną sytuację. Ja wyczytałam, że wypłata nagrody przedawnia się po trzech latach.

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów

Napisano 11 październik 2016 - 14:53

Nic się nie przedawnia w twoim przypadku, jeśli pracodawca miał dokumentację odpowiednią do naliczenia a nie zrobił tego przez opieszałość, powinni naliczyć ci odsetki.

czekasz pół roku??? a dlaczego nie monitujesz? Napisz oficjalne pismo do dyrektora jednostki

#13 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3506 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 12 październik 2016 - 10:16

mam pytanie dot. nagrody jubileuszowej a mianowicie w dniu podjęcia pracy minęło mi 20 lat i 2 miesiące stazu pracy i czy pracodawca ma obowiązek wypłacić tę nagrodę. Proszę o jak najszybszą odpowiedź

A gdzie pracowałaś,że poprzedni zakład pracy nie wypłacił ci należnej wówczas nagrody?

#14 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 11:20

A gdzie pracowałaś,że poprzedni zakład pracy nie wypłacił ci należnej wówczas nagrody?

byłam na stażu z Urzędu pracy takim półrocznym. To był zakład prywatny a u niego nie są wypłacane nagrody.

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów

Napisano 12 październik 2016 - 11:40

Ania czegoś nie rozumiem, byłaś na stażu a masz 20 lat pracy? nie za stara na staż ?

Przecież jak się zatrudniałaś i minęła "rocznica" nagrody jubileuszowej to teraz nikt ci jej wstecznie nie naliczy ".......w dniu podjęcia pracy minęło mi 20 lat i 2 miesiące......"

to po zawodach jak mówią, teraz najwyżej dostaniesz za 25 lat.

Myślałam, że pracując w "budżetówce" nabyłaś prawo i pracodawca ci nie wypłacił.

Piszesz tak, ze nic zrozumieć nie można

#16 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 postów

Napisano 12 październik 2016 - 12:13

Zosia, ja miałam stażystkę, która miała ponad 50 latsmile.png

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów

Napisano 12 październik 2016 - 12:19

OK......smile.pngsmile.pngsmile.pngsmile.pngsmile.png ale ustawa o przeciwdziałaniu bezrobociu i instytucjach rynku pracy chyba ogranicza wiek?

#18 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 12:26

Ania czegoś nie rozumiem, byłaś na stażu a masz 20 lat pracy? nie za stara na staż ?

Przecież jak się zatrudniałaś i minęła "rocznica" nagrody jubileuszowej to teraz nikt ci jej wstecznie nie naliczy ".......w dniu podjęcia pracy minęło mi 20 lat i 2 miesiące......"

to po zawodach jak mówią, teraz najwyżej dostaniesz za 25 lat.

Myślałam, że pracując w "budżetówce" nabyłaś prawo i pracodawca ci nie wypłacił.

Piszesz tak, ze nic zrozumieć nie można

na tym stażu byłam w 2013 roku i nie  miałam jeszcze pełnych 20 lat  a od 01.03.2016 podjęłam zatrudnienia  ale ja już dzwoniłam do PIP i prawnik mi powiedział, że należy mi się . U mnie była taka sytuacja ,że kadrowa nie wiedziała czy ten okres stażu liczy się do wysługi lat okazało się, ze  jest wliczany . A jeżeli chodzi o ten staż to teraz Urządy Pracy  kkierują bezrobotnych na stażę EFS .

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów

Napisano 12 październik 2016 - 12:32

"a tym stażu byłam w 2013 roku i nie miałam jeszcze pełnych 20 lat a od 01.03.2016 podjęłam zatrudnienia" - to miałaś 3 lata przerwy w zatrudnieniu czyli od stażu do umowy o pracę

Ania co ty bzdury wypisujesz?
Prawnik w PIP ci powiedział, że się należy? A niby kto ma ci wypłacić? Przecież kiedy zaczynałaś pracować w budżecie to 20 lat już minęło 2 m-ce wcześniej.
To kto ma ci wypłacić?

#20 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 postów

Napisano 12 październik 2016 - 12:33

A teraz to są przeróżne staże, z różnych źródeł. Ta Pani była akurat ze stażu 50+

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych