Skocz do zawartości


Zatrudnienie na stanowisku nauczyciela etyki

edukacja men etyka nauczyciel gimnazjum szkoła

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 09 maj 2014 - 11:40

Witam,

Jestem dyrektorem gimnazjum i do programu nauczania chciałabym wprowadzić etykę. MEN w swoim rozporządzeniu dokładnie określa zakres kwalifikacji nauczyciela etyki, ale możliwe są też pewnie odstępstwa. Czy mogłabym na takie stanowisko zatrudnić osobę z wykształceniem wyższym innym niż z kierunku etyka lub filozofia, ale mającą w etapie swoich studiów zajęcia z jednego lub obu tych przedmiotów?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.#2 majka

majka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1113 postów

Napisano 13 maj 2014 - 23:30

Odsyłam do Komunikatu MEN dotyczącego kwalifikacji nauczycieli do nauczania przedmiotu etyka opublikowanego 30 kwietnia 2014 r., gdzie czytamy:

..." Możliwe jest również (...) powierzenie prowadzenia zajęć z etyki nauczycielowi, który ukończył studia wyższe w innym zakresie niż filozofia/etyka, jeśli ich program obejmował treści nauczanego w szkole przedmiotu etyka, w zakresie wynikającym z podstawy programowej przedmiotu, określone dla danego etapu edukacyjnego."...

 

W związku z tym z suplementu do dyplomu powinnaś wywnioskować, czy program tych zajęć obejmował to, czego wymaga podstawa programowa z etyki na poziomie gimnazjum.
 


 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: edukacja, men, etyka, nauczyciel, gimnazjum, szkoła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych