Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małżeństwo pomiędzy krewnymi – kiedy dozwolone w prawie cywilnym i kanonicznym?

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 11:36

Prababcia----siostra prababci | | Babcia Syn | | Mama Ta dziewczyna z którą chcę być. | Ja Czy mogę wziąć ślub kościelny?

Rozumiesz coś z tej łamigłówki? Bo ja nie.

#22 Guest_uyght

Guest_uyght
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2017 - 18:02

moj pradziadek i jej dziadek to bracia. są jakieś przeszkody w związku? i które to pokrewieństwo?

#23 Guest_Dinio

Guest_Dinio
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2017 - 11:41

Fatatalnie wytłumaczone i nieczytelny schemat, jak coś robić to dobrze!

#24 Guest_olga

Guest_olga
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 08:22

mój syn związał się w tajemnicy z kuzynką..córką mojego brata ciotecznego....ich dzidkowie to bracia rodzenie...szok...dla rodziny szok...wyszło na jaw..sż konflikty...czuję wstręt do syna...myslałam ,ze ma poukładne w głowir..ale nie...co robić?

#25 Guest_olek

Guest_olek
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 08:36

nasi dzidkowie to rodzeni bracia..jej ojciec to brat cioteczny matki..co w takiej sytuacji?

#26 Guest_krysia

Guest_krysia
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 09:20

nasi dziadkowie to rodzeni bracia..mama kuzyna jest siostra cioteczną mojego ojca....ona ma problem nie może tego zaakceptować...próbuje rozmawiać,.....mam dwoje dzieci a z mezem jeszcze nie mam rozwodu...jestem z jej synem..ona cierpi z tego powodu...to jej jedyny syn....

#27 Guest_Daniel. K

Guest_Daniel. K
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 06:22

Małżeństwo obecnie czyli brat cioteczny i siostra cioteczna orzenili się oklamujac kościół i papieża jeszcze wtedy Jana Pawła II. Dla mnie są oni nikim takich ludzi powinno się leczyć. Bo jak może to być ze moja córka ma się pieprzyc z synem mojej siostry. Dla mnie to za dużo

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2018 - 09:41

Do Daniel. K : To jest 4 stopień pokrewieństwa. W tym wypadku mogą, ale trzeba mieć dyspensę od Biskupa.

#29 Guest_geniek

Guest_geniek
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 13:05

krysia napisz jeszcze parę zdań i będzie scenariusz na poł roku brazylijskiej telenoweli ;)

#30 Guest_Gość1214

Guest_Gość1214
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 21:00

Do Daniel.K. W przypadku rodzeństwa ciotecznego (czyli najbliższego kuzynostwa) jest to 4 stopień pokrewieństwa. Takie małżeństwo jest możliwe z dyspensą od ordynariusza diecezji (czyli od KS. Biskupa). Św. pamięci Prezydent Mościcki, czy we Francji Ludwik 14, też zawarli takie małżeństwa.

#31 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 21:57

Czy moge zawrzec slub z synem mojej kuzynki ? Z kuzynka mamy wspolna babcie . Jest to prababcia jej syna a moja babcia

#32 Guest_zszokowana

Guest_zszokowana
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2019 - 20:24

Ludzie, czy wy wszyscy macie poukładane w głowach? Na świecie jest ca. 8 miliardów ludzi, a wy chcecie  z własnymi kuzynami śluby zawierać? To, że prawo cywilne w tym zakresie jest chore i powinno być już dawno zaostrzone, nie oznacza, macie to wykorzystywać? Jak was nie obrzydza myśl o posiadaniu dzieci z kimś, z kim jesteście spokrewnieni?

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2019 - 15:17

mój pradziadek i jego dziadek byli braćmi, to jakby czwarte pokolenie z drugiej lini. Czy my możemy być razem?

#34 Guest_joanna

Guest_joanna
  • Goście

Napisano 02 marzec 2020 - 16:02

jestem mężatką od 29 lat. dziadek mojego męża i mój pradziadek to byli bracia, mamy ślub kościelny

#35 Guest_różnie bywa

Guest_różnie bywa
  • Goście

Napisano 22 maj 2020 - 09:50

nawet z własną siostrą pochodzącą na 100% od tych samych rodziców można nie mieć zbyt wiele wspólnych cech a te cechy to przecież geny :). Krewnych można mieć bez liku i każdy dziedziczy inną pulę tak naprawdę. Także polecam kubeł zimnej wody i w tym wszystkim jedynie troskę o ewentualne potomstwo.

#36 Guest_polska ormianka z francji

Guest_polska ormianka z francji
  • Goście

Napisano 22 maj 2020 - 09:51

nawet z własną siostrą pochodzącą na 100% od tych samych rodziców można nie mieć zbyt wiele wspólnych cech a te cechy to przecież geny :). Krewnych można mieć bez liku i każdy dziedziczy inną pulę tak naprawdę. Także polecam kubeł zimnej wody i w tym wszystkim jedynie troskę o ewentualne potomstwo.

#37 Guest_polska ormianka z francji

Guest_polska ormianka z francji
  • Goście

Napisano 22 maj 2020 - 09:51

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych