Skocz do zawartości

Seat: Cordoba - opinie kierowców

327 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_MAREK

Guest_MAREK
  • Goście

Napisano 25 listopad 2005 - 15:48

AUTO PO MOCNYM WYPADKU ALE BYŁO ZROBIONE CHOĆ KIEPSKO.KUPIŁEM BO MIAŁEM TYLKO 4 TYS. JEŻDI FAJNIE PALI 7,5L GAZU JEDYNE CO MNIE DRAŻNI TO WOLNE OBROTY NA BĘZYNIE.SIEPIE SILNIKIEM(TZN DRŻY)CO TO MOŻE BYĆ??POZA TYM MOŻE BYĆ

#42 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2005 - 17:22

Samochodzik jest rewelacyjny za te pieniadze nic lepszego sie nie kupi i w dodatku pali 5 litrów. Zewnetrzny wyglad super w srodku średnio, bezawaryjny jezdze nim od nowosci! Za takie pieniade to rewelacja, mam w domu również mercedesa c-classe z 2004 roku jesli chodzi o komfort jazdy to w tych dwóch samochodach jest tak samo świetnie!! Dobrze ze VW przejął seata (uratował tą markę)Najnowszy seat cordoba to poprostu typowo niemieckie autko!

#43 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2005 - 17:28

Super samochód zadnych zastrzezen, niskie spalanie jak na "benzyne". Bardzo komfortowy.Piekny wyglad zewnetrzny-typowy sedan-nie ma porównania z fiatem albeą, sieną,bravo,palio, renault thalią, chewroletem Aveo, daewoo lanosem, skodą fabią. Seat jest po prostu o niebo lepszy. Porównałem te samochody poniewaz kazdym z nich mialem okazję jezdzic osobiście! Napewno samochody typowo niemieckie(Audi, Mercedes, BMW) są lepsze ale to nie ten przedział cenowy!!

#44 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2005 - 17:39

Dobre autko jak za taką kase, nic sie nie psuje wygodne duzy pojemny bagaznik. Jezdziłem również przez 3 lata poprzednim modelem cordoby ale ten jest o wiele lepszy pod kazdym wzgledem, jestem z niego bardzo zadowolony. Jedyny mankament to wystruj srodka mogłby byc troszke bardziej sportowy - tego tu brakuje. Ale mimo wszystko gorąco polecam!!!

#45 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2005 - 17:47

Seat jest genialny. Jeżdziłem wczesniej przez 3 lata fiatem brava i porównując te dwa samochody-fiat to jest po prostu włoskie gówno które dużo pali i jest o wiele gorzej komfortowe. Seat wreszcie postawił na jakość co w nowej Cordobie bardzo wyraźnie widać.

#46 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2005 - 13:36

Witam wszystkich !Mam to autko od nowości, i jestem mile zaskoczony, chociaż jest z standartowym wyposażeniem.Na bieząco wymieniam wszelkie płyny oleje itp. ,nigdy mnie nie zawiódł od nowości nic nie bylo przy nim wymieniane, oprócz drobiazgów jak 2 zarówki. Wady to oczywiście mały wlot do duzego bagaznika, ktory jest duzy ale po zaladowaniu ciezszych towarów zaraz tyl samochodu "siedzi" i trzeba uwazac aby nie zachaczyc podwoziem, druga podstawowa wada z która nie umiem sobie poradzic to zamarzające zamki nawet już przy - 2 st. Ogólnie ok. słabawy silnik ale za to swietnie dobrane przelożenia skrzyni biegów. Pozdrawiam i prosze o rade odnosnie zamarzania zamkow - dlaczego tak sie dzieje i jak temu zaradzić , bo wchodzenie przez tylne drzwi juz kilkkrotnie przerabiałem !! pozdrawiam !!

#47 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2006 - 22:44

Kupiłem Cordobe 1.4 se ile to ma wkońcu koni bo nie moge znalesc 60 czy 75 ?? Z tymi zamkami to racja zamarzają jak cholera; I ile on w końcu pali bo mi sie wydaje ze siorpie jak dziki, dokladnie jeszcze nie sprawdzilem bo nie moge zatankowac do pełna bo ten zawór bezpieczenstwa ciagle odskakuje informujac ze jest pełen bak. Jest zima jezdze spokojnie ale zachowuje sie jakby pił z 9 litrów nie moşe byc :0

#48 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2006 - 14:07

Mam problem z ogrzewaniem. Na 1 i 2 wentylatorka leći ledwo ciepłe powietrze na 3 i 4 zimne. Wymieniłem termostat. Jest to samo. CZEKAM NA PODPOWIEDź.

#49 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2006 - 22:00

to bardzo fajny samochodzik mam silnik 1.4 słabo sir zbiera ale wyposażenie mam fól troche gorszy od fiata punto2 ale to nic

#50 Guest_romek

Guest_romek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2006 - 11:37

dziad

#51 Guest_AK-47

Guest_AK-47
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2006 - 15:22

Mam już 95.000 km, z tego 55.000 na LPG. Jestem z niego ogromnie zadowolony. Pali: 9,5/6,6 benz. (miasto/trasa)i 10,5/8,8 LPG. Generalnie auto bezawaryjne. Przypadłością seat"ów są kłopoty z przymarzającymi zamkami. Cóż, faktycznie, bez ściemy, te typy tak mają. Nie raz wchodziłem od tyłu. Trochę gimnastyki i już, żadna sprawa. Podczas jazdy: lekko twarde zawieszenie, amortyzatorów jeszcze nie wymieniałem, świetna stabilność podczas jazdy, elastyczność z tych 75 KM fantastyczna (jak na tę moc), na IV ciagnie już od 40 km/h. Najszybciej jechałem licznikowe ponad 170 km/h i nie było to ostatnie słowo, lecz droga się kończyła. Serwisowałem go do 45.000 km. Później tylko to, co niezbędne. Serwis generalnie kompetentny (PIELECH - SIEDLCE), aczkolwiek tamtejsze ceny części wyzsze niż np. w Warszawie. Przed zakupem rozważałem zakup 1.4 MPI-ekonomia. Nie żałuję. Szkoda tylko, że nie ma klimy! Nagrzewanie wnętrza szybkie. Plastiki nie trzeszczą. Teraz zimą z rzadka coś zartzeszczy nieśmiało, ale przy -20 st.C to zrozumiałe, jak sądzę.

#52 Guest_BARTEK

Guest_BARTEK
  • Goście

Napisano 23 luty 2006 - 11:13

Mój SEACIK jest superrr. Mam sekfencyjną instalacje, zrobiłem na niej juz 90 000 i nic!!! Nawet się nie zająknął. Mam tylko jeden kłopot, nie mam pojęcia jak zlikwidować napisik na komputerze o wymianie oleju, w serwisie za to chcą 80PLN. POMÓZCIE!!

#53 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 03 marzec 2006 - 15:21

AUTO SUPER.TYLKO PROBLEM Z POMPKA PALIWA MAM CIAGLE.AUTO MAŁO PALI JAK NA TEN SILNIK OK 8L NA 100milometrów na trasie ok 7 a jezdze szybko. co do przyspieszenia niema takiego auta o popdobnych parametrach które by go wyprzedziło.BMW ze 140KM nawet nie mozna porównac.znajomi sa zdziwieni ze taki silnik tak rwie do przodu i nikt nawet nie prubuje sie scigac.naprawde .wady to zla widocznosc i skrzypienie.ale poza tym wszystko ok. i auto naprawde mało pali dgy porównac BMW ,GOLFA,OPLA ITD.AOTO MA 11LAT a spalanie dalej takie samo jak w instrukcji.tylko niewiem co z ta pompka paliwa.wiem ze jest to pompka montowana w audi wiec to nie wina seata. polecam to auto kazdemu .najwiecej jechałem 210,w drodze z tarnowa do krakowa.

#54 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 05 marzec 2006 - 23:19

całkim fajne ale brak paru kon:-) miłem nadzeje ze to ma wiecej koni niz polonez, i to czasem 1,5.:-)ale na obroty sie jakos wkreca. 170km\h to zart co? jeszcze nie testowałem jutro jade rejstrowac ,to sie mam nadzieje miło zaskocze. jakie pieniadze takie ałtko ale podoba mi sie.szkoda ze tak moło onim wiem chetnie bym go podkrecił.

#55 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 18 marzec 2006 - 22:30

Mam to autko od nowego przejechałem 74.000 i jest wszystko oki. Dla tych co im zamki zamarzają mam rade; trzeba zdemontowac, osuszyć i wypełnic smarem. Sprawdziłem tej zimy przy -25 zameczki działały jak latem.

#56 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2006 - 17:10

Mam cordobę od roku ,jestem z niej bardzo zadowolony. Spalanie przy 120 km/godz ok. 5,8l .Chodzi bezawaryjnie mimo 25000 przejechanych kilometrów.

#57 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2006 - 15:58

A może komuś ściąga w prawo? Podejrzewam wadliwą partię.Bardzo ważne!!! Piszcie

#58 Guest_grzesiek

Guest_grzesiek
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2006 - 16:16

doradzam w zimie trzeba uszczelke welurowa posmarowac jak jest sucha oczywiscie,wazelina techniczna.zeby nie pszymarzala.troche to brzydko wyglada ale jest skuteczne,mowie to z doswiadczenia 4lat i zim.druga wazna sprawa to smarowanie zamkow.wd40 do dziurek od klucza drzwi i bagaznika oraz,uwaga pewnie nie kazdy wie ale w seacie nalezy smarowac wd40 rowniez zamki drzwi pszez specjalny otwor w drzwiach zaslepiony zaslepka,ktora nalezy wyjac pszed smarowaniem,a raczej pryskaniem wd40.ta zaslepka jest obok zaslepki do wymontowania klamki drzwi.spryskac wd40 i poruszac klamka zeby wd40 rozeszlo sie po tym mechanizmie.to sie robi po to zeby moc otworzys auto ciagnac za klamke,wiemy ze czasem sie nie otwiera bo wlasnie tam,zamarza.jeszcze niestety ja smaruje wazelina techniczna,mozna gliceryna kupiona w aptece,smaruje klamkiw miejscach styku klamki ruchomej z czescia klamki ktorajest stala.gdyz zdazylo mi sie ze w tym miejscu marzly klamki podczas gololedzi czyli mokro potem mroz.niestety jak ktos tego nie robi co ja w tej chwili opisuje,niechybnie ktoregos zimowego poranka nie wsiadzie do seata.4 lata praktyki i zawsze wsiadam rano do auta w zimie,lecz te procedury tu opisane musze wykonywac kilkakrotnie w sezonie zimowym.najwaznioejsze niemyc auta w zimie na mrozie.komu sie moje rady sprzydadza i sprawdza prosze o kontakt po nastepnej zimie.mam 188cm wzrostu,kierownice mam nie regulowana i mysle jednak o wiekszym samochodzie z tego wzgledu.poza tymjezdzi sie dobrze mam nowe amory keyaba gazowe na tyle i sprezyny,teraz mozna rajdowac na zakretach.ok.szerokiej drogi zycze.

#59 Guest_Grześ

Guest_Grześ
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2006 - 19:07

Witam chciałęm sie dowiedziec dlaczego niektóre silniki 1,6 8v maja 75KM a niektóre 1,6 8v maja 100KM czy jest to wina jakiejs zwężki w ukladzie dolotowym.Kupiłem właśnie cordobe z klima i mam 75Km a kolego ma 100KM.i niby silnik ten sam.Moze zna ktos odpowiedz na to pytanie?? Z góry dziękuje

#60 Guest_grzegorz

Guest_grzegorz
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2006 - 20:22

w seacie moga pszymarznac uszczelki welurowe i tylko je smarujemy,moze byc ze ciagniesz za klamke a drzwi nie otworzysz bo zamarza zapadka w srodku w drzwiach to smarujemy pszez ten otwor zaslepiony kolo zaslepki od demontarzu klamki.noi dziury od klucza jak w kazdym aucie.czegos jeszcze nie kapujesz to pytaj.powodzenia,choc do zimy daleko

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych