Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na czym polega system równoważnego czasu pracy?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671588 postów

Napisano 10 maj 2014 - 05:35

Systemy czasu pracy ustalają wymiar godzin przepracowywanych przez pracownika w danym dniu, tygodniu i miesiącu pracy. Jednym z ich rodzajów jest system równoważnego czasu pracy. Co jest istotą równoważnego czasu pracy?

Powrót do artykułu: Na czym polega system równoważnego czasu pracy?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 15:31

Witam. Np.mam wypisany urlop na dzien 04.05.15. W ten sam dzień choruje mi syn i dostaję l4 na niego w okresie 04.05-08.05.15. czy w takim razie przepada mi ten dzien wolny 04.05.15 w równoważnym systemie pracy?

#3 Guest_max

Guest_max
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 10:25

Nie przepada. W każdym przypadku kiedy w zaplanowanym urlopie wypada L4 urlop jest zachowany w ilości dni w których pokrywa się ze zwolnieniem lekarskim.

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5134 postów

Napisano 29 maj 2015 - 10:38

max nie wprowadzaj w błąd.

Zwolnienie-opieka nad członkiem rodziny nie przerywa urlopu wypoczynkowego.

#5 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:11

pracuję w sklepie od 6.00 do 13.30 od poniedziałku do piątku, w sobotę od 7 do 17, czasami tez w niedzielę od 8 do 14.00 Czy za sobotę i niedzielę należy mi się dzień wolny od pracy? W umowie mam równoważny czas pracy.

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8633 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:38

pracuję w sklepie od 6.00 do 13.30 od poniedziałku do piątku, w sobotę od 7 do 17, czasami tez w niedzielę od 8 do 14.00 Czy za sobotę i niedzielę należy mi się dzień wolny od pracy? W umowie mam równoważny czas pracy.

tak;

przec. musi wypadać 40 godz. tygodniowo, więc muszą być dni wolne ustalone harmonogramie

#7 Guest_Jorguś

Guest_Jorguś
  • Goście

Napisano 23 luty 2017 - 09:24

A jak jest z urlopem bo ja wziąłem urlop na tydzień gdzie prace skończyłem z niedzieli na poniedziałek o 3:00 a zacząłem w następny poniedzialek rano a pracodawca wpisał mi 5 dni urlopu w wymiarze 60 godzin

#8 Guest_MISIEWICZ

Guest_MISIEWICZ
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 13:16

nalepszy system równowazony jest w sądzie NSA W WARSZAWIE STWORZYLI SYSTEM KTÓRY NIJAK MA SIĘ DO PRACY PRACOWNIKÓW I MÓWIĄ ZE TO JEST SYSTEM RÓWNOWAŻNY NIC SIĘ NIE ZGADZA Z HARMONOGRAMEM PRACY ALE WSZYSCY SA ZADOWOLENI BO OKRADAJĄ PRACOWNIKÓW Z KASY

#9 Guest_Jan Speckmoor

Guest_Jan Speckmoor
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 09:30

Pytanie: Pracuje w systemie rotacyjnym 2 na 3. Okazalo sie ze na kolejna rotacje mozemy przyjechac , ale prawdopodobnie bedziemy pracowac tylko 3-4 dni. Czy pracodawca zoobowiazany bedzie nam zaplacic za cala rotacje czy tylko za przepracowany czas?

#10 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 11:22

i tak oto widzimy jak pracodawca może zrobić z pracownika niewolnika i nic mu nie płacić za nadgodziny czas pracy w systemie równoważnym jest czystym tego przykładem pracodawca taki twoje prywatne życie może zamienić ze nie będziesz go miał w cale nie będziesz miał wolnych niedziel sobót bo tak ci zorganizuje twoje życie prywatne ze do pracy będziesz chodził tak jak pracodawca będzie chciał dzięki czasu pracy w systemie równoważnym i ty jako pracownik nie masz nic do powiedzenia dziś przyjdziesz na 8 godzinę jutro 9 pojutrze na 10 i tak można robić w balona każdego pracownika tylko po to ze by mu nie zapłacić za nadgodziny potrzeba to przyjedziesz w niedziele a dam ci w inny dzień wolne a komu jest potrzebny inny dzień wolny jak twoja rodzina pracuje w ten dzień gdzie masz wolne i komu on jest potrzebny tobie czy pracodawcy i tylko został taki system wprowadzony ze by pracownik pracował po 12 godzin a jak nie będziesz potrzebny w pracy to siec sobie w domu bo tak zrobi to pracodawca a w te dni jak ty będziesz siedział w domu innego będzie zatrudniał na 12 godzin i nigdy nikomu nie zapłaci za nadgodziny i dni przepracowane widzicie jak piękny system mamy pracują za darmo i dzięki takiemu systemowi można zrobić każdemu taki system w tym miesiącu przychodzisz cały miesiąc do pracy a następny masz wolny cały miesiąc i co nie dostajesz nic kasy bo odbierasz sobie dni wolne pappapa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych