Skocz do zawartości

Toyota: Corolla - opinie kierowców

439 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 maj 2001 - 10:02

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Toyoty Corolii.

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 27 maj 2001 - 22:47

A ja trochę ponarzekam. Mam Corolleod roku i już trzeci komputer. Sądząc po chwilami dziwnej pracy silnika, niestety nie ostatni. Po za tym rozkleiła się uszczela szyby przednich drzwi, urwał się sznurek podtrzymujący przykrywę bagażnika trochę skrzypią plastiki, zwłaszcza w przednich drzwiach.

#3 Guest_radek

Guest_radek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2001 - 00:18

Potwierdzam oponie o niezawodnosci corolli. To moja druga corolla, pomimo wieku auta mozna czuc sie zadowolonym. Dynamika bez zarzutu (w modelu 1.3 12V rowniez), bardzo mala usterkowosc. Jedno, doczego mozna sie przyczepic to korozja nadkoli - slabe zabezpieczenie, ale w nastepnymh modelu to poprawion. Jezeli ktos jezdzi corolla z silnikiem 2.0 D (nastepny model) to prosze o opinie na moj adres lub na forum.

#4 Guest_Seb.

Guest_Seb.
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2001 - 19:27

Przejechała moja Toyka od "93 kiedy to ja wyprodukowano ok.280 000 km.Silnik dalej o.k., spala od 5,2l w trasie do 7,5 w miescie.Problem tylko z zawieszeniem,za niskie i za miekkie.

#5 Guest_Rob

Guest_Rob
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2002 - 05:39

180 tyś: dwie wymiany łożysk przednich, sprzęgło, amory, spalanie po Wa-wie w granicach 7,5 l/100 mówi samo za siebie. I kto tu mówi o wysokich kosztach eksploatacji japończyków?

#6 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:59

mam juz 247tys.i zadnych problemow jest super

#7 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 01:00

Ponad 200 tys. kilometrów i parę wizyt w warsztacie (z czego ważny był amortyzator tył i drążek przód - reszta to standardowa obsługa). A byłbym zapomniał, żarówka - stop tył i akumlator - oba elementy orginalne japońskie.Auto na medal z "+"

#8 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2002 - 16:36

Auto przejechało 180 000 bez większych problemów, nawet z zawieszeniem, spalanie też jest OK, poniżej 7 w mieście. Ogólnie to super wóz i wnętrze pojazdu jest ciągle takie same bez śladu zniszczenia. Polecam

#9 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 29 maj 2002 - 13:57

Auto super mam je od 4 lat i wymienilem tylko pasek rozrządu i amartyzatory tył. W zeszłym roku dorzucilem gaz i jest ok. przebieg 160000 km. Tylko jest jeden szczegól od jakiegoś czasu lubi olej, moze ktoś wie o czymś takim.

#10 Guest_gdhjssk

Guest_gdhjssk
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2002 - 09:33

super samochodzik

#11 Guest_rob

Guest_rob
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2002 - 08:46

Mam i jak narazie jestem zadowolony. Co sadziecie o wstawieniu gazu do tego autka - co z silnikiem - prosze o opinie

#12 Guest_Andy

Guest_Andy
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2002 - 10:43

Moja miała kilka stłuczek w młodości i po 180 kkm zaczęła wychodzić rdza, tak że przez dziury w progach i błotnikach mysz przejdzie... Dla diesla standardem jest wymiana uszczelek pompy wtryskowej. Poza tym zardzewiałe górne mocowania amo, pękające sprężyny, zużyte silentbloki, przeguby, końcówki drązka, zatarta przekładnia kierownicza, konieczna regeneracja sprzęgła.Natomias silnik Diesla 1839ccm po 300 kkm nie otwierany.Reasumując: gdyby nie nasi "mistrzowie" matacze-blacharze i dziurawe polskie drogi to było by nawet OK.

#13 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 28 październik 2002 - 14:40

To naprawdę świetny samochód, dynamiczny i niezawodny, jednak nie jest wyposarzony w system ABS co sprawdziła moja kochana żona, która 2 tygodnie temu zatrzymała się na drzewie. Jej na szczęście nic się nie stało (żonie oczywiście), ale z samochodem sprawa wygląda troszkę gorzej. Mam więc pytanie do wszystkich posiadaczy tych aut: CZY POSIADACIE MOŻE JAKIEŚ CZĘŚCI DO TEGO MODELU (OCZYWIŚCIE W ROZSĄDNEJ CENIE) INTERESUJE MNIE KONKRETNIE: MASKA, LAMPY, GRIL, PAS PRZEDNI, BELKA DOLNA, ORAZ SZYBA, PROSZĘ O KONTAKT 602214765 LUB mail olechpast@wp.pl

#14 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2003 - 19:38

auto to jest super jezdzi sie nim ekctra mam silnik 14 ale go chce zmienic na 16 lub mlodsza

#15 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2003 - 16:20

Samochodzik bardzo przyjemny pomimo dosyć sporego przebiegu (225.000 km). Samochód z Japoni. Nadwozie JN1. Absolutna rewelacja.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tapicerka po 7 latach wygląda jak nowa. Wymieniane 3 razy amortyzatory tylne, raz klocki i tarcze, poza tym nic więcej. Olej, filtry, świece, 2 razy pasek rozrządu.Mam książkę serwisową od samego początku, dlatego jestem pewny napraw i przebiegu. Spalanie w granicach 6l/100 km (trasa) i 7l/100 km (miasto). Jest to moja 2 korolka (poprzednio miałem 1.8D) i nie kupię nigdy w życiu innego samochodu, chyba że będzie to nowsza Corolla lub Avensis. Nie do zajeżdżenia. Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Toyocie.

#16 Guest_Patrycja z Wawy

Guest_Patrycja z Wawy
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2003 - 16:25

gazniczek, chodzi super, tylko pali duzo-srednio 10 litrow, moze ktos mi podpowie dlaczego?, poza tym nie narzekam i oge wszystkim ja polecic. PS Bylabym wdzieczna za informacje - gdzie moge dostac instrukce do niej.

#17 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2003 - 02:05

Kupiłem dzisiaj i już jestem zadowolony

#18 Guest_Albert

Guest_Albert
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2003 - 22:38

Kupiłem ją prawie rok temu,w tej chwili niewiem czy mógł bym jeździć czymś innym.Poprostu dla mnie idealny samochód.Jest bardzo dynamiczna chociaż to diesel bez turbo.Nic przy niej nierobie.Szkoda tylko że nie jest zrobiona na nasze drogi.

#19 Guest_sebastian

Guest_sebastian
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2003 - 21:40

super 150tys i nic tylko podstawa jak tos ma ten model z 90 konnym silnikem niech pisze. Chciałbym coś dowiedzieć sie o tunningu tego modelu

#20 Guest_arulio

Guest_arulio
  • Goście

Napisano 18 listopad 2003 - 03:06

Wersja kanadyjska (jasny welurek,klima) to moja druga Corolla. Zagazowana pali ok 10l LPGJazda i święty spokój.Polecam!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych