Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje renta rodzinna

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672380 postów

Napisano 14 maj 2014 - 13:39

Śmierć ojca, matki, małżonka dla wielu rodzin oznacza utratę środków
utrzymania. Aby zabezpieczyć byt najbliższym zmarłego ustawodawca
wprowadził instytucję renty rodzinnej.

Powrót do artykułu: Komu przysługuje renta rodzinna

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 20:10

Jestem osobą bez renty i emertury. trzykrotnie Zus. odmowi mi prawa do renty a posiadam. jedynie stałą. grupe niepelnosprwnosci 2 sadowna po rodzieleniu z.grupy niepelnosprawnosci. 3. lokal mieszkalny tesz odmowiono bo przekraczam metr kwadratowy nie.5m2 a mam 66m2 dwukrotnie mi odmowiono po śmierci obojga rodzicow bez żadnych środków do życia. a brat i siostra maja swoje rodziny i problemy nikt mnie nie pomoże chcialbym. miec jakiś zabezpieczenie po. ich śmierci. a sytulacja na przyszlosc nie pewna jedynie pracuje obecnie w. ochronie z grupa inwalidzka stala 2-3 bo prscodswca ma doplaty za mnie jedynie juz.tak pracowac nie moge mam przeciwwskazwnia lekarskie czy mi sie jskies swiadczenie nalezy jak przedtane pracowac proszę o informacje o tym z powazaniem sa m zainteresowany . M. S. z. Lodzi

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2017 - 09:26

Jestem osobą bez renty i emertury. trzykrotnie Zus. odmowi mi prawa do renty a posiadam. jedynie stałą. grupe niepelnosprwnosci 2 sadowna po rodzieleniu z.grupy niepelnosprawnosci. 3. lokal mieszkalny tesz odmowiono bo przekraczam metr kwadratowy nie.5m2 a mam 66m2 dwukrotnie mi odmowiono po śmierci obojga rodzicow bez żadnych środków do życia. a brat i siostra maja swoje rodziny i problemy nikt mnie nie pomoże chcialbym. miec jakiś zabezpieczenie po. ich śmierci. a sytulacja na przyszlosc nie pewna jedynie pracuje obecnie w. ochronie z grupa inwalidzka stala 2-3 bo prscodswca ma doplaty za mnie jedynie juz.tak pracowac nie moge mam przeciwwskazwnia lekarskie czy mi sie jskies swiadczenie nalezy jak przedtane pracowac proszę o informacje o tym z powazaniem sa m zainteresowany . M. S. z. Lodzi

Nie napisałeś najważniejszego - dlaczego ZUS odmówił Ci renty? Jakie było uzasadnienie? Ile masz lat? Jaki masz staż pracy?

#4 Guest_gosc7

Guest_gosc7
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2018 - 09:23

witam mam rente rodzinna po zmarlym mezu jestem ciekawa czy beda ja otrzymywac gdy przejde na rente lub emeryture pozdrawiam

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21143 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 lipiec 2018 - 09:26

witam mam rente rodzinna po zmarlym mezu jestem ciekawa czy beda ja otrzymywac gdy przejde na rente lub emeryture pozdrawiam

przeczytać artykuł na górze postu i wszystko jasne

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2018 - 13:05

Można otrzymywać tylko jedno świadczenie, więc będziesz musiała wybrać to korzystniejsze dla Ciebie.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 listopad 2020 - 16:57

Witam Pobieram rentę rodzinna po zmarłym mężu. Na utrzymaniu mam córkę ze stopniem niepełnosprawności umiarkowany i otrzymuje zasiłek. socjalny. Jest osobą dorosłą. Czy córce należy sie również renta rodzinna po ojcu.?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2020 - 14:08

Witam Pobieram rentę rodzinna po zmarłym mężu. Na utrzymaniu mam córkę ze stopniem niepełnosprawności umiarkowany i otrzymuje zasiłek. socjalny. Jest osobą dorosłą. Czy córce należy sie również renta rodzinna po ojcu.?

Tylko wtedy, gdyby córka stała się całkowicie niezdolna do pracy przed ukończeniem 16 roku życia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych