Skocz do zawartości

Skoda: Fabia - opinie kierowców

674 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2003 - 22:54

Przejechałem moją fabią 6000km w serwisie byłem dwa razy.Za pierwszym razem był problem z uruchomieniem auta w zimie/nie działał rozrusznik/,drugim razem musiałem odwiedzić serwis,ponieważ wyciekł mi płyn ze spryskiwacza.Mam pytanie co do nierównomiernej pracy silnika na biegu jałowym.Może komuś udało się rozwiązać tą zagadkę,proszę o odpowiedż.

#42 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2003 - 11:18

Witam, samochód ma 3 lata i przebieg 145000 km cały czas serwisowany w serwisie Skody. Samochód kosztował 61000 PLN (pełna opcja + alarm + zmiana grila, itd.). Odradzam wszystkim zainteresowanym zakupu samochodów z silnikami 16V Volkswagena (problem z zacieraniem się silnika na skutek błędu projektantów VW - w miom aucie jest to dobrze widoczne od przebiegu 70000 km, efekt zgrzytu przy uruchamianiu zimnego silnika który stale narasta - VW zakłada do tych samochodów podgrzewacze a Skoda twierdzi że problemu nie ma). Części są 2x droższe niż do zwykłej Fabi np. tarcze hamulcowe do 68 KM - 280 PLN a do 100 KM - 550 PLN i tak jest z wszystkim. Auto dość awaryjne średnio pomiędzy przeglądami jestem 3 razy w serwisie (problemy z stabilizatorem, łącznikami stabilizatora, klimatyzacją, wtryskiem, itp). Prawdziwym hitem w tym samochodzie jest kontrolka układu wtryskowego która zapala się i gaśnie kiedy chce - serwis rozkłada ręce. Dodatkowo problemy z korozją na progach (auto bezwypadkowe). Srednie spalanie na poziomie 8l maksymalne 16l (na trasie Katowice - Wrocław z prędkością 210 km/h). Osiągi niezłe , autko funkcjonalne, ładne. Podsumowując samochód nie najgorszy ale drugi raz już bym go nie kupił. Pozdrawiam wszystkich. Chętnie odpowiem na pytania zadane na forum jeśli kogoś interesuje dokładniej historia eksploatacji tego samochodu.

#43 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2003 - 13:42

Witam. Mam ja od roku, 25000km. Standardowo po 15000 wymiana drążków stabilizatora, zdarzają się trzaski w desce ale tylko przy naprawde dużych dziurach. Prowadzi sue lekko, zawieszenie w sam raz dostrojone, mam bogate wyposarzenie, brak tylko klimy i el.lusterek, tapicerka za jasna. Spalanie śr latem 6,6 zimą 7,4l. Jazda 50% miasto. Vmax to 175 km/h. Jestem zadowolony z auta lecz mniej z serwisu. Polecam.

#44 Guest_Tusiu

Guest_Tusiu
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2003 - 15:51

Drodzy moi!!! Minął równy rok od momentu zakupu mojego samochodziku. Dużo się przez ten czas działo, ale najważniejsze moja Fabianka nadal jedzie. Od pierwszego grudnia założyłem instalacje gazową, z której jestem bardzo zadowolony. Samochód zachowuje się bardzo dobrze. Miesiąc temu wyprubowałem moj samochodzik na trasie Kraków - Bielefeld(Niemcy)(ogółem 2350 km - przez trzy dni!!!) i muszę powiedzieć, że samochodzik super. Prawie całą drogę przejechałęm na gazie. Polecam montaż instalacji gazowej, oszczędności odrazu się czuje. Jednak ciężar samochodu robi swoje i Fabianka na benzynie pali straszliwie. W tej chwili mam przejechane 19000 km i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście zgadzam się z tym, że cały czas coś skrzypi w okolicach deski rozdzielczej. Ja zlokaliwoałem to skrzypienie, dziwna żecz - skrzypią zegary na desce rozdzielczej. Poradziłem jednak sobie z tym, doradzili mi trik na serwisie. Pozdrawiam was Fabiankowi Skodziaże, za miesiąc znowu jadę do Nimiec, bo jazda moim samochodzikiem bardzo mi się spodobała.

#45 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2003 - 10:59

Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich skodziarzy. Posiadam swoją fabie od czterech tygodni (autko użyewane podobno nie bite) i zuważyłem dziwną rzecz mianowicie na progach wszystkich drzwi stoi woda i jest mokra tapicerka na wysokości 5 cm od dołu. Jst to dlamnie bardzo dziwne i jak można to proszę o opinie na ten temat.

#46 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2003 - 11:04

adresso

#47 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2003 - 04:09

Bardzo dobre auto prawdo podobnie najlepsze w swojej klasie oczywiście gdyby nie ten silnik pomijam jego stary rodowód ale to spalanie nie do przyjęcia dziwne żę czesi go jeszcze montują ludzie tego motoru nie kupujcie bo potem będzie płacz {pali naprawde jak smok i wieszcie nic nie da się z tym zrobić !}a jak macie kase wydawać na gaz lepiej kupić od razu diesla.

#48 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2003 - 21:04

Witam wszystkim! Mam ten sam problem ze swoim autkiem co Tom. Podczas deszczu lub mycia samochodu mam mokra tapicerke w drzwiach. Podobno trzeba uszczelnic jakąś blachę w drzwiach. Prosze o porade na ten temat

#49 Guest_Błażej

Guest_Błażej
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2003 - 20:27

Jeździ już może ktoś nową fabką z silniczkiem od polówki ( 1,2 HTP)

#50 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2003 - 15:09

No nie wiem za fabie z silnikiem 1,2 12V 65kM 37000 to chyba przesada

#51 Guest_Błażej

Guest_Błażej
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2003 - 20:39

Nie wiem czy wiesz, ale seat (chyba Ibiza) z takim silniczkiem to wydatek rzędu 45 000 zł! Tak więc wydaje mi się, że skoda to niezła oferta

#52 Guest_Marlon

Guest_Marlon
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2003 - 12:58

Oj drogi kolego. Teraz to walnąłeś gafę. Seat z silnikiem 1.2 12V 65KM kosztuje oko 38000 PLN z tym że ma 2 poduszki, wspomaganie i ABS. Czy masz to w standardzie w Skodzie :D

#53 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2003 - 15:55

po przesiadce z Punto rewelacja, rzeczywiście głośniki w drzwiach nie lubią basów :( ,żeby dobrać się do bagażnika trzeba otworzyć drzwi z przodu, trochę to niewygodne ale przynajmniej zamek w klapie się nie zatnie, w miesćie pali 8,5l to więcej niż w ulotce producenta, jazda na najwyzszym poziomie i ta niebieska tapicerka, której wszyscy zadroszczą, pozdrawiam

#54 Guest_Rysiek

Guest_Rysiek
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2003 - 22:36

Świetne autko, o niespotykanym w tej klasie komforcie jazdy+znakomite zawieszenie.Silnik 1.9 TDI zapewnia piorunującą elastyczność i osiągi.Spalanie? Nawet podróżując dynamicznie w mieście max. 6.5 L/100 km, jeżdżąc normalnie 5.5 L/100 km.Skrzypi przedni stabilizator (od nowego), fabryczne głośniki do kitu, sporo miejsca w środku.Autko wszystkim się podoba, wydajna klimatyzacja, wielki bagażnik. Dobre fotele, ciało się nie poci podczas jazdy.Fabia: tylko TDI, inne silniki to nieporozumienie.

#55 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 23 listopad 2003 - 22:55

Dwa lata latam i nic się nie dzieje. Mało nie pali ale konkurencja wcale lepiej nie wypada .ps: do mona ja leciałem sam 170 na A6, ze starą i córka już trochę gorzej 152 km/h. Każda osobę odczuwa no ale nie jest to w końcu silnik od rakiety. OGÓLNIE COOL!!!!!!!

#56 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 05 luty 2004 - 10:48

Witam. Jutro odbieram brykę i jestem ciekaw jakie będą moje pierwsze wrażenia.

#57 Guest_Użytkownik Fabii 1.9 TDI Kombi

Guest_Użytkownik Fabii 1.9 TDI Kombi
  • Goście

Napisano 13 luty 2004 - 23:14

Całkiem sympatyczne i b.ładne auto. Dynamiczny silnik 1.9 TDI dosłownie wgniata w fotel, autko przy każdej prędkości katapultuje się wręcz do przodu.Duży bagażnik, w miarę jak na tę klasę obszerne wnętrze. Bardzo mądrze zestrojone zawieszenie, dobry ukł. kierowniczy. Pali mniej niz nie jeden 126p.Wady: bardzo niewygodne fotele, o miekkim wyściełaniu oparcia powodują bule pleców, poza tym w środku dość głośnio porukuje silnik. Drugą wadą jest wysoka cena auta.

#58 Guest_MACIEJ

Guest_MACIEJ
  • Goście

Napisano 24 luty 2004 - 10:21

POSIADAM TAKIE AUTKO W WERSJI FRESCH (ABS,2 PODUCHY )DODATKOWO KLIMA.W MIESCIE PALI PRZY OSTREJ JEZDZIE DO 8L/100KM A NA TRASIE DO 6L/100.CAŁKIEM ŻWAWY SILNIK POW. 3500 OBR/MIN.

#59 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2004 - 19:43

Jestem z tego auta bardzo zadowolony,bardzo dobre podwozie, świetnie działające wspomaganie ocichy silnik, sporo dodatkowego wyposażenia ( centralny zam. z alarmem , elektryczne szyby przód, podgrzewane lusterka ),jedyna rzecz to coraz więcej skrzypiących elementów szczególnie combi , ale jak sie ukazało usterka do usunięcia:) , polecam

#60 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 17 marzec 2004 - 22:18

Ludziska Skoda Fabia jest super i nie dajcie sobie wmówić czegoś innego!!! Jest parę niedociągłości. Mianowicie wyjeżdżając z salonu należy niezwłocznie naładować akumulator nie wierzcie w cuda tam nie ma tyle mocy ile powinno być. Następna sprawa to brak fachowej instrukcji, połowy rzeczy nie ma w tej gównianej książeczce dołączanej do dokumnetów w salonie (trzeba kupić w księgarni jeśli oczywiście lubicie wiedzieć coś wiecej na temat auta którym jeżdzicie!). I ważna rzecz skąd do cholery można się dowiedzieć jaką moc mają głośniki faabrycznie montowane w samochodzie??? Nigdzie o tym ani słowa a w serwisie........ nie wiedzą!!! Może ktoś z Was wie jaką moc nominalną mają te głośniki???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych