Skocz do zawartości

Volkswagen: up! - opinie kierowców

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 11:45

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Volkswagena up! .

#2 Guest_popiel

Guest_popiel
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2012 - 10:57

Przyjemne auto. Dobrze się prowadzi. Takie moje główne wrażenia z jazdy, na razie testowym w autoremo. A bardziej szczegółowo – elegancko wyciszony, co czuć przy większych prędkościach, fajnie spisują się amortyzatory. Może nie jest to auto dla olbrzymów, ale większość ludzi ze swoim wzrostem powinna czuć się dobrze za kierownicą.

#3 Guest_Roger

Guest_Roger
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 23:00

Witam, mam VW up! 3D w wersji move up! + dodatki od dwóch tygodni. Pomimo ogólnie dobrej opinii chciałbym wymienić kilka drobiazgów, które są dla mnie dość irytujące, a przed zakupem nie byłem ich świadom:
- instrukcja obsługi jest napisana przez google translator; trzeba się co chwila domyślać o co autorom chodziło;
- w instrukcji brakuje opisu na czym polega system "Easy Entry", i czym się różni wsiadanie z tym systemem od tego bez (take up!);
- pamięć fotela kierowcy - owszem jest (mechaniczna), ale tylko co do przesunięcia fotela, a nie co do pochylenia;
- brakuje mi sygnalizacji niezamkniętych drzwi/bagażnika, jeżeli to miało zmniejszyć koszty to lepiej byłoby zrezygnować z sygnalizacji niezapiętych pasów (jest dla kierowcy i wszystkich pasażerów); tym bardziej że drzwi się zamykają ciężko, o ile okna są zamknięte (wynika to tylko z dużej powierzchni drzwi i oporu powietrza);
- gaśnica luzem w pudełku w bagażniku (czy to aż tak dużo kosztuje, żeby przykręcić to w miejscu, w którym opisuje to instrukcja?);
- przydałby się jeszcze jeden schowek, np. pod fotelem pasażera (jest tam puste miejsce).
Drobiazgi na plus:
- zostawione światełko w kabinie samo gaśnie po 10min, więc akumulator się nie rozładuje, nawet jak się zapomni;
- dobrze wyciszony silnik (ale tylko w środku, stojąc obok wydaje się całkiem głośny);
- szerokie opony idealne na nasze dziurawe drogi.
Najważniejsze są jednak sprawy podstawowe:
- faktycznie pali mało, nawet w korkach;
- dobrze się prowadzi, bez niespodzianek;
- super mocne hamulce;
- dużo miejsca w środku, jak na takie małe wymiary zewnętrzne.

#4 Guest_rysiek

Guest_rysiek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2012 - 09:47

zastanawiam się nad zakupem volkswagena Up i widzę, że każdy kto nim jeździł wydaje pozytywną opinię. rozumiem, że poprzedni komentarz miał na celu podkreślenie zalet i wad auta. cieszę się, że obiektywnie rzecz biorąc volkswagen up to takie fajne auto. nie wiem tylko czy kupić 55 czy 75 KM. proszę o opinię o volkswagen up 55 km i 75 km.

#5 Guest_milka

Guest_milka
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 14:43

A ja mam mały problem.. nie mogę rozgryźć pracy tylnej wycieraczki. Włączyć jakoś mi się udaje, ale wyłączyć nie mam pojęcia jak. A instrukcja jest do bani :(

#6 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 13:13

Wycieraczkę tylną włącza się naciskając lekko jeden raz w dół dźwignię od wycieraczek, która znajduje się z prawej strony kierownicy ;-) Jak naciśniesz ją jeszcze raz w dół wtedy poleci płyn na szybę i wycieraczka, która go zbiera....

#7 Guest_campus88

Guest_campus88
  • Goście

Napisano 09 marzec 2013 - 10:23

vwup.pl strona dopiero w budowie ale zapraszam

#8 Guest_filip

Guest_filip
  • Goście

Napisano 09 marzec 2013 - 12:05

rozczarowanie pojawia sie po 3-4 tygodniach jazdy tym autem. jest niefunkcjonalny, duzo pali, slabo wykonczony i glosny. ma sie wrazenie obcowania z zabawka chinska a nie autem dobrej marki.

#9 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2013 - 09:57

Filip a może zanim napiszesz to chociaż byś wsiadł do tego autka :):):)

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2013 - 23:51

po 3000km pali 4,5 l.

#11 Guest_Kotson

Guest_Kotson
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2013 - 07:15

Co tu duzo pisać! Auto zaskoczyło mnie tom każdym względem, posiadamy wersje High ze skorzaną tapicerką. Nieubliżając tu Citigo, Up prowadzi się znacznie lepiej, dużo lepiej trzyma się drogi, przy 150 km/h Citigo już pływa. Miałem okazję się przekanać na jeździe tekstowej u dilera. VW UP od 100 km/ do 150-160 rozpędza się bez najmniejszego problem. Spalanie tu już pobili wszytsko w mieście mieścimy się w 5,5 L przy energicznej jeździe a na trasie spokojnie 4,6 naturalnie z włączoną klimatyzację która Dziala rewelacyjnie, tak jak podgrzewane fotele ktore High Up ma w standardzie.
Spasowanie materiałów, dobór kolorów, prze piękna bardzo dobrze trzymająca się kierownica jak z wersji GTI to duże atuty tego auta. Jeśli chodzi o miejsce i wygodę foteli niema się do czego przyczepić. Mam wzrost 181 cm oraz 90 kg wagi, bez najmniejszego problemu komfortowo mi się podróżuje, a i teściowa mała gruba kulka na tylnym fotelu za pasażerem miejsca na jak na fotelu bujanym;)
Reasumując, Polacem. Jeszcze raz dodam, auto niesamowicie mnie zaskoczyło, jest 100% VW, na codzień od 3 lat jeżdżę Skoda Octavia, VW Up został zakupiony dla żony jako auto miejskie, ale na trasie jak pisałem wcześniej sprawdza się niesamowicie a tego najbardziej się obawaiłem, ze bedzie stal w miejscu. Po powrocie z pracy z największą przyjemnością przesiadam się ze Octavii do UP! Rewelacyjny samochód.

#12 Guest_:-)

Guest_:-)
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 13:59

Witam serdecznie,
jestem szczęśliwą posiadaczką volkswagena move up. 2013 mam autko od marca.
Super samochód dobrze się prowadzi.
Polecam naprawdę rewelacja!!! przesiadłam się z golfa IV 1,9 tdi i nie widzę różnicy w dynamice jazdy up daje radę pod każdym względem do tego jest trochę wyższy i kierowca ma więcej miejsca za kierownicą niż w golfie.

#13 Guest_:-)

Guest_:-)
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 14:03

Potwierdzam klimatyzacja i podgrzewane fotele działają rewelacyjnie!!!!!!!!

#14 Guest_Henryk

Guest_Henryk
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2013 - 03:34

Witam szerokie grono posiadaczy i sympatyków Upa. Jest naprawdę super autko . Mam co prawda od miesiąca przejechane 900 km . Opinie państwa są jak najbardziej obiektywne . MÓWIĄC KRÓTKO POLECAM

#15 Guest_KRIS

Guest_KRIS
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:19

posiadam autko od 1,5 roku ... bardzo fajne dynamiczne autko nawet w wersji 65 KM ( nie ma sensu dopłacać do silnika 75KM ) Po gwarancji wystarczy wgrać oprogramowanie od wersji 75KM. WERSJA 65 KM kręci do 6000 ta 75 KM 6000-8000 I DLATEGO JEST "SZYBSZA" ... W praktyce jechałem swoim 190 km/h choć jego max to podobno 156 km. słowem i takim maleństwem można płacić maxymalne mandaty.

wady....

1. przy zimnym silniku chałasujące sprzęgło

2. chałasujący pasek klinowy po wjechaniu w kałużę ( brak osłony pod silnikiem )

podobno ten typ tak ma ...

dla osób mających problem z instrukcją obsługi np. wymiana bezpiecznika ( brak w instrukcji opisu i specyfikacji ) polecam np instrukcję od citigo skody ( kopia up w wydaniu skody ) lub jeszcze lepiej aplikacje ze sklepy play SKODA SERVICE ( PODRĘCZNY PORADNIK I INSTRUKCJA )

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:23

posiadam autko od 1,5 roku ... bardzo fajne dynamiczne autko nawet w wersji 65 KM ( nie ma sensu dopłacać do silnika 75KM ) Po gwarancji wystarczy wgrać oprogramowanie od wersji 75KM. WERSJA 65 KM kręci do 6000 ta 75 KM 6000-8000 I DLATEGO JEST "SZYBSZA" ... W praktyce jechałem swoim 190 km/h choć jego max to podobno 156 km. słowem i takim maleństwem można płacić maxymalne mandaty.

wady....

1. przy zimnym silniku hałasujące sprzęgło

2. hałasujący pasek klinowy po wjechaniu w kałużę ( brak osłony pod silnikiem )

dla osób mających problem z instrukcją obsługi np. wymiana bezpiecznika ( brak w instrukcji opisu i specyfikacji ) polecam np instrukcję od citigo skody ( kopia up w wydaniu skody ) lub jeszcze lepiej aplikacje ze sklepy play SKODA SERVICE ( PODRĘCZNY PORADNIK I INSTRUKCJA )

#17 Guest_buszi

Guest_buszi
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 19:43

jeździłem testowałem poruwnywałem i wybrałem PANDĘ

#18 jkamyk3

jkamyk3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 luty 2015 - 16:59

Jak poruwnywałeś przez u to tak Ci wyszło.

#19 jkamyk3

jkamyk3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 luty 2015 - 17:01

wady....

#20 jkamyk3

jkamyk3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 luty 2015 - 17:02

wady....

Osłonę silnika się montuje. Za 120 zł przedaje Forimpex pod Wontaż trwa 15 minut, to jest 9 kołków.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych