Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zostać członkiem komisji wyborczej?

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672188 postów

Napisano 09 maj 2014 - 08:53

Aby mieć szansę, by w zbliżających się wyborach parlamentarnych, zasiąść w obwodowej komisji wyborczej, musimy zgłosić się do komitetu wyborczego. Nie trzeba spełniać żadnych szczególnych warunków, poza jednym – należy być wpisany do stałego rejestru wyborców.

Powrót do artykułu: Jak zostać członkiem komisji wyborczej?

#2 Guest_Gosiek

Guest_Gosiek
  • Goście

Napisano 03 październik 2014 - 10:24

A gdzie w Łodzi można się dowiedzieć jak zostać członkiem komisji wyborczej ?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2014 - 08:59

jeżeli mąż kandyduje na radnego czy jego żona może być w komisji w tym lokalu wyborczym

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2014 - 11:54

jeżeli mąż kandyduje na radnego czy jego żona może być w komisji w tym lokalu wyborczym

Tak. Nie ma przeszkód.

#5 Guest_gośc

Guest_gośc
  • Goście

Napisano 16 listopad 2014 - 12:30

gdzie w Poznaniu można zgłosic sie aby byc członkiem komisji wyborczej ? czy mozna miec wykształcenie zawodowe?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2014 - 13:07

gdzie w Poznaniu można zgłosic sie aby byc członkiem komisji wyborczej ? czy mozna miec wykształcenie zawodowe?

Proszę przeczytać dokładnie artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku i wszystko będzie jasne. Nie podam adresu urzędu miasta w Poznaniu, ale to chyba wiesz lepiej ode mnie.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 18:10

czy trzeba być być wpisany do stałego rejestru wyborców już w momencie zgłoszenia się do komisji czy przystąpienia do pracy w tejże komisji?

#8 Guest_Abb

Guest_Abb
  • Goście

Napisano 02 luty 2015 - 20:41

Czy przez tę stronę (okw.db.org.pl/) rzeczywiście dokonywana jest rejestracja na członka komisji wyborczej w danym okręgu? Proszę o odpowiedź

#9 Guest_Kandydatka

Guest_Kandydatka
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 23:18

Także jestem ciekawa czy przez stronę internetową można zostać członkiem komisji wyborczej???

#10 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 12:03

czyli trzeba mieć ukończone 18 lat ?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2015 - 11:56

Czy przez tę stronę (okw.db.org.pl/) rzeczywiście dokonywana jest rejestracja na członka komisji wyborczej w danym okręgu? Proszę o odpowiedź

Nie można - to wyłudzacze głosów poparcia a przy okazji danych osobowych !!!

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2015 - 19:32

czyli trzeba mieć ukończone 18 lat ?

No, dzieci raczej nie przyjmują.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2015 - 00:32

Czy w komisji wyborczej można pracować w miejscu tymczasowego zameldowania czy tylko w miejscu stałego zameldowania?

#14 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 21 luty 2015 - 11:38

Czy w komisji wyborczej można pracować w miejscu tymczasowego zameldowania czy tylko w miejscu stałego zameldowania?

"Żadne przepisy nie określają, jakie wymagania powinni spełniać kandydaci na członków komisji wyborczej. Aby nim zostać nie trzeba spełniać żadnych konkretnych warunków, poza koniecznością zamieszkiwania na obszarze danej gminy i bycia, w związku z tym, objętym rejestrem wyborców danej gminy".

To cytat z artykułu powyżej, który warto przeczytać, zanim zada się pytanie.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 16:50

Gdzie są i jak dostać sie do tych komitetów wyborczych by zostać członkiem komisji wyborczej ?

#16 Guest_jagoda

Guest_jagoda
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 02:26

jestem zmeldowana tymczasowo i nie pracuję,chciałabym zostać członkiem komisji wyborczej,gdzie mam się zgłosić?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2015 - 11:45

jestem zmeldowana tymczasowo i nie pracuję,chciałabym zostać członkiem komisji wyborczej,gdzie mam się zgłosić?

Do urzędu miasta/gminy na terenie Twojego zamieszkiwania.

#18 Guest_OBURZONA

Guest_OBURZONA
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 10:27

to jest jedno wielkie oszustwo po rejestracji i podania swoich danych personalnych włącznie z peselem ,jest informacja że trzeba zebrać podpisy na danego kandydata,ciekawe do czego im te dane osobiste ,byłam na tyle naiwna że podałam,będę zmuszona wybrać się na policję  i zgłosić bo nie chciałabym żeby po jakims czasie przyszedł mi kredyt do spłacania albo inne ..SCIEMA,SCIEMA!!!!!!!!!!!!

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 13:16

to jest jedno wielkie oszustwo po rejestracji i podania swoich danych personalnych włącznie z peselem ,jest informacja że trzeba zebrać podpisy na danego kandydata,ciekawe do czego im te dane osobiste ,byłam na tyle naiwna że podałam,będę zmuszona wybrać się na policję  i zgłosić bo nie chciałabym żeby po jakims czasie przyszedł mi kredyt do spłacania albo inne ..SCIEMA,SCIEMA!!!!!!!!!!!!

Na policję nie masz czego zgłaszać. Sztaby wyborcze zbierające podpisy na danego kandydata działają legalnie i przy wpisaniu się pod listą musisz podać pewne swoje dane personalne, żeby Twój wpis był wiarygodny. Nikt Cię do tego nie zmusza, robisz to całkowicie dobrowolnie. Jest w Polsce ustawa o ochronie danych osobowych i możesz teraz liczyć jedynie na uczciwość zbierających te dane oraz na to, że nie dostaną się w niepowołane ręce.Zanim coś zrobisz, pomyśl, to nie boli.

#20 Guest_konrad

Guest_konrad
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 18:15

czy ktos wie jakie są podstawy prawne - ustawy, rozporządzenia itd dotyczące komisji obwodowych, mężów zaufania?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych