Skocz do zawartości

poszukiwany program do zarządzania zleceniem i fakturowania

faktura vat

wróć do serwisu Księgowość 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 11 maj 2014 - 21:45

Witam

Firma(mikro firma) zajmuje się sprzedażą płyt meblowych i świadczy usługi ciecia i oklejania płyt meblowych, a
co za tym idzie potrzebuje małego programu do fakturowania z opcją zarządzania zleceniem klienta. Tzn. klient przychodzi do biura, składa zamówienie na 10 płyt meblowych danego koloru. Firma nie chcąc mieć bałaganu (np w postaci kartek na biurku) chce od razu otworzyć dla tego klienta zlecenie, wpisać mu ilość płyt, ilość okleiny ABS, ilość metrów oklejania i usługę ciecia, by po kilku dniach (po zrealizowaniu w pełni zlecenia)) zamknąć to zlecenie fakturą. 
dodatkowe atuty programu : to powiadomienie klienta sms, zapis faktury w postaci pdf.

#2 Guest_MS

Guest_MS
  • Goście

Napisano 14 maj 2014 - 23:55

Wszystkie podane założenia spełnia program Comarch Optima. Z zarejestrowanego zamówienia można także automatycznie wygenerować fakturę.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj -  www.semaxim.pl/handel_z_magazynem/20

A jeśli interesuje Cię szczegółowa prezentacja kontakt jest podany tutaj  www.semaxim.pl/kontakt/17

#3 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 15 maj 2014 - 12:41

Witam

Firma(mikro firma) zajmuje się sprzedażą płyt meblowych i świadczy usługi ciecia i oklejania płyt meblowych, a
co za tym idzie potrzebuje małego programu do fakturowania z opcją zarządzania zleceniem klienta. Tzn. klient przychodzi do biura, składa zamówienie na 10 płyt meblowych danego koloru. Firma nie chcąc mieć bałaganu (np w postaci kartek na biurku) chce od razu otworzyć dla tego klienta zlecenie, wpisać mu ilość płyt, ilość okleiny ABS, ilość metrów oklejania i usługę ciecia, by po kilku dniach (po zrealizowaniu w pełni zlecenia)) zamknąć to zlecenie fakturą. 
dodatkowe atuty programu : to powiadomienie klienta sms, zapis faktury w postaci pdf.

Dobrym programem będzie Mała Firma:cbs z Lefthand. W bardzo prosty i szybki sposób można zapisać zamówienie, po jego realizacji zamknąć je fakturką. Zamiast powiadomienia sms można do klienta wysłać e-fakturę. Sam mam i jestem zadowolony, a jak są jakieś pytania zawsze można do nich zadzwonić. A i warto śledzić promocje na ich stronie, bo często pojawia się jakiś rabat. Ja skorzystałem:)

#4 Guest_konrad

Guest_konrad
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 13:46

Sądzę że pewnie wszystkie programy na rynku spełniają Twoje wymogi. A zatem podpowiem - kwestia gustu, po prostu potestuj i wybierz najbardziej dla Ciebie odpowiedni.

Ja korzystam z R2faktury np. i mam tam po pierwsze pełną obsługę magazynu, po drugie fakturowania, a po trzecie CRM, gdzie zapisuję wszystko nt. relacji z klientem. To się sprawdza genialnie, bo często danego klienta obsługuje inny pracownik, który akurat tego dnia jest na magazynie. Ma zatem wgląd we wszystko, co było wcześniej i może reagować od razu.

#5 Anula00

Anula00

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 28 maj 2014 - 20:17

A przy małej jednoosobowej firmie na KPiR to jaki program polecacie?

#6 Guest_Tomek_jest gość

Guest_Tomek_jest gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 14:11

możliwości jest wiele, chociażby ta z Rzeczypospolitej. Ja osobiście mam małą księgowość lefthand. W mojej agencji reklamowej (jednos. DG) się sprawdza. zajrzyj sobie na ich strone w promocji można go wyhaczyć za przyjemnie niską kwotę 

#7 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 20:13

Jak masz samochód w firmie i chcesz korzystać z mieszanego użytku, to tylko R2księga, bo rozksięgowuje VAT z automatu.

#8 Guest_cebula

Guest_cebula
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2014 - 16:55

Do fakturowania polecam program szybkafaktura.pl. Jest bardzo tania, ale zapewnia wszystkie potrzebne funkcje i można przy jej pomocy wygenerować wiele rodzajów dokumentów.

#9 Guest_zniesmaczona

Guest_zniesmaczona
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2014 - 12:34

a ja nie polecam R2księga! bubel 

#10 Guest_konrad

Guest_konrad
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:01

Do zniesmaczona: A co ci nie pasuje w R2księdze? Bo słowo "bubel" nie wyjaśnia raczej niczego. Wręcz przeciwnie. Pozwala sądzić że programu nigdy nie widziałaś bo ten jest bardzo dobry. No chyba że wersja Mini Cię zniesmaczyła to jestem w stanie się zgodzić bo to wersja mocno ale to mocno okrojona. Ja polecam od wersji Standard.

#11 Guest_Krinka

Guest_Krinka
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2014 - 01:24

Najlepiej sprawdzać korzystając z darmowych wersji próbnych, bo ocena programu to często sprawa bardzo subiektywna. Wersje okrojone potrafią zniechęcić, dlatego w końcu wybrałam wspomniany tu już kilka razy program szybkafaktura.pl, ponieważ przez 45 dni można go faktycznie bardzo dokładnie przetestować i wszystkie funkcje są w pełni dostępne. Pozdrawiam.-)

#12 Guest_Fenris

Guest_Fenris
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2014 - 21:31

Dla takich małych podmiotów gospodarczych liczy się ograniczanie kosztów i "lekkość" programu, żeby działał np. na domowym komputerze. Biorąc pod uwagę te czynniki polecam Ci szybkafaktura.pl. Jest to program online, więc nie jest ważne, jaki masz system operacyjny czy parametry komputera, a w ramach jednego programu możesz mieć fakturowanie, księgowość internetową, ewidencję środków trwałych, deklaracje do US i wiele, wiele innych przydatnych opcji.

#13 Guest_zniesmaczona

Guest_zniesmaczona
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2014 - 11:55

Do zniesmaczona: A co ci nie pasuje w R2księdze? Bo słowo "bubel" nie wyjaśnia raczej niczego. Wręcz przeciwnie. Pozwala sądzić że programu nigdy nie widziałaś bo ten jest bardzo dobry. No chyba że wersja Mini Cię zniesmaczyła to jestem w stanie się zgodzić bo to wersja mocno ale to mocno okrojona. Ja polecam od wersji Standard.

Konrad zapewne nikt inny jak pracownik, nie bronił by tak tego programu. To  jest forum gdzie ludzie mogą wyrażać SWOJE subiektywne OPINIE. Tak jak napisałam, dla mnie bubel, nie sprawdził się. 

Zmieniłam program i wiem, że może być dobrze. 

#14 Guest_Mirosław

Guest_Mirosław
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 11:51

Dla takich małych podmiotów gospodarczych liczy się ograniczanie kosztów i "lekkość" programu, żeby działał np. na domowym komputerze. Biorąc pod uwagę te czynniki polecam Ci szybkafaktura.pl. Jest to program online, więc nie jest ważne, jaki masz system operacyjny czy parametry komputera, a w ramach jednego programu możesz mieć fakturowanie, księgowość internetową, ewidencję środków trwałych, deklaracje do US i wiele, wiele innych przydatnych opcji.

Jeżeli chodzi o lekkość i szybkość Lefthand Mała Księgowość daje rade. Po zakupie koszt aktualizacji plasuje sie podobnie jak tej z Rzeczypospolitej, tyle, że jak pojawi się jakiś problem to pomoc techniczną masz od razu, a nie jak tam, że głucho i cicho jakoś strasznie. 

#15 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2014 - 13:17

Jeżeli chodzi o lekkość i szybkość Lefthand Mała Księgowość daje rade. Po zakupie koszt aktualizacji plasuje sie podobnie jak tej z Rzeczypospolitej, tyle, że jak pojawi się jakiś problem to pomoc techniczną masz od razu, a nie jak tam, że głucho i cicho jakoś strasznie. 

Potwierdzam, po horrorze z małą z Rzeczy...mała Księgowość Lefthand wydaje się być miłą odmianą. 

Kupiłam, teraz w promocji biggrin.png

#16 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:40

Szereg uniwersalnych jak i dedykowanych rozwiązań w zakresie oprogramowania do zarządzania relacjami z klientem, zadaniami, terminami czy wystawianiem faktur znajdziecie także w Streamsoft. Odsyłam więc na ich stronę na której można znaleźć pełną ofertę http://www.streamsoft.pl/

Trochę tego jest, dlatego w przypadku wątpliwości najlepiej dopytać u źródła. Najczęściej jest tak, ze dany soft można testować przez 30 czy 60 dni - można więc się do niego przekonać bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#17 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2014 - 08:05

Artur z tego co piszesz dobry dla Ciebie będzie program, z któego korzystam i któy w mojej firmie sprawdził się idealnie to Sprzedaż  i Magazyn Pakietu Przedsiębiorcy. Prosty, intuicyjny i niedrogi program - takiego szukałem i Tobie też mogę go polecic.

#18 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 22:03

Konrad zapewne nikt inny jak pracownik, nie bronił by tak tego programu. To jest forum gdzie ludzie mogą wyrażać SWOJE subiektywne OPINIE. Tak jak napisałam, dla mnie bubel, nie sprawdził się.

Zmieniłam program i wiem, że może być dobrze.

Akurat rowniez prosilabym o konkret, bo jestem na etapie wyboru i Reset2 wypada najlepiej jezeli chodzi o testy demowek. Co takiego sie nie sprawdzilo dokladnie?

#19 Guest_elkaa

Guest_elkaa
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 08:17

Ja pracuję na R2księgdze w biurze rachunkowym i według mnie to jest genialny program, a już jego ogromnym atutem ostatnimi czasy jest to, że automatycznie rozksięgowuje VAT od osobówek w użytku mieszanym, a tych jest zdecydowanie najwięcej jeżeli chodzi o DG KPiR. Więc bierz jak Ci się podoba bo program bdb

#20 Guest_karola

Guest_karola
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 13:59

rowniez moge poleciec program r2ksiega

jest czesto aktualizowany

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: faktura vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych