Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Toyota: Yaris - opinie kierowców

179 odpowiedzi w tym temacie

#161 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:48

Autko kupione dla żony. Prowadzi się świetnie, spalanie ok. 5,5l/100km. Porządne przyspieszenie, dobre hamulce i widoczność. Polecam każdemu kto nie zamierza się martwić o jazdę. Dobre ayto i dobra firma

#162 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 19:29

Super samochodzik, zrobiłem 169 tys. bez większych kłopotów. najważniejsze to radio które nie zawsze chciało działać, złożyłem innej firmy i spokój. Pękła mi linka sterująca otwieranie pokrywy wlewu paliwa. przerobiłem na krótką w bagażniku. Więcej spala zimą w mieście. Mimo wszystko polecam szczególnie model 2002.

#163 Guest_Błażej

Guest_Błażej
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 01:39

Dobre autko tylko chyba ma wadę z uszczelkami polecam poniższe linki i sam uciekam do mechanika tylko mam przebieg 200000kmhttp://forum.toyotak...14.15Pozdrawiam Błażej

#164 Guest_Aldona

Guest_Aldona
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 01:21

WitamOd miesiaca mam Yariske 1,0 2002r poki co autko jest super i oby tak dalej ;) czy ktos moze wie, jak zapali sie rezerwa ile jeszcze jest paliwa w baku? (jestem przyzwyczajona do tradycyjnych zegarow i tu sie gubie, a moze sa yariski z normalnymi zegarami?)przy jakim przebiegu wymienia sie rozrzad i jaki jest koszt? z gory dziekuje za pomoc ;)

#165 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 11 luty 2012 - 19:00

Witam, tu się rozrządu nie wymienia - JEST ŁANCUSZEK, mam 200tys przejechane i nawet nie zamierzam tam zaglądać b odpukać nic się nie dzieje

#166 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 11 luty 2012 - 22:29

mam od 4 lat. w ubieglym roku przy przebiegu 150 000 km wymiana amortyzatorow, tarcz , klockow i szczek hamulcowych. i swiece. wszystkie czesci do tej pory byly oryginalne. spalanie lato w miejscu 6,2 w zimie do 7,9 ale meiszkam wgorach to troche trzeba mu wiecej po gorkach paliwa, na trasie nawet 4,7 l pzry plynnej jezdzie nie koniecznie wolnej, pewnie mozna z tego cos urwac tak do 4,4. fajne autko zgrabne, pzryspieszeie jak na takiego malucha 1.0 l to dobre

#167 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 23:34

Jazda yariską to dla mnie sama przyjemność.Samochód jest bardzo dobrze wyposażony, łatwy w prowadzeniu ( z 2011r.) Mam jednak pytanie: " czy musi być taki drogi w utrzymaniu?" Pół roku temu, przez własną nieuwagę, wjeżdżając do garażu otarłam bok samochodu. Koszt naprawy wyniósł 12 tysięcy. Oczywiście , że nie płaciłam takiej sumy z własnej kieszeni, ale uważam to za skandal. 2 dni temu,pojechałam na obowiązkowy przegląd (po roku używania)- koszt 600 złotych,W związku z tym mam pytanie: Czy w całej Polsce ceny są tak wyśrubowane? Ja mieszkam w Krakowie.Pozdrawiam i życzę przyjemnej jazdy.

#168 Guest_vertu

Guest_vertu
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 09:21

Typowo miejskie auto. Mikroskopijny bagażnik, przestronne wnętrze z przodu, mniej komforttwe z tyłu. Swietny silnik-pali ok/. 5,3l /100km. w miescie dochodzi do max. 6,8l. na trasie za wiele nie pokazuje ale przy kreceniu go w wysokie obroty jest nawet dynamiczny(o ile jedziemy max. w dwie osoby). CZęsci tanie, a auto tak proste i solidne w swej budowie ze nic się nie psuje. typowy wół do pracy. watpie ze może ulec awarii. kiepskie sa te plastiki w środku i mimo posiadania go od kilku lat nie moge się przyzwyczaić do centralnie umieszczonego"cyferblatu".

#169 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 12:17

mam te same problemy. ogranicznik otwierania fatalny,trzeba bardzo uwazać aby nie uszkodzic komus auta.Silnik głosno chodzi a jeszcze słabo się rozpędza i zawsze mi wstyd na ruszaniu na swiatłach bo zostaje w tyle.Nie wiem czy to normalne czy mój jest zamulony.

#170 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 12:38

mam tez z tym problem tzn muł I II moze jakies rady? moze za duzo cisne gaz?

#171 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 12:53

Dokladnie mam to samo

#172 Guest_yarek

Guest_yarek
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:59

wnętrze bardzo plastikowe i mały bagażnik ma Toyota Yaris ale za to jest bezawaryjna i potrafi spalać nawet mniej niż 5 litrów na 100 kilometrów. polecam wszystkim ten silnik 1,0 benz bo jest oszczędny i się nie psuje.

#173 Guest_PEPE

Guest_PEPE
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:47

Czy jest auto, które mniej traci na wartości w swojej klasie?pytam się bo swojego polo chce sprzedać i ten model wpadł mi w oko. Słyszałem, że prawie nic nie traci po roku, wiec można go sprzedać czasem nawet z zyskiem, tak dobry jest!czy to prawda?czy silnik 1.0 nie jest za słaby?

#174 Guest_Jasiek

Guest_Jasiek
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2012 - 23:53

Wiem Ze temat jest dość stary ale te stuki to wada fabryczna miałem ją też w swoim egzemplarzu. Jest to spowodowane zbyt długim łańcuchem rozrzadu ja na gwarancji załatwiłem to oddając do serwisu

#175 Guest_MARIO

Guest_MARIO
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2012 - 00:25

Wiem Ze temat jest dość stary ale te stuki to wada fabryczna miałem ją też w swoim egzemplarzu. Jest to spowodowane zbyt długim łańcuchem rozrzadu ja na gwarancji załatwiłem to oddając do serwisu

WITAM YARISO MANIAKÓW należę do grupy osób którzy mają w garażu yariskę i audi a3 toyotkę kupiłem dla żony, audi dla siebie- powiem krótko ; Audi to audi,wygodne,szybkie,bezpieczne ma prestiż ... Toyotka-oszczędna,lekko się prowadzi,bez awaryjna,samochód typowo miejski ale czy kobiecy?? tego nie mogę powiedzieć przy swojej wadze 127 kg.szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ale wieczorem lub w nocy chętniej jeżdzę yarisem.POZDRAWIAM !!!

#176 Guest_kierowca

Guest_kierowca
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 23:47

rocznik2012.totalny szrot.toyota zeszła na psy i to nie rasowe tylko takie normalne kundle.auto 3 miesiące 15 tys przebiegu do poprawek lakierniczych.cała tylna klapa do malowania.serwis drogi jak cholera.za głupie przykrcenie wkreta lub założenie kołka ktory sam wypadł i zginą trzeba zapłacic.auto jak na swoja klase stanowczo za drogie.nawet kontrolki serwisu nie posiada.wolne obroty tak niskie ze prawie przy kazdym ruszaniu nawet w korku auto wyje jak wsciekłe,bo jak nie to zgasnie.jednym słowem to moja pierwsza i ostatnia toyota

#177 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 15:46

jak auto nie trzyma sie drogi to jest po duzym wypadku sprawdzic geometrie

#178 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 15:50

Kopytem to Ty się puknij w głowę

#179 Guest_tadek

Guest_tadek
  • Goście

Napisano 03 luty 2016 - 00:01

Yaris III 1.0 VVT-i nowy z grudnia 2015r. Fatalny wybór. Silnik trzęsie całą budą i jest b.głośny. Z obrzydzeniem wsiadam do tego auta a wysiadam zmęczony i z bólem głowy. Zaufałem marce i nie przypuszczałem, że tak renomowana firma może produkować tak tandetne silniki. Mam wrażenie, że z trzęsącego się silnika odpadnie zaraz cały osprzęt. Drgania silnika powodują, że inne podzespoły też drgają i powodują dodatkowo jakieś wtórne hałasy. Choć inne właściwości auta są akceptowalne to silnik je dyskwalifikuje.

#180 lemoniad

lemoniad

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 02 październik 2019 - 19:54

Toyota Yaris to klasyka, nie bez powodów były wybierane do ośrodków szkolenia kierowców. Te samochody są niemal nie do zajechania :) a przy tym ich ceny, szczególnie tych używanych modeli są niezłe. Wystarczy sobie zerknąć na ofertę salonu Carolina toyota Włochy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych