Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Toyota: Corolla - opinie kierowców

440 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2003 - 16:59

To moja pierwsza toyota i bardzo niepokoi mnie korozja stalowych elementów silnika. Co się dzieje?Auto w serwisie jest bez błędów ale przy silniku co może to rdzewieje. Jak to powstrzymać?

#22 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 21 luty 2004 - 14:50

Kupiłem 2 dni temu i już jestem pod wrażeniem. Wcześniej miałem 9 samochodów w tym min.: Mercedesa 190 , 2 ople kadety, astrę i ostatnie 2 lata omegę ale corolla faktycznie zachowuje się jak nowa, i jeździ się nią super. Chcę się poradzić w 2 sprawach: po ilu tys wymienia się pasek rozrządu i czy warto założyć gaz (ople chodziły na nim bardzo dobrze ale do Toyoty trochę się boję). Proszę o poradę . Pozdrawiam.

#23 Guest_yaro

Guest_yaro
  • Goście

Napisano 24 luty 2004 - 22:06

Znakomite auto 80000km z tego 30000km na gazie. Pare problemow skrzypienie z plastikow i wymiana komputera na gwarancji(sekundowe gasniecie silnika w czasie jazdy)

#24 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 25 luty 2004 - 16:41

Toyota to praktycznie bezawaryjny samochód,przez 6 lat eksploatacji wymieniane były tylko materiały eksploatacyjne takie jak olej,kompletne hamulce a poza tym nic się nie dzieje a ma przejechane już 230 tys. i jest z 88r.Polecam gorąco ludziom którzy nie chcą się martwić że coś im się zepsuje.Malo prawdopodne!!!!!!!!!Pozdrawiam:)

#25 Guest_Andrzej Kowalski

Guest_Andrzej Kowalski
  • Goście

Napisano 16 marzec 2004 - 12:33

Mam ją od roku.Wymieniłem w niej wszystko bo sie zepsuło...GORĄCO POLECAM

#26 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 19 marzec 2004 - 12:41

To doskonały samochód i bardzo udany model. Czytałem wcześniejsze opinie -każdy chwali i jeden rozgoryczony. Przejechałem już nią 100 000 km nabite ma 250 000 jest OK , rzeczywiście to mocne i trwałe auto , ale nie dajmy się zwariować z zachwytu trochę zasięgnołem języka i jeżeli przekroczymy 500 000 km i nadal jest OK to auto niestety powinniśmu zweryfikować, czy zajeżdżamy je na "śmierć", czy stać nas na zafundowanie mu drugiego życia (remont kapitalny) , bo próba sprzedaży takiego samochodu jest poprostu niemoralna.

#27 Guest_Mateo

Guest_Mateo
  • Goście

Napisano 22 marzec 2004 - 14:43

bardzo fajne auto, tylko przy trzymaniu go na obrotach jest straszliwie głośne i dużo pali. Biegi nie zawsze latwo wchodzą. Osiągi są bardzo zadowalające lecz zawieszenie i hamulce są słabe. Jest bardzo dynamiczny do 125km/h na 3 biegu. Hamulec ręczny jest słaby.Światła zapewniają bardzo dobrą widoczność po zmroku.Auto ma przejechane tylko 440tyś ale puki co nic się nie psuło.

#28 Guest_Gośka

Guest_Gośka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2004 - 15:22

Poza wymianą elementów i płynów eksploatacyjnych OK. Zwracam się do Was "toyotowicze" z zapytaniem czy ktoś z Was zakładał nieoryginalne tłumiki do corolli. Jakie były efekty tej wymiany, jeżeli pozytywne to jakiej firmy były te części i czy się to opłacało?

#29 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2004 - 21:55

Jest to pędzidełko mimo wieku i przebiegu 165 tys. Muszę wymienić amortyzatory, ale nie wiem na jakie? Pmożcie Toyotarze!Z góry dziękuję za wszystkie porady!

#30 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 12 maj 2004 - 16:16

Od 1993 roku zrobiłem nią 400 000 km silnik jak nowy nie zmeczony spala w trasie 5,5l w miescie 7l Mysle że ten silnik jest niezniszczalny przy tej masie auta naprawde polecam

#31 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2004 - 18:56

Mam Nową Camry z silnikem 3.0l od miesiąca.Ale jest do niczego ma bardzo słabe przypieszenie do setki (6 sekund)i słabą maksymalna prędkość (v-max 250km/h) na czwartym biegu bardzo słaba elastycznośc. Jednym Słowem Toyota Camry to GŁÓWNO!

#32 Guest_VdV

Guest_VdV
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2004 - 20:16

30 000 km i zero problemów. Nic nie skrzypi nawet.

#33 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2004 - 13:21

Mam ją trzy lata, jedyne to co wymieniłem to lkocki, oleje , filtry i tym podobne. Przejechane ma 350 tys. a dalej jest wszystko OK. Jedynie blacharka ma juz spore slady korozji. Naprawdę super auto dla ludzi, którzy nie lubją grzebać przy samochodach.

#34 Guest_Pendzel

Guest_Pendzel
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2004 - 21:20

Niesłychane... moge tylko powiedziec ze ma 10 lat i wymienialem w niej tylko chlodnice.Nic w niej sie nie sypie, zresztą wszyscy tu wiedzą jak z Karolciami jest. ;)

#35 Guest_MARCIN

Guest_MARCIN
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2004 - 17:45

SUPER AUTO MALE, MALO PALI I OD 1995 ROKU ANI RAZU NIE BYLO PROBLEMOW Z SILNIKIEM WIADOMO JESLI CHODZI O CZESCI, KTORE SIE ZUZYWAJA JA AMORTYZATORY ITP. ALE ZADNYCH PROBLEMOW! A TERAZ POTRZEBUJE BLOTNIK PRAWY PRZEDNI DO TEGO ROCZNIKA BO SIE ZAGAPILEM:))))I BOOOOM:))) KUPIE W PRZYZWOITEJ CENIE

#36 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2004 - 13:26

Jażdzę nią od roku. Do tej pory władowałam w nią może 800 zł. Nic się nie zepsuło, wynieniłam tylko: filtry , pasek rozrządu i linki hamulca recznego. Ma przejechane juz ponad 247 tyś. ale nie jestem pewna czy licznik nie był cofnięty... Nic nie skrzypi i nie trzeszczy, środek jest bardzo zadbany. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wyglada to zapraszam na stronę:http://www.toyotaclub.hg.pl/user.htm . Przy zakupie trochę przerażał mnie wiek tego samochodu ale dziś nie żałuję. Moim skromnym kobiecym zdaniem - autko jeździ jak marzenie i jest idealne dla każdej kobiety (pomieści naprawdę duużo). Mam nadziję,że wytrzyma jeszcze bardzo, bardzo długo bo na nową mnie nie stać:)Toyota to solidna marka, nie chcę innego samochodu.Gorąco polecam i pozdrawiam!!

#37 Guest_DANIEL

Guest_DANIEL
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2004 - 11:24

Mam problem co może być przyczyną stuków w silniku po jego nagrzaniu przebieg 138 tys.

#38 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2004 - 13:04

Po tym co przeczytałem kupuję TOYOTE

#39 Guest_Hanka i Krzyś

Guest_Hanka i Krzyś
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2004 - 20:29

250 tyś, silnik dziewiczy, wymieniane tylko zawieszenia z tyłu. Teraz też...cóż...takie polskie drogi. AUTO CUD !!!!! Pojemne jak kombi, a pali jak maluch. A części za grosze, FIRMOWE !!!, z pełnią życzliwości, przez pół godziny dobrał mi Pan z JC AUTO KRAKÓW ul. Zakopiańska 301 tel.012-267-47-77..I rabat taki, że aż...Za Keyaby na tył 200 zł/szt !!!! Uwierzycie???? Taniej niż na schrocie i 2 lata gwarancji!!!! I jeszcze : adres do zaprzyjaźnionego warsztatu i na skład z używanymi częściami do Corollek!!!!Polecam z całego serca, bo uprzejmość Pana była cudowna.:-D

#40 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2004 - 07:40

Kupiłem pare dni temu - wszystko pieknie, ale na wysokim biegu ze srednich obrotow, wciskajac pedal gazu da sie slyszec cichutko grajace zawory. Czy to norma ??? Jak sie tego pozbycc???A moze nie przejmowac sie tym, i nie wciskać zbyt gleboko pedału ??? (ma przejechane 160tys tylko na benzynie.) Prosze o pomoc i opinie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy