Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podróż służbowa a czas pracy

44 odpowiedzi w tym temacie

#41 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19017 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 wrzesień 2018 - 13:11

Na takie hasło trudno odpowiedzieć.
Może napisz szerzej bo niby mamy się domyślić czy to praca na umowę,co to za wyjazd i jaka z ciebie opiekunka?

#42 Guest_Patriota

Guest_Patriota
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 14:22

W jaki sposób powinna być opłacona podróż i czas pracy gdy pracownik wyjechał do pracy (podróż służbowa) o godz. 03.00, pracował w godz. 10.00 - 15.00 i powrócił do domu o godz.01.00 dnia następnego?

#43 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 13 luty 2019 - 14:50

Proponuję zacząć o Rozporządzenia w sprawie podróży służbowych

#44 Guest_TM

Guest_TM
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 07:21

Jesteśmy na wizytacji w Niemczech tuż pod granicą francuską. Pracujemy do 16:00 i pracodawca domaga się żebyśmy po 8 godzinach w pracy wsiedli do samochodu i jechali przez 12 godzin. Dojezdzamy do rodzimego miejsca pracy około 4 rano. Następnie należy dotrzeć do domu. ( w domu fajnie zjeść coś i wziąć prysznic, dżemka max pół godziny, noi powrót do stałego miejsca pracy. Pracodawca robi awanturę że nie przyszliśmy na 8 rano do pracy – czy to oznacza że jesteśmy niewolnikami za miskę ryżu? Dawniej Pan zapewniał dach nad głową, dzisiaj nawet na ryż nie starczy. I wszystko zgodnie z prawem…. Jest to przykre. oczywiście możemy odmówić powrotu..... tak tylko nie będzie premii itp w najgorszym wypadku kopniak - wylatujemy na ulicę.

#45 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 19:41

Nie zrozumiałam tego. Jeśli mam dojechać z punktu a do b na dwudniowe szkolenie, a dojazd trwa 5godz. to jak to ma wyglądać? Nie bardzo podoba mi się jechanie wieczorem po pracy. Czy w tym przypadku mogę np tego dnia, którego miałabym wyjeżdżać przepracować 3 godziny, bo 5 spędzę w pociągu? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, kiedy pracodawca nic mi nie tłumaczy, a przynajmniej nie mogę mu ufać, bo wykorzystuje niewiedzę niestety...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych