Skocz do zawartości

Suzuki: SX4 - opinie kierowców

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 11:16

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Suzuki SX4.

#2 Guest_japonczyk

Guest_japonczyk
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 11:36

czy ktoś spotkał się z podwyższonym spalaniem benzyny w tym aucie? jeżdzę tylko z napędem przednim i spalanie w trasie to około 9 litrów. w mieście jest jeszcze gorzej bo pali aż 12. jak na ten silnik 1,6 benzyna myślę, że to bardzo dużo.

jeżdzę ekonomicznie i nie mogę doprowadzić do mniejszego spalania. czy w Suzuki SX4 to normalne?

W serwisie ASO uważają, że wszystko jest ok.

ile palą wasze Suzuki SX4?

#3 Guest_eer

Guest_eer
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 18:25

Kozackie auto. Napęd 4x4 jest lepszy niż myślicie. Nawe spore błoto go nie zatrzyma. Jest w stanie wjechac nawet na piaszczyste wniesienia. Właściwie to pokonał każdy teren jaki miał przed sobą. Byłem pewien, że to zwykłe auto miejskie, które ma głupiutki system 4x4 a okazało się, że jest znacznie dzielniejszy w terenie niż większe SUVy. Silnik jerst trochę głośny przy większych obrotach ale samo auto jest trwałe. Auto jest świetne do miasta ale na dłuższe wyjazdy. Wadą jest tylko mały bagażnik.

#4 Guest_Damian#

Guest_Damian#
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2012 - 09:36

Mały bagażnik, rewelacyjne hamulce: 100-0km/h na 36 metrach. Napęd na 4 koła jest niesamowity-nawet leśne dukty pokonuję tym autem bez problemu. Wyciągałem nawet kiedyś ciągnik, który ugrzązł w błocie. Silnik 1.6 na trasie to szatan. Wyprzedzałem nawet auta, typu Audi A4 czy BMW z4. Raz nawet zawstydziłem kierowcę Porsche jak go objeżdżałem w zakręcie przed wzniesieniem SX4 jest bezawaryjny. Nic mnie nie kosztuje jego eksploatacja. Pali tyle co nic. Na trasie średnio 4,5 litra. W mieście 5,5. Mój rekord to 3,6 litra na 100km na trasie z Białegostoku do Gdańska. Nawet mój skuter jest droższy w utrzymaniu. Polecam!

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2013 - 20:18

pamiętacie Suzuki Eskudo? 981 HP heh

#6 Guest_Samiec

Guest_Samiec
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 08:52

Użytkuję od roku, silnik 1.6 120KM + gaz 4x4. Jedyne wady, to pukający stabilizator (kiepskiej konstrukcji tzw poduszki, którymi jest on przymocowany do podwozia), skrzynia czasami haczy na 1 i wstecznym. Jeżeli chodzi o gaz, to co 30tys. km trzeba zaglądać do zaworów, aby sprawdzać i regulować luzy, aby nie były podparte, bo to skończy się regeneracją głowicy. Jednak auto samo w sobie pomimo, że jest typowo miejskie, to dobry wybór. Wiadomo, jak dba się, tak ma się... . Jednak od rutynowego przeglądu olejowego co roku przez cały rok nie sprawiło żadnych problemów. Mogłoby jedynie palić nieco mniej, jak ktoś ma ciężką nogę to i ponad 10L/100 spali po mieście, w trasie po autostradzie widać znaczącą różnicę, ale przy cenie gazu w ogóle się tym nie przejmuję. Szczerze polecam. Siedzenia mało komfortowe, tyłek boli po ok 150km przy jego dużej masie oczywiście. Idealny wybór dla kobiet, chociaż ja jako samiec też lubię jego dynamikę i te wielkie lusterka, przy 4x4 stosunkowo mało zwrotny. Odpięcie akumulatora do ładowania nie powoduje problemów z elektroniką, podłączam i jeździ dalej...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych