Skocz do zawartości

Saab: 9-5 - opinie kierowców

314 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Bary

Guest_Bary
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 14:29

Witam Ponownie.A więc... mój 3 litrowy Saab ma już dawno przekroczony magiczny stan jaki jest tutaj w opisach 150,000 km i sprawuje się idealnie . Znam też kilku użytkowników ,którzy są cudzoziemcami , mają taki sam silnik i są z niego w 100% zadowoleni. Ja osobiście jeżdżę tym autkiem bardzo dużo,ponieważ mieszkam na stałe za granicą , a mam swój biznes również w Polsce. To forum bardzo mnie zaskoczyło widniejącymi na nim negatywami i postanowiłem poprzeglądać inne strony anglojęzyczne . Na tych stronach nie znalazłem ani jednej opini o tak poważnym defekcie tego silnika . A więc ponownie z mojej , jak i ze strony moich znajomych same pozytywy !Ten silnik po prostu wgniata w siedzenia. Pozdro . Saab tylko Saab !

#42 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2009 - 14:21

Jestem posiadaczem tego auta od ponad trzech lat . Sprowadziłem go sobie sam z zza granicy i do tej pory jestem z niego bardzo zadowolony. Silnik ten jest bardzo dynamiczny i co mnie w tym zdziwiło przy tak dużej pojemności naprawdę spalanie jest małe i to jest jego wielką zaletą .Auto się wyróżnia na drodze w sposób szczególny swoją piękną sportową sylwetką , dlatego też nie zamienię go na żadnego innego Kombi.

#43 Guest_Zbigniew

Guest_Zbigniew
  • Goście

Napisano 05 luty 2009 - 16:03

z tym co napisalas absolutnie sie zgodze bo w takiej sytuacji ktora opisalas faktem jest ze mialo to wplyw na bezpieczenstwo . Moglo zakonczyc sie to tragicznie . Szkoda ze zdarzaja sie takie defekty w tych silnlkach , jednak mimo wszystko moze byc wiele przyczyn wypadku w ktorych saaby bez dwoch zdan chronia nas na bardzo wysokim poziomie POZDRAWIAM

#44 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 19:32

jeżdże tym modelem 2 lata i nic się niedzieje mam 300 tys. przebiegu i jestem bardzo zadowolony może tym co nawalają te silniki zapominają dolewać płynu do chłodnicy albo zapominają że w silniku jest jeszcze olej

#45 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 19:40

jeden z najlepszych samochodów na świecie niema drugiego lepszego silnika pozdrawiam.

#46 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 22 luty 2009 - 15:55

Nawalają nie dlatego że nie dolewamy płynów.... tylko producent dał ciała! Jeżeli ktoś miał ten wadliwy silnik jeszcze na gwarancji Saab-Szwecja podobno czuł się za to odpowiedzialnyi mimo iż były to silniki Isuzu oddawał kasę-więc na pytanie czy ktoś dba o ten smochód i czy dolewa odpowiednie płyny niech odpowiedzą sobie sami. Serdeczne pozdro

#47 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 01:22

Kupilem ten samochod z przebiegiem 140 tys 2.5 roku temu. Teraz ma 217 tys i jestem bardzo zadowolony. Wymienilem kolo dwumasowe gdzies na 180 tys (w Peugeot rozlecialo sie w strzepy na 90 tys, a w Saabie tylko troche wibrowalo przy wcisnieciu sprzegla)i od czasu do czasu wykrecam i przemywam czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym. Jazdze raczej delikatnie -- do 150 km/h czasem na krotkich odcinkach w Niemczech szybciej, ale staram sie go nie przegrzewac, bo tak zalecaja mechanicy. Olej wymieniam co 10 tys i moja rodzina nie wyobraza sobie lepszego samochodu. Jak czasem biore nowego Golfa 1.9 TDI od tescia, to jak bym sie przesiadl do PKSu. Pozdrawiam serdecznie SAABowcow.

#48 Guest_mati

Guest_mati
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 23:56

1.2.3. i lecimy jak w boeingu!!!

#49 Guest_Cesaab

Guest_Cesaab
  • Goście

Napisano 06 marzec 2009 - 00:12

Zadatkowalem takie auto 2tyg. temu w Holandi.3.0TID 2002r.204tys.km... Stan giga idealny,serwis co 10tys.km itd,itp.Tego samego wieczoru bylem na forum saaba w PL.Lekko sie wystraszylem cotam przeczytalem.Jutro odbieram to auto.Odezwe sie niebawem...

#50 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 00:04

Chcę kupić ten samochód w Niemczech - rok produkcji 2002, przebieg 125000km - kombi. Liczne wypowiedzi na forum o awaryjności tego silnika, trochę mnie przeraziły i zacząłem rozglądać się za dostępnością części do tego silnika i muszę przyznać, şe nie jest tak źle jak piszecie. Ale małe pytanie, moşe jest ktoś bardziej zorientowany w temacie - jak wynika treści ogłoszeń wiele części do silnika tego modelu pasuje równieş do Opla Signum 3.0 TID, Renault Espace 3.0 TID, czy teş Renault Vel Satis, a w związku z tym, czy ten silnik był montowany w tych samochodach?, jeşeli tak to z uşywanymi silnikami nie powinno być problemu jak i z częściami do nich.

#51 Guest_sebastian

Guest_sebastian
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2009 - 17:30

witam mam do sprzedania pieknego czrny metalik,1 wlasciclel zarejestrowany w szwcjii ,bezwypadkowy i z przyczyn rodzinnych tanio 25tys pln tel 692001426

#52 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2009 - 16:25

mam ten samochod 3 lata z praebiegiem 780 000 km i tylko turbo dalem do regeneracji auto polecam szczegulnie na trase (spalanie na poziomie 6,5-7,5 litra)

#53 Guest_coach17

Guest_coach17
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2009 - 17:11

Hej!podobnie jak wiekszosc-moj padl przy 180tys!zatarte 3 tloki!!!8 miesiecy mechanicy walcza z nim i ...nic!!!kupilem spod silnika i co 2 tyg slysze ze ..."sie robi szefie"!!!autko rewelacja ale motor tragedia

#54 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2009 - 22:49

Odp na pytanie kolegi marka . tak w renault i oplu sa to prawie te same silniki jak w saabie prawie dlatego iż projekt byl ten sam ale każda z firm uzbrajala silnik po swojemu i wprowadzala tam nieznaczne zmiany adaptacyjne .....

#55 Guest_julian

Guest_julian
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:12

mam saaba2,3 limuzyna od roku jest to auto wspaniałe.silnik 2,3na turbie to moc która wystarcza do bezpiecznej jazdy.silniki3,0 sąjapońskie ,słyszałem że awaryjne.syn jezdzi saabem 2,0 i też jest zadowolony.

#56 Guest_EDYTA

Guest_EDYTA
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 14:11

Witam wszystkich.Czy ciśnienie powietrza i wypychanie płynu w zbiorniku wyrównawczym to typowy objaw uszczelki pod głowicą, czy może jeszcze coś innego. jeżeli ktoś miał podobną sytuację proszę o wzmiankę. dzięki i pozdrawiam wszystkich SAABINKÓW

#57 Guest_maras

Guest_maras
  • Goście

Napisano 08 maj 2009 - 21:24

mam takiego saaba naprawialem sam silnik jest super a takim autem trzeba umieć jezdzic to mocna jednostka ale delikatna musi byc cieplutka by dać pover i niegaście jej odrazu po trasie bo go zabijecie moge wam takiego saaba naprawić jak ktoś potrzebuje 668059142

#58 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 16 maj 2009 - 01:12

Miałem okazje przejechać się takim Saabem na trasie Poznań-Hamburg- Poznań ! Po trasie wyszedlem z samochodu po prostu zachwycony! W szczególności silnikiem- jego dynamiką i kulturą pracy! Od razu ruszyłem do poszukiwania tego modelu, a w miedzyczasie trafilem tutaj ! Troszke ostudziliście mój zapał ! ;)

#59 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 10:27

ostatnio nie moge odpalic samochodu- akumulator i ladowanie OK. W serwisie Saaba na komputerze wszystko OK, a niezaleznie od pory dnia, rozgrzania itp, po przekreceniu kluczyka glucja cisza. Czasem odpala od razu.. Co moze byc przyczyna- w serwisie Saaba nie wiedza?

#60 Guest_maras

Guest_maras
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 22:19

naprawiłem mego saaba sam i lata jak rakieta naczytałem sie tych bajek o saabie awarie są jak wkarzdym aucie nierezygnujcie z takiej bryki dlatego ze komuś sie popsuła robi wrarzenie na drodze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych