Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Toyota: Corolla - opinie kierowców

440 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2004 - 14:57

Corolla 1,8 Diesel (model z lat 88-92) jest po prostu REWELACYJNA. Zrobilem nia 255 tys. km i nigdy mnie nie zawiodla. Silnik jak zyleta, nawet przy duzym mrozie zawsze zapalal mi za 1 razem. Niezla dynamika jak na diesla. Zuzycie na trasie ok 5,2 l./100, po miescie ok. 7,5 l./100. Gorąco polecam ten model. Technicznie "nie do zarzniecia", ale blacha niestety koroduje:(Co do modelu 1,4 z 98 roku to mnie rozczarował. Nie ta sama jakosc co dawniej (mimo ze mam wersje kombi wyprodukowana w Japonii). Design tez jest conajmniej niezrozumialy (okrągle reflektory - ochyda) Tego modelu (okularnika) NIEPOLECAM - przereklamowany.

#42 Guest_endriu

Guest_endriu
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2004 - 22:27

Jest poprostu super. Polecam wszystkim.

#43 Guest_piotrek

Guest_piotrek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2004 - 14:01

autko ma przejechane nie całe 200tys i zalewa mi świecę w 4 cylindrze czy ktoś może polecić mi sklepik z zamiennikami w Łodzi

#44 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2004 - 04:25

Witam!właśnie kupiłem Corolle i okazało się,że pali około 10lit/100 czy ktoś może coś podpowiedzieć jak można zmniejszyć zużycie paliwa.Pozdrawiam

#45 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2004 - 14:17

Kupiłem miesiac temu - wszystko pieknie, ale na wysokim biegu ze srednich obrotow, przy rozgrzanym silniku, wciskajac mocniej pedal gazu da sie slyszec cichutko grajace zawory albo cos innego moze to pirscienie. Czy to norma ??? Jak sie tego pozbycc???A moze nie przejmowac sie tym, i nie wciskać zbyt gleboko pedału ??? (ma przejechane 160tys tylko na benzynie, zauwazylem ze wziela olej jak mykalem nią z RFN-u.) Prosze o pomoc i opinie.

#46 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2004 - 15:40

witam autko jest super po za tym ze mam problem z alternatorem prosze o pomoc

#47 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2004 - 21:37

zrobilem 300.000 km, powiem krotko - super, a jezeli uslysze o niemieckej bezawaryjnosci, to sie usmieje do lez, teraz mam carine, ma tylko 200.000 km i bez awarii

#48 Guest_łukasz

Guest_łukasz
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2004 - 00:41

super auto tylko sporo pali 13l gazu przy silniku 1.3.12 to trochę dużo

#49 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2004 - 13:03

auto super, polecam co tu mówić. Przebieg 200.000. Niestety złamałem przednią sprężynę (ale kiedy i gdzie??:)) ), amorki do wymiany. No ale przy takim przebiegu. Wymieniłem oryginalny akumulator po 12 latach( Panasonic)- dobre co? Gorąco polecam !!!

#50 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 05 październik 2004 - 15:46

Świetne auto, wcześniej miałem nissana i sie nie umywa do corollki! Mam prośbę, czy ktoś mogłby mi podać namiary na sklep z częściami do Toyoty w Warszawie? Konkretnie chodzi mi o łączniki stabilizatora na tył.

#51 Guest_Gosiek

Guest_Gosiek
  • Goście

Napisano 06 październik 2004 - 13:48

Corolla D4D (110 KM) 2002 HB wersja Sol w chwili obecnej 52 kkm. Silnik bardzo dobry a spalanie niskie od 5 (w trasie) do 7 (w korach stolicy) - z konkurencją z konkurencją seryjną nie stawałam (niestety autko słabsze do modyfikacji niż VW-owskie) za to z silnikami benzynowymi można się pościgać. Do zawieszenia nie mam zbytnich zastrzeżeń może poza tym że jak dla Mnie autko jest za wysokie i za miękkie - ale to łatwo poprawić. Bagażnik wystarczający jak na Moje potrzeby. Radio standardowe z CD wystarcza jak na moje potrzeby. Z opieki ASO jestem też zadowolona (wreszcie) poza robotami przeglądowymi na gwarancji wymienione oba tylne światła i wszystkie amortyzatory.www.forum.toyota.org.pl - forum klubu internetowego Toyoty

#52 Guest_leszek

Guest_leszek
  • Goście

Napisano 12 październik 2004 - 14:15

co tu powiedzieć wszyscy jeżdżący corolciami to prawdziwi kierowcy. co do tego modelu to moja corolcia przejechała już 240000 km i nie miałem z nią większych problemów. do silnika nie zaglądałem a blaszki na nadkolach no cóż trzeba było robić. ale pokażcie mi autko 13 letnie w którym nie trzeba robić blaszek.corolcie sa ekstra

#53 Guest_ANdrzej

Guest_ANdrzej
  • Goście

Napisano 18 listopad 2004 - 15:35

Chwale to auto jak inni - prawie nic nie robie poza przegladami (+ amortyzatory z powodu polskich dziur). Ale sa tez minusy - auto glosne powyzej 120 km ( wyciaga na benzynie ponad 200 km/h) ale najgorsze w tym modelu jest niskie zawieszenie - juz nie wiem ile kraweznikow zaliczylem tym autem.No i moja toyotka zaczela brac olej - musze dolewac. Aha - jesli kupujecie auto to nie ma nic bez kosztow. Trzeba pamietac o pasku rozrzadu, wycieraczkach, gumach i innych takich dupsach - dlatego ja nie wierze w koszty rzedu 10 zlotych ...

#54 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 18 listopad 2004 - 15:43

..aha .. nie wiem co mozna kupic za 5 pln do auta ... chyba mala plastikowa skrobaczka do szyb :-(

#55 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2005 - 14:04

176 000 przebiegu skończyło się sprzęgłowersja angielskaa miała być nie do zdarcia

#56 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2005 - 13:30

niezawodne i trwałe autko, jesli ktos wie gdzie mozna dostac kompletny tłumik do tego modelu a takze jak zabezpieczyć tylne błotniki i nadkola przed korozją prosze o kontak i mail.

#57 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2005 - 17:12

Ma przejechane 270 tys i trochę mi przysiadła na tylnym zawieszeniu. Wie może ktoś gdzie można kupić taniej sprężyny i amortyzatory.A poza tym nic jeszcze nie zmieniałem . Jeszcze mnie nigdy nie zawiodła Dzięki

#58 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2005 - 23:39

Bezawaryjne auto zrobione 150000km, bezawaryjnie, polecam autko niezłe osiagi jak na takim małym silniku trzeba ją tylko troche podkręcac i precyzyjnie wkładać biegi zastanawiam sie tylko gdzie znajsc info na temat wymiany paska rozrządu bo chyba go teraz musze zmienic POLECAM

#59 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2005 - 23:09

kupiłem toyjotkę 2,0 d w lipcu br i oniemiałem ponieważ spala 8 ltr./100 km może ktos doradzi co sie mozę dziać z tym autem ,że tak sporo pali. pozdrawiam

#60 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2005 - 13:00

Poszukuję wału korbowego do tego modelu bo obróciła mi się panewka. Autko do tej pory spisywało się bez zażutów

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy