Skocz do zawartości

Subaru: Legacy - opinie kierowców

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2001 - 09:46

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Subaru Legacy.

#2 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2001 - 15:04

Rewelacyjne auto, bardzo solidnie wykonane. Swietny elastyczny silnik bokser, niestety bardzo lubi benzyne. Wymaga jedynie podstawowego serwisu ( olej, swice, filtry ). Bardzo drogie czesci orginalne, ale za to niesamowita trwalosc! W zime nie do pobicia (BMW,MERCEDES z tylnym napedem mimo 200 KM moga sobie pomazyc o rownym starcie ze sniegu). Swietnie trzyma sie drogi. Wlasciwie sie nie psuje. Najwieksza awaria to wymiana tarczy sprzegla po przebiegu 160 tys. Mysle, ze z instalacja gazowa to idealna propozycja. Moj sprzedalem z przebiegiem 250 tys., i byl w bardzo dobrym stanie. Poloecam

#3 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2001 - 22:46

Mój ojciec miał to cacko w pracy. 180 koników z 2.2 litra. Chodził jak szwajcarski zegarek, przyspieszenia były niesamowite. Czasem z tatą jeżdziłem na jego służbowe "eskapady". Trzyma się drogi jak przyklejona, ten 10-latek miał wszelkie systemy ABS itd. W zimie ta Subarka jest nie do pobicia. Jedyna wada - brak klimy, ale to chyba dlatego, że to była wersja fińska (czy tam finlandzka), a im takie bajery są niepotrzebne. Niestety - pracodawca sprzedał wszystkie Subaru, a kupił nowe Vectry z full wyposażeniem. I po co to? Właściwości trakcyjne Vectry Z ROKU 2000 nie mają szans z Legacy Z ROKU 1991!!!. Pamiętam, maksymalnie jechaliśmy na trasie Kraków - Warszawa 195 km/h ale starszy mówił, że ma jeszcze dużą rezerwę. To auto jest najlepszym wyborem. Zważając na to, że takie Legacy(2.2 GX 4WD "91) teraz kosztuje ok. 15 - 19 tys. zł.Impreze się kupuje dla szpanu, przepłaca się kilka razy. A lepiej kupić sobie, może średnio ładną, Legacy (2.2 GX). Elektryczne lusterka, szyby... napewno w jakimś modelu się znajdzie klima ;). Jeżeli Subaru, to tylko Legacy.Zalety:-To jest Subaru,-Praktycznie żadna awaryjność,-Świetny, żwawy silnik,-Całkowity brak zainteresowania ze strony złodziejów.Wady:-Drogie części zamienne,-Benzynocholik.Nara!!!Kris.

#4 Guest_Mac

Guest_Mac
  • Goście

Napisano 14 październik 2002 - 02:18

Długo nikt nie doścignie Subaru jeśli chodzi o wykonanie, trzymanie się drogi i napęd. Poza tym ten samochód jeździ, nie stwarzając żadnych problemów. Zastanawiam się tylko nad gazem, ale pomijając ważne aspekty ekologiczne, czy (wyższa) temp.spalania gazu nie zabije silnika...? Przy okazji - skąd wyżej się wzięło 180 KM w silniku który miał 136 KM wyjściowo? U mnie 128 KM- wystarczy na nasze speedwaye... A! - zainteresowanym mogę polecić bdb.serwis w W-wie i odradzić kilka też...

#5 Guest_LUKASZ

Guest_LUKASZ
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2003 - 01:21

SWIETNE AUTO, DOSKONALE PRZYSPIESZENIE, BEZAWARYJNOSC COZ DUZO PISAC POPROSTU BOXER TO MOJE PIERWSZE LEGACY ALE JESTEM W NIM ZAKOCHANY!!!!!!!!!!!!

#6 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2007 - 17:35

jestem świeżym nabywcą jak narazie auto jest ok posiada 2.0 motor icałkiem dobrze sobie radzi jak na 115koni jedynie to co mugłby mieć to klime myśle że w 12l sie zmieści spalanie pozdrowienia dla miłośników subaru

#7 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2007 - 23:52

Szukam informacji, kto w Warszawie lub okolicach fachowo zamontuje instalacje gazowa do Subaru Legacy 2.2.GX z 1996 r. Kupuje te plejade i chce od razu zamontowac jej gaz.Noworoczne usciski dla wszystkich plejadowiczow!

#8 Guest_MARIUSZ

Guest_MARIUSZ
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2008 - 09:56

WITAM. POTRZEBUJE SCHEMAT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ I ROZKŁAD BEZPIECZNIKÓW DO MOJEGO SUBARU. ponieważ nie działa tylni napęd i prawdopodobnie jest to wina że coś nie działa z instalacją elektryczną.POZDRAWIAM

#9 Guest_lovelas

Guest_lovelas
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2012 - 00:09

prawdziwy sportowy sedan. trzyma się każdej nawierzchni, naped 4x4 jest absolutnie najlepszym z tych jakie wczesniej użytkowałem. legacy sporo pali, 12-14litrów/100km ale brzmi rwelacyjnie i gna przed siebie jak szalony. ma komfortowe wyposażenie, wygodne fotele ktore dobrze trzymaja w zakretach. nie jest za miekki przez co pokonywanie zakrętu to absolutna frajda. zimą auto jezdzi bokami niczym WRC i jest bardzo przewidywalne. czuje się w nim bezpiecznie nawet gdy na drodze jest woda bądź śnieg.

#10 Guest_kombinator

Guest_kombinator
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 16:40

mam subaru legacy kombi z 2004 roku i to super auto. moja opinia jest pozytywna bo auto się nie psuje i super jeździ. układ napędowy z silnikiem typu boxer super brzmi i napędza na stałe 4 koła, więc żadne warunki pogodowe mu nie straszne. polecam wszystkim, którzy gardzą brzydkim i psującym się passatem w dieslu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych