Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy niepracujący małżonek ma prawo do majątku wspólnego?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672455 postów

Napisano 21 maj 2014 - 17:50

Przy podziale majątku uwzględniane jest przyczynienie się poszczególnych małżonków do jego powstania. Sąd nie bierze jednak pod uwagę wyłącznie pracy zarobkowej.

Powrót do artykułu: Czy niepracujący małżonek ma prawo do majątku wspólnego?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 08:13

A co w przypadku gdy dom i grunt mąż odziedziczył w spadku po rodzicach a żona i dzieci są tylko zameldowanie. Dodam że rodzeństwo męża zżekło się swoich udziałów w darowiznie

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 12:30

A co w przypadku gdy dom i grunt mąż odziedziczył w spadku po rodzicach a żona i dzieci są tylko zameldowanie. Dodam że rodzeństwo męża zżekło się swoich udziałów w darowiznie

Majątek odziedziczony po rodzicach, jest majątkiem odrębnym męża. Przy rozwodzie nie podlega podziałowi między małżonków, natomiast po śmierci męża żona i dzieci dziedziczą. Zameldowanie nie daje żadnych praw do domu.

#4 Guest_ANNA z podkarpacia

Guest_ANNA z podkarpacia
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 20:00

W LATACH 70 RODZICE ZALOZYLI MI KSIAZECZKE MIESZKANIOWA .W 2008 ROKU MOJ OJCIEC pobral kredyt I DZIEKI TEJ KSIAZECZCE KUPIL MIESZKANIE SPOLDZIELCZE. JESTEM W ZWIAZKU OD 1989 R WLASCICIELEM ZOSTALAM JA I NA ROWNI WPISALAM MOJEGO MEZA.BYL WTEDY BARDZO CIEZKO CHORY wraz z lekami a sa to leki narkotyczne zaczal byc coraz bardziej agresywny i niebezpieczny wyladowal kilukrotnie w szpitalu psychiatrycznym.Nie jest osoba calkowicie zrownowazona psychicznie. ma swoj swiat caly czas klamie i bierze kredyty.Chcialabym odzyskac mieszkanie i wziasc rozwod.Czy mam taka mozliwosc?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 11:12

W LATACH 70 RODZICE ZALOZYLI MI KSIAZECZKE MIESZKANIOWA .W 2008 ROKU MOJ OJCIEC pobral kredyt I DZIEKI TEJ KSIAZECZCE KUPIL MIESZKANIE SPOLDZIELCZE. JESTEM W ZWIAZKU OD 1989 R WLASCICIELEM ZOSTALAM JA I NA ROWNI WPISALAM MOJEGO MEZA.BYL WTEDY BARDZO CIEZKO CHORY wraz z lekami a sa to leki narkotyczne zaczal byc coraz bardziej agresywny i niebezpieczny wyladowal kilukrotnie w szpitalu psychiatrycznym.Nie jest osoba calkowicie zrownowazona psychicznie. ma swoj swiat caly czas klamie i bierze kredyty.Chcialabym odzyskac mieszkanie i wziasc rozwod.Czy mam taka mozliwosc?

Możesz składać wniosek do sądu o rozwód, czy go dostaniesz zadecyduje sąd. A mieszkanie niestety jest zakupione w trakcie trwania małżeństwa, więc wspólne. Chyba, że udowodnisz, że mąż ani złotówki nie dołożył do zakupu, to wtedy będą mu się należały tylko nakłady poczynione na to mieszkanie w trakcie trwania małżeństwa.

#6 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2017 - 13:15

Były mąż chce mi zapisać działkę budowlaną /jako część podziału majątku/. Czy muszę zapłacić podatek od wzbogacenia?

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21439 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 lipiec 2017 - 13:35

No a jak inaczej? to będzie darowizna od osoby niespokrewnionej

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 12:11

Kpina, krowa która całe małżeństwo nie pracowała tylko leżała i pachniała powinna isc z tym z czym przyszła. Porąbane prawo

#9 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2020 - 19:20

Gosc napisal prawde.... Pachnie, tipsy stripsy...a dzieci jak maja 12 /10 lat to juz w zasadzie sa zdolne do wiekszosci czynnosci jak mycie, male drobne porzadeczki w pokojach itp i nie wymagaja tyle opieki co niemowle. Wiec taka krowa nie pelni dyzuru przez 24/7 przy starszych dzieciach za to mezowi taka krowa wypomni wszystko....

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2020 - 11:40

Gosc napisal prawde.... Pachnie, tipsy stripsy...a dzieci jak maja 12 /10 lat to juz w zasadzie sa zdolne do wiekszosci czynnosci jak mycie, male drobne porzadeczki w pokojach itp i nie wymagaja tyle opieki co niemowle. Wiec taka krowa nie pelni dyzuru przez 24/7 przy starszych dzieciach za to mezowi taka krowa wypomni wszystko....

Tak więc, panowie, uważajcie - nie żeńcie się z krowami.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2021 - 02:45

Facet też nie pracuje 24/7 a jakieś 8-10h Czyli średnio tyle ile zajmuje dziennie zajęcie się gospodarstwem. (Niektórzy) Panowie uwielbiają z siebie robić męczenników bo muszą pracować i przychodzić do domu gdzie jest czysto, gdzie obiad leży na stole, a zakupy magicznie się pojawiają w lodówce, gdzie dzieci są zadbane i nie robią problemów, a żona leży i pachnie bo magicznie się to wszystko stało przecież. Ciekawe ile dniówki by wzięła sprzątaczko - kucharko - opiekunka, ah no tak nic by nie wzięła, wolontariacik bo ta praca jest nic nie warta ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych