Skocz do zawartości

Seat: Ibiza - opinie kierowców

214 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Miro

Guest_Miro
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2004 - 01:38

Kupiłem ten samochód w 2000 r. w salonie. Dość zwarta konstrukcja, mało miejsca w środku przede wszystkim z tyłu, po 145 tysiącach odlatują boczne obicia od drzwi łożyska tylnych kół to nie pamiętam ile razy wymieniałem, ale to tak drogi interes, że zastosowałem zamiennik od vw golf III, a jeśli chodzi o dynamikę to, jeżeli ktoś zrobi tym samochodem 145 tysięcy to się przekona, jakim mułem jest Ibiza i jak przerywa podczas jazdy. To tyle, jeśli ktoś jest zachwycony tym samochodem to chyba wcześniej maluchem jeździł.

#22 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2004 - 01:20

Extra auto!!! Spokojnie piszczy na dwójce, extra do tuningu! Pali ok. 8-9 l. gazu, przy czym nie tracac dużo na dynamice! Wspaniały do tuningu :))) Chetnie nawiaze korenspondencje na powyzszy temat! Pozdrawiam

#23 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 30 listopad 2004 - 11:36

Jest to dobry samochód. Mało pali 5l.na 100km Części są tanie.

#24 Guest_Andrzej_G

Guest_Andrzej_G
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2004 - 23:58

Jeżdżę IBIZĄ od maja 2000 roku,Na liczniku mam 270230 km,więc mogę coś powiedzieć na temat tego samochodu.Używam go w różnych terenach i na różnych drogach.Od leśnych przez różnego rodzaju drogi utwardzane,nieutwardzane autostrady (prłny przekrój polskich i zagranicznych).Samochód jest serwisowany w ASO.Fakt po mieście dużo pali ale na trasie mieści się w 6 d0 6,5 litra/100km.Do dnia dzisiejszego oprócz materiałów eksploatacyjnych praktycznie nie było w nim nic do roboty (jedynie tłumik końcowy i przedni zdechły.Dzisiaj po raz pierwszy powiedział dość.Rozrusznik kręci ale nie odpala.Myślę że to pompa paliwowa.Jeżeli okaże się że tylko przekaźnik,to każdy następny mój samochód też będzie SEAT.Polecam go każdemy a przede wszystkim młodym ludziom.

#25 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2004 - 23:19

Kupię książkę Obsługa i Naprawa.

#26 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2004 - 22:11

Seat to mój pierwszy samochód. Spodobał mi się od pierwszego wejrzenia. Jeżdzę nim od 4 lat. Jest SUPER!!!

#27 Guest_mano

Guest_mano
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2004 - 10:01

jest bardzo dynamicznym samochodem spisuje sie mi dobrze z silnikem 2.1 prawie nikt niema w polsce ale ja go sprowadziłem z Ciszpanji kolega ma 19 tdi i na lotnisku mnie przesciknoł

#28 Guest_MATEUSZ

Guest_MATEUSZ
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2005 - 16:31

SKORO WSZYSCY CHWALA TEN SAMOCHOD TO JA POSTARAM SIE BYC ORYGINALNYM I NAPISZE SAME ZLE RZECZY.PO PIERWSZE KTOS PODJA BEZNADZIEJNA DECYZJE BY TEN SAMOCHOD BYL NAPEDZANY SILNIKIEM 1,0 PODOBNIE JAK 1,4 NIE WYKAZUJE ZADNEGO PRZYSPIESZENIE...TEN SAMOCHOD JEST ZA CIEZKI NA TE SILNIKI, KTORE NIE GRZESZA MOCA.O SPORTOWYCH ASPIRACJACH MOZNA JEDYNIE POMARZYC2. ZAWIESZENIE CHOC DOBRZE ZESTROJONE TO JEDNAK PO 60 TYS TRZEBA JUZ WYMIENIC SEATOWSKIE AMORTYZATOEY, MOZE TO WINA POLSKICH DROG.3.MALO PRAKTYCZNE ROZWIAZANIE WYMIANY BEZPIECZNUKOW TO POWINNO SLUZYC LUDZIOM A NIE KRASNOLUDKOM4.TWORZYWA JAKIE SA UZYTE NIE SA NAJLEPSZE, A NA PEWNO NIE SA DOBRZE SPASOWANE, ROWNIEZ PO 60 TYS ZACZYNA WNETRZE SKRZYPIEC I TRZESZCZEC I WRAZ Z PRZEBIEGIE SIE TO NASILA5.MALO PRAKTYCZNE ROZWIAZANIA WYMIANY ZAROWEK I REFLEKTOROW.6. TRAGICZNIE ROZWIAZANE ZAPIECIE POKRYWY NAD ZAWORAMI, MOCNIEJSZE DOKRECANIE POWODUJE ZERWANIE GWINTOW, A NIE DOKRECENIE ICH POWODUJE NATOMIAST CIAGLE WYCIEKI OLEJU, KONSTRUKTORZY POWINNI PODUCZYC SIE TEGO TYPU ROZWIAZAN OD JAPONSKICH KOLEGOW.7.UKLAD WYDECHOWY NIENALEZY DO TRWALYCH W CIAGU 100 TYS PRZEBIEGU WYMIENIC MUSIALEM 2 TLUMIKI KONCOWE I JEDEN TLUMIK SRODKOWY W POROWNANIU Z AUTAMI JAPONSKIMI WYGLADA TO FATALNIE8.PUNKT 8 TO ZALETA - WYGODNE SIEDZENIA Z PRZODU I STYLU I TO JEDNA Z NIEWIELU ZALET TEGO AUTA, NA PEWNO NIE KUPIE JUZ SEATA

#29 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2005 - 13:44

Witam wszystkich. Mam zamiar kupić Ibizę model z lat 94-99 i potrzebuję opinii użytkowników tego autka. Dla mnie Autko powinno być twarde i dość dynamiczne. Więc jakie proponujecie silniki i czy te modele są awaryjne (na pewno nie będę go oszczędzał). Lubie jeździć szybko i wyciskać ostatnie soki z silnika i zawieszenia. Jeździłem długi czas Cordobą z 2000r zawieszenie jest trwałe ale jak dla mnie za bardzo wychyla się na zakrętach, silnik 130 tyś przejechał i nic nie było przy nim robione. Nie wiem jak trwałe są silniki, blachy i zawieszenie w starszych modelach więc proszę o pomoc.

#30 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2005 - 20:38

Jestem posiadaczem tego samochodu juz od roku. wedlug mnie jest to samochod o ładnym wyglądzie i jak dotąd bezawaryjny. Denerwowac może jedynie tylko jakieś odlgosy plastiku z tyłu i odbijający sie czarny plastik w szybie przedniej. silnik jest dynamiczny ale jak jedzie komplet pasażeró to czuc niedosyt mocy. tani w eksploatacji. jak kazdy samochod posiada wady ale uwazam ze ten samochod jest godny polecenia innym.

#31 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 15 październik 2005 - 16:54

śmigam taką furą już prawie rok i po delikatnych zmianach prezentuje sie jednym słowem EXTRA ale suba i głosniki wymieniłem na nojnowsze z serii X plod

#32 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 27 październik 2005 - 00:14

Autko bardzo sprawnie jezdzi na zakretach i przyspiesza rownie dobrze. 110KM i 235Nm swoje robi. Jedyna wada to wykonanie wnetrza:wszystko skrzypi i tlucze. Ale ogólnie polecam!! Szególnie wersje z silnikami TDi. Pozdrawiam

#33 Guest_Karo

Guest_Karo
  • Goście

Napisano 10 listopad 2005 - 02:35

mam ibizke od 2 lat przebieg 200tkm od jakiegos czasu gdy zona chce ja odpalic od razu gasnie co to moze byc?? Nie moge jej pomoc bo nie ma mnie w kraju a 2 specow niestety nie pomoglo!! wymienila cos jakas uszczelke co ma wplyw na obroty swiece i kable ok? moze ktos mial cos takiego?

#34 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

Napisano 26 listopad 2005 - 01:39

Ja miałem podobne objewy, znajomy mechanik poradził - sprzedaj...i tak właśnie zrobiłem. Pomogło.

#35 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 02 luty 2006 - 18:24

gdzie jest punkt na wale w tym seacie ibiza 2002rocznik.

#36 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 07 luty 2006 - 00:02

Panowie pomozcie !!!! jak jest srednica glosnikow ??????????????????????????

#37 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 22 luty 2006 - 01:39

Ludziska ile wchodzi oleju do skrzyni biegow?

#38 Guest_bolo

Guest_bolo
  • Goście

Napisano 12 marzec 2006 - 13:03

autko fajnee szybkie i wogule D::DD:D:D fajnie sie buja ibizka

#39 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 13 marzec 2006 - 18:57

witam!mam to autko juz prawie pól roku i jestem z niego bardzo zadowolony,popierwsze mało pali(4.5-5.8 l/100) swietnie przespiesza ma dosc twarde zawieszenie wogule nie buja dobrze trzyma po zakretach jak narazie bezawaryjne. naprawde godne polecenia auto.

#40 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2006 - 23:39

niby super auto tylko czemu tyle pali? najmniej na trasie udało mi sie zejsc do 9l/100 a po miescie 12,5 to standard. do tego zeby był choc dynamiczny... troszke z tym lepiej niz u poloneza. nie wiem co jest grane, mam go od miesiaca i jak narazie zaden mechanik nie jest w stanie mi pomoc(regulacja gazu, wymiana filtrow ect) stan silnika ponoc b dobry. jesli ktos ma jakis pomysl bardzo prosze o kontakt. pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych