Skocz do zawartości

Toyota: Auris - opinie kierowców

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 11:21

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Toyoty Auris.

#2 Guest_Pimpek

Guest_Pimpek
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 18:53

Przekonałem się na własnej skórze, że niska awaryjnośc Toyot to zjawisko, które powoli zanika. Silnik jest bardzo dynamiczny i nawet nie pali wiele(ok.8 litrów w mieście) ale bierze olej…i to całkiem nie mało-jakies 0,4 litra na 1000KM…to podobno wada fabryczna tego silnika, ale mój bierze za mało żeby go wymienili na gwarancji…parodia. Nigdy więcej diesla. To że jest tani w eksploatacji to bajki i mity. Nie ma to potwierdzenia z rzeczywistością. Ostatni solidny diesel to 1.9 TDI, nowsze diesle(poza hondą i-cdti) to złomy, które nakręcają kasę serwisom i koncernom. Trzymac się z dala od tego silnika.A samo auto niczym się nie wyróżnia, jest ciche, ma duzo miejsca na tylnej kanapie i nieczytelne zegary. Ogólnie liczyłem na bezawaryjność dlatego go kupiłem ale się zawiodłem i muszę go sprzedać.

#3 Guest_rocky

Guest_rocky
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:54

Żre olej!co za dziadostwo! Najdroższy silnik w gamie, byłem zapewniany, że bezawaryjne auto, że lepiej kupić Aurisa niż BMW 1 a tu gniot totalny!moj najlepszy kumpel kupił używaną bmw 1 z dieslem 2.0 163KM i nigdy nie naprawiał nic w tym aucie, mimo że to „podobno” kosztowna w utrzymaniu „fura”. Gówno prawda!Auris tak mnie irytuje, że teraz jest już na allegro. Bierze 0,4 litra oleju napędowego na kazde 1000km, co przy moim średnim przebiegu rocznym równym ok. 35 tys.km. oznacza, że muszę dolewać średnio 14 litrów oleju silnikowego pomiędzy przeglądami rocznymi! to kpina! Toyota, to firma która utraciła swoją renomę, podobnie jak gówniane Sony. Teraz KIA ją pochłonie w ciągu następnym 8-15 lat.Tak samo jak Samsung zniszczy zadufane w sobie SONY…

#4 Guest_costas33

Guest_costas33
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 21:43

Typowa wypowiedż złomiarza. Jeżdzij nadal wrakami niemieckimi. Ja jeżdzę 4 lata auriską i żadnej awarii.Silnik 1,4 disel.

#5 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 304 postów

Napisano 09 luty 2016 - 13:53

W salonie Toyota Anwa w Krakowie polecili nam Auriskę. Powiem szerze, że miała początkowo wątpliwości co do tego modelu, ale koniec końcem okazało się, że to dobry wybór. Póki co zero awarii i świetnie się prowadzi. Niezdecydowanym polecam zajrzeć tutaj https://www.toyota.p...uris/index.json. Auto naprawdę warte swojej ceny.

#6 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2018 - 17:56

Mojego Aurisa kombi 132 KM wersja Prestige, kupiłem w 2016r. po namowie kolegi który pracował w Toyocie. Skonfigurowałem autko tak jak chciałem w okresie wyprzedażowym oprócz szklanego dachu i nawigacji mam wszystko. Przez rok użytkowania nic się nie dzieje tylko tankowanie i jazda. Maskę otwieram tylko po to aby dolać płynu do spryskiwaczy. W trasie spokojnie bez napinki 140 - 160 km/h, wystarczy jak dla normalnego użytkownika. Do czasu zakupu jeździłem Focusem 1.8 TDDI i w Aurisie trochę brakuje mi tego dołu przy ruszaniu ale to typowa charakterystyka silnika diesla że ciągnie od dołu. Poza tym w Toyocie jest silnik benzynowy i to jest inna kultura pracy (po prostu ciszej).
Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych