Skocz do zawartości

Seat: Cordoba - opinie kierowców

327 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2001 - 09:32

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Seata Cordoby.

#2 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2001 - 10:20

Samochód został kupiony w salonie w 1997r.Jest kompletnie goły.Do wyposarzenia dodatkowego zaliczyć można c.zamek i alarm.Samochód ma przebieg 50tys.Silniczek surer i tylko 60KM;spalanie 6-9.5l na setkę.Rewelacyjnie elastyczny polepszony zmienionym układem wydechowym.ASO Kometa niestety brach fachowców.Samochód po wymianie klocków przestał hamować,nie wymieniany filtr przeciwpyłkowy,na fakturze zapłaciłem 45zł.¬le wgrane oprogramowanie sterujące wtryskiem-silnik cały czas na 2 tys obrotów.Pan w serwisie twierdził,że tak ma być.Pozatym w samochodzie zaczynają dochodzić stuki z przedniego zawieszenia,we wnętrzu wszystkie plastiki zaczęły trzeszczeć i stukać.Zbyt miękka blacha w nadwoziu-szybko się wgniata.W przednich drzwiach skrzypią szyby przy otwieraniu,rygle do blokowania drzwi bezustannie sie łamią(za czwartym razem wymieniłem wszystkie na aluminiowe.Raz udało mi się osiągnąć 175km/h w cztery osoby+bagaż.Idealny samochód na miasto.Ciężko pracujący układ kierowniczy bez wspomagania.Od nowości przy zimnym silniku bardzo hałasuje łożysko oporowe na wałku sprzęgłowym.Super wentylacja i ogrzewanie.Mało precyzyjnie przełączają sie biegi i często zgrzyta wsteczny(ale w tych modelach tak jest).W podsumowaniu jestem zadowolony z zakupu tego samochodu.Nigdy mnie nie zawiódł(raz akumolator zdechł po trzel latach zużył się- producent poszedł na oszczędność i wkłada akumolatory o zbyt małej pojemności).Polecam bo mechanicznie samochód jest GIT.Pozdrawiam wszystkich.{MARIUSZ}

#3 Guest_ci_v_ic

Guest_ci_v_ic
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2001 - 12:20

Samochód bardzo fajny jak na diesla wrecz cudowny pryspiesa sie idealnie szkoda ze osiaga tylko 155

#4 Guest_OLO

Guest_OLO
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2001 - 23:19

Silnik jest super , ale reszta raczej przeciętna. Ciągle szwankuje elektryka . Po 60000 km plastiki tak skrzypia jakby auto miało 260000 km przebiegu.

#5 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2002 - 23:57

Miałem przez pół roku nową Cordobę służbową - ja bym takiego złomu nigdy nie kupił! Za lepsze wersje o słabo-średnich osiągach żądają kilkadziesiąt tysięcy, oferując hałaśliwość, bardzo słaby silnik jak na auto które aspiruje do bycia czymś o oczko lepszym niź auta tzw. "miejskie". Niestety, poza miasto i do szybkiej jazdy to on się nia nadaję. Zgadzam się: widoczność przez tylnią szybę bardzo słaba - też w nowej wersji, liczne niedoróbki, jakieś zgrzyty no ale czego się można spodziewać po hiszpańskim samochodzie.. BADZIEW i tyle! Naprawdę nie polecam! Lepiej już kupić nowego Nissana lub Bravę (ten sam typ co Cordoba ale z klasą i ponoć nie zawodna tak jak Seaty)

#6 Guest_Dasiek

Guest_Dasiek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:13

Kupiłem go w styczniu 2002,jest niezły tylko troche żałuje że nie zdecydowałem się na mocniejszy silnik.Powinni również fabrycznie montować listwy ochronne na drzwi lub w salonie je polecać.Bo zanim je założyłem to ktoś życzliwy zarysował drzwi,niby nic ale wkurza.Pozatym jest OK.

#7 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:14

Początkowo wydawało mi się, że 1 jest troche zbyt słaba ale przyzwyczailem się. W sumie 1.6= spokojnie wystarcza na miasto, na trasie też jest ok. Super skrzynia,taka elastyczność poprostu zadziwia, nico głośny silnik ale przez to czuje jak "moje WRC" speed up. Ogólnie Cordoba jestzajebista i nie zamienilbym jej na nic innego w tej cenie.

#8 Guest_Norbert

Guest_Norbert
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2002 - 12:33

Znalazłem się w posiadaniu tego samochodu zupełnie przypadkowo (szukałem Mazdy 626 a z komisu wyjechałem Seatem...). W momencie zakupu samochód miał 4.500 km przebiegu i... dwa miesiące. Dziś ma 4 lata i przebieg bagatela 240.000 km. Większość kilometrów "nabiłem" na autostradach Niemiec, Francji i Holandii z prędkościami zbliżonymi do maksymalnych (raz udało mi się na benzynie EUROSUPER 98 "pognać" 180 km/h!). Spore problemy miałem, gdy licznik wskazywał przebieg 180.000 km (posypało się łożysko na sprzegle i system wtrysku paliwa). Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Na jesień zmieniam samochod na...nową Cordobę.

#9 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 10 październik 2002 - 21:44

Chcę kupić nową Cordobę z silnikiem 1.4 60km.Czy warto?

#10 Guest_Rafał 27 lat

Guest_Rafał 27 lat
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2002 - 11:31

Zgadzam się ze wszystkim właściwie co napisał przedmówca o tym samochodzie . Ja mam zacięcie sportowe i dla mnie zawieszenie było miękkie, miększe niż w seryjnych Oplach , ale stabilne rzeczywiście . W skrócie wady : dla mnie opócz braku tych schowków także kolorystyka wnętrza i stylistyka . To jednak się zmieniło po face liftingu . Także fatalna widoczności do tyłu , do czego można się z trudem przyzwyczaić i jednak zbyt duże spalanie . Mimo fantastycznej elastyczności za duże . Niemniej jestem z samochodu zadowolony . Ta wersja jest bardzo dobrze wyposażona . Jak popatrzeć na ceny używanych do Cordoba też tu trzyma się mocno . Części dość tanie . Z Seatów zamieniłbym jedynie na Ibizę Cuprę ;) Ale nią trudno wozić rodzinę . Polecam

#11 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2003 - 19:27

Seat jest OK. goraco polecam

#12 Guest_Krisso

Guest_Krisso
  • Goście

Napisano 19 marzec 2003 - 19:55

Naby?em go w 1999 roku w komisie powypadkowy i do dnia dzisiejszego (19.03.2003)nie mia?em z nim problemów. Polecam. Nie wiem czy to auto jest podatne na korozj? lub jest ocynkowane jak kto? wie to niech da zna?. Pozdrawiam

#13 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 28 marzec 2003 - 18:00

Moja mama kupiła ten samochód.Toż to stoi w miejscu. Na dodatek źle współpracuje z radiem Roadstar,tragedia! Na szczęście ostatnio zakleiłem tylne światła folią w ramach tunningu i nie powiem,czuć... Teraz to i ze 170 spali. Zamówiłem już u dostawcy części tunningowych sportową ośkę,już nie mogę się doczekać. Ale będzie jazda. Dobrze,że mama mi daje czasem się kajtnąć. Ogólnie to jednak pasztet,ale ja lubię styl retro...

#14 Guest_szymon

Guest_szymon
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2003 - 00:17

Niestety mam problemy z danymi silnika i czesciami w zadnych katalogach dostepnych w sklepach z czesciami nic nie ma...sprowadzona za granicy klima wmiare sztywne zawieszenie cztery tarcze jestem z niego zadowolony zamontowalem instalacje gazowa do niego i teraz smigam i smigam....Pozdrawiam jesli ktos by mial jakies informacje to napisz prosze...

#15 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2003 - 23:02

Seat nie szanuje klientów.Miesiąc temu kupiłem Seata Cordobęw salonie. Po przejechaniu 100 kmpękł pasek rozrządu i uszkodził silnik .Moje auto już cztery tygodnie czeka na naprawę gwarancyjną , a właściciel salonunie potrafi powiedzieć , kiedy auto będzie sprawne . Podobno nie ma części. O aucie zastępczym nie ma mowy. Jednym słowem skandal !Auto ładne , ale firma .... szkoda słów. Nigdy więcej nie chcę miećdo czynienia z Seatem !

#16 Guest_Goli

Guest_Goli
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2003 - 09:00

Kupiłem go jakies pol roku temu. Jak narazie po kolei wymieniam uszczelniacze, tzn. na wałku wybieraka zmiany biegów, teraz mnie czeka wymiana między blokiem silnika a paskiem rozrzadu (nie wiem jak sie dokładnie nazywa). Niedawno wsadzilem gaz i musze powiedziec ze jestem zadowolony na trasie bierze mi okolo 8,5 litra, jest troche slabszy ale jest to nieznaczna roznica, no i na wolnych obrotach jakby troche nierowno chodzil. No i okazalo sie ze sonda lambda byla walnieta nigdy bym na to nie wpadl samochod pracowal bez zarzutu no i spalanie bylo w normie. Silnik na gazie pracuje ciszej, no i kufra nie stracilem, wsadzilem butle w kolo zapasowe i spokojnie robie 300km.Jest to bardzo przyjemne autko, dobrze sie prowadzi, na dlugie trasy fotele VW sie sprawdzają. Polecam choć trzeba sie liczyc z wydatkami w koncu jak to z uzywanymi samochodami.

#17 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2003 - 14:17

Do tej pory z użytkowania samochodu byłem bardzo zadowolony,samochód w sam raz dla rodziny 2+2,nadaje się na dłuższe trasy,dość dynamiczny i elastyczny oraz nie jest męczący w podróży.Bagażnik z wąskim przekrojem nie pozwoli załadować większych pakunków a pojemność bagażnika nie jest wykorzystywana tak jak powinna chyba,że pakujemy drobnicę.Na koniec cordoba zaczęła mnie denerwować,otóż obecnie coraz częściej np.gdy dojeżdżam do skrzyżwania zaczynam hamować i wyciskam sprzęgło samochód gaśnie za chwilę zapalam silnik i wszystko jest OK.Co to jest nie wiem? Może ktoś coś wie na ten temat to proszę o opinię.

#18 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 19 marzec 2004 - 21:21

Kupiłem ten samochód z przebiegiem ok. 30 tys. km.,i choć jestem jego właścicielem od niedawna to mogę powiedzieć jużkilka rzeczy na jego temat:- zużycie paliwa w mieście co najmniej 10 l (przy założeniu bardzo spokojnej jazdy)- skrzypiące sprzęgło i siedzenia (prawie nowy samochód!)- bieg wsteczny wchodzący podobnie jak w maluchu - ta sama precyzja- dostatecznie duzy bagażnik, ale otwór załadunkowy tak mały, że i tak nic większego nie da się nic przewieźć- zamki w drzwiach zamarzają w zimie (już przy temp. ok -1 C) i nie można wsiąść do samochodu- klapę bagażnika zamyka się trzaskając z całej siły- dynamika silnika ledwo przeciętna (przy tej mocy silnika)Podsumowanie: do tej pory jeździłem kikunastoletnim HYUNDAIEM PONY i w każdej z wyżej kategorii przewyższał on szczyt osiągnieć niemiecko-hiszpańskiej firmy (SEAT należy do VOLKSWAGENA i większość części pochodzi właśnie z tej firmy) Nie mam watpliwosci, iż mój następny samochód zostanie wyprodukowany w Japonii lub Korei

#19 Guest_czarek

Guest_czarek
  • Goście

Napisano 28 marzec 2004 - 23:19

witam wszystkich urzytkowników cordoby mam to auto od niedawna 1.4 ise 1999 r.4.5 r miał go pierwszy właściciel przesiadłem się z golfa II 1.3i na ful szprycy ale seat milo mnie zaskoczył jest bardziej elastyczny przyspieszenie też ok widoczność do tyłu tragedia wśrodku trochę mało miejsca zbyt głośny silnik myślałem że będzie trochę ciszej zawieszenie miękie a zarazem twarde na krótkich wybojach jest łatwy do utrzymania czystości dużo plastiku mało tapicerki nie chce nawet myśleć jak te plastiki zaczną kiedys skrzypieć ale w końcu to nie francuz . Kupiłem to auto ze względu na dobrą cenę i dla tego że jest ładne nie ma co gadać no i niemiecka jakość a to mam sprawdzone w golfie. Ogólnie mówiąc cordoba to auto dla ludzi o nie zbyt dużych wymaganiach i nie zbyt zamożnych portfelach .

#20 Guest_Wojtek Adamczyk

Guest_Wojtek Adamczyk
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2004 - 21:49

Samochód super ma dodatkowe dopalacze i zbiornik na specjalne paliwo V-Power99,9 napęd na 4x4 a hamulce hydrauliczne z Syrenki 104 V-power Play Sprzęd muzyczny unitra z odtwazaczem dvd + system satelitarny GPS oraz ekran Plazmowy. Diody niestety nie są podśwetlene i nie są podpisane Felgi tytanowe 12*105 ( bez opon)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych